Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2013, 10:37   #111
Lucek
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Rozebrane brak zielonej gumki ( chyba rutyna )

Gdzie jest ten filtr pyłkowy w mk2


Ostatnio edytowane przez Lucek ; 10-01-2013 o 10:41
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2013, 11:04   #112
WitekG.
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Model: [MK2] Focus kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 60
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Od zewnątrz pod szybą od strony pasażera tak jak wycieraczki, odkręcasz dwie śruby od góry pod zaślepkami otwierasz klapę silnika, odkręcasz następne dwie śruby, zdejmujesz plastikową kratkę i masz filtr pyłkowy. Wystarczy zdjąć jedna połowę kratki plastikowej (od strony pasażera).
WitekG. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2013, 11:44   #113
Lucek
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Cytat:
Napisał WitekG. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od zewnątrz pod szybą od strony pasażera tak jak wycieraczki, odkręcasz dwie śruby od góry pod zaślepkami otwierasz klapę silnika, odkręcasz następne dwie śruby, zdejmujesz plastikową kratkę i masz filtr pyłkowy. Wystarczy zdjąć jedna połowę kratki plastikowej (od strony pasażera).
A co dokładnie z tym filtrem pyłkowym mam zrobić bo fakt parowania szyb wydawał mi się od nawiewu że działa tylko na przednią szybę na boczne nic nie leciało to ino parowało.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2013, 11:56   #114
WitekG.
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Model: [MK2] Focus kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 60
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Wymienić go Kolego na nowy. Jak jest nawiew na przednią szybę to nie ma prawa nic parować. Ja miałem tak zabity filtr pyłkowy (jak kupiłem mojego MK2), że prawie wcale nie dmuchało i szyby parowały jak głupie. Po wymianie filtra głowy mało nie urwie ;-)
WitekG. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2013, 12:00   #115
Tomcio242
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Okolice CK
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 Zetec + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 162
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Filtr wymień, nawiej włączaj na obieg otwarty to szyby nie będą parować, no chyba że wieziesz czwórkę pijanych pasażerów.
Tomcio242 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2013, 09:10   #116
Qubaro
ford::beginner
 
Avatar Qubaro
 
Zarejestrowany: 04-03-2009
Skąd: TST / TKI
Model: Mondeo III
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 33
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Cześć,

ja zamiast gumki użyłem sylikonu i od roku odpukać (jeszcze) działa.

Pozdrawiam!!
Qubaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2013, 09:19   #117
Lucek
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Ja mam nadzieje że ta gumka też będzie normalnie działać i czekam na list z niecierpliwością bo teraz masakra śnieg spadł i podczas jazdy do pracy czy zakupy itp. szyby zaparowane oprócz przedniej i muszę fest grzać żeby nie parowały
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2013, 16:58   #118
Lucek
 
Postów: n/a
Talking Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Dzisiaj doszedł do mnie list z magiczną gumką od WITKA którego nadejście z niecierpliwością oczekiwałem. Po powrocie z pracy niezwłocznie zabrałem się za jej wymianę, w tym też celu ponownie rozkręciłem panel przełącznik nadmuchu wymieniłem gumkę skręciłem wszystko do kupy, odpaliłem auto włączyłem nawiew a on działa jak trzeba dmucha że łeb urywa działa na wszystkich pozycjach. Jeszcze tylko wymienię filtr pyłkowy i ta sprawa z głowy.

Dzięki witek za gumkę piwo musisz sam sobie postawić.


Za gumkę od witka zapłaciłem 24zł z wysyłką cena warta wydatku bo poco wydawać na panel ze szrotu za który chcą od 50zł do 100zł jak można zaoszczędzić więc polecam u mnie wszystko działa jak trzeba już nic nie syczy w aucie błoga cisza nie licząc odgłosów zimy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2013, 16:45   #119
helikopter
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2013
Skąd: Włocławek
Model: ford mondeo mk2
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1998
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Witam !
Mam mk2 kombi diesel i mam ten sam problem co Wy. Od jakiegoś czasu nawiew dmucha mi tylko na szybę. Z początku to jeszcze się załączały inne nawiewy po przejechaniu dłuższej trasy. A teraz jest kompletnie głuchy na reakcje. Po przeczytaniu Waszych postów zrobiłem wszystko o czym piszecie. Niestety bez skutku. Gumki w obu pokrętłach (sterowania nawiewu i regulacji prędkości) są jak prosto z fabryki. Filtr kabinowy wymieniony, ale tam nie ma żadnych wężyków by mogły spaść czy się przetrzeć. Wężyk który idzie od wentylatora do filtra powietrza jest drożny tyle, że przy wentylatorze ma zaworek. Wnioskuję, że tym wężykiem nie pobiera powietrza tylko odprowadza jego nadmiar. Inne wężyki też są drożne, a jednak powietrze nie dochodzi do pokrętła prędkości wentylatora. Zielonego pojęcia nie mam co jest grane?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nigdy z żadnym samochodem nie miałem tego typu problemu. Może ktoś wie w jaki sposób jest to sterowane? Zastanawia mnie po co do regulacji nawiewu podłączone są kable. Przecież i tak ręcznie przesuwa się tą gumkę. Czy usterka ta związana jest z klimą? Nie mam klimy bo mam zdjętą sprężarkę, ale pomimo to to nawiew działał. Czy są jakieś przekaźniki odpowiedzialne za sterowanie nawiewu? Jeśli tak to które? Czy da się to zdiagnozować komputerowo? Pomóżcie bo ja już jestem głupi pod tym względem.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
helikopter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2013, 16:59   #120
WitekG.
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Model: [MK2] Focus kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 60
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Nie za bardzo rozumiem o czym mówisz? Cały układ działa na podciśnienie.
Gumka jest jedna tylko w przełączniku siły nawiewu, wężyk idzie od serwa do akumulatora podciśnienia, czarny przewód w poście jest fotka, w kostce którą się wpina do przełącznika siły nawiewu powinno być podciśnienie w jednym z wężyków(nie pamiętam w którym), i układ musi być szczelny, żeby to wszystko działało....
WitekG. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
nawiew



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.