Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2017, 16:16   #1
raf790697059
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-03-2013
Skąd: Świdnica
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Samochód kręci, ale nie odpala 1.8 PB

Witam. Mam problem z nieodpalającym autkiem. Mondeo 2002 HB, silnik Duratec 1.8 PB 125KM. Problem pojawił się nagle - 2 dni temu wszystko działało, a nagle wczoraj próbuję odpalić i nic...
Rozrusznik kręci (na wszelki wypadek doładowałem akumulator ale nic to nie zmieniło), pompa paliwa chodzi (po przekręceniu na zapłon słychać jak robi ciśnienie). Klucza do świec obecnie nie mogę znaleźć, ale zdejmując przewód i wkładając starą świecę znalezioną w garażu widać że robi piękną iskrę...
Niby wszystko jest, a jednak jak nie odpalał tak nie odpala. Benzyna oczywiście jest (ponad pół baku).
Bardzo proszę o jakieś sugestie, co to jeszcze może być, bo ja już nie mam pojęcia ;(
Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale dodatkowo zauważyłem, że co którąś próbę odpalenia, po puszczeniu rozruchu, słychać takie kilkukrotne szybkie cyknięcia (jest to zupełnie losowe, raz przestanę kręcić i jest cichutko, a raz pojawia się te cykanie). Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś posłuchał tego co udało mi się nagrać (myślę że w miarę dobrze wszystko słychać, łącznie z tym cykaniem). Link do nagrania: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

raf790697059 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 17:25   #2
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Nie odpala, rozrusznik kręci, pompa działa, iskra jest

na poczatek sprawdz czujnik zderzeniowy przy lewej nodze lecz wtedy pompa powinna milczec.
pozniej szarak kostka przy glowicy, moze nie ma pradu na wtryskach, czy rosnie cisnienie mozesz sprawdzic na zaworku na listwie.
ostatnia opcja ktora przychodzi mi do glowy czy podczas odpalania pojawiaja sie kreski na liczniku zamiast temperatury. to by nawet pasowalo do cykania i do sprawdzenia przekaznik R5 albo R6 obok akumulatora
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 18:41   #3
raf790697059
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-03-2013
Skąd: Świdnica
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: Nie odpala, rozrusznik kręci, pompa działa, iskra jest

Cytat:
Napisał Gregi86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na poczatek sprawdz czujnik zderzeniowy przy lewej nodze lecz wtedy pompa powinna milczec.
pozniej szarak kostka przy glowicy, moze nie ma pradu na wtryskach, czy rosnie cisnienie mozesz sprawdzic na zaworku na listwie.
ostatnia opcja ktora przychodzi mi do glowy czy podczas odpalania pojawiaja sie kreski na liczniku zamiast temperatury. to by nawet pasowalo do cykania i do sprawdzenia przekaznik R5 albo R6 obok akumulatora
Czujnik miałby być w plastiku po lewej stronie? Jedyne co tam znalazłem to pusta dziura, żadnego czujnika tam nie mogę zlokalizować.
Czym mogę sprawdzić ciśnienie na listwie? Zwykły przyciskany miernik do opon nic nie pokazał, ale bardziej bym stawiał ze to on nie wszedł w odpowiednie miejsce i nie zwolnił jakiegoś dzyngla, a nie że naprawdę miałoby tam nie być ciśnienia.
Przekaźniki oba sprawne.
raf790697059 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2017, 12:33   #4
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Nie odpala, rozrusznik kręci, pompa działa, iskra jest

przy bucie lewej nogi jak otworzysz drzwi, pod deska rozdzielcza masz taki otwor, wkladasz palec i wciskasz przycisk ktory tam jest.
na listwie odkrecasz zaslepke zaworu, wciskasz srubokretem, powinno poleciec paliwo pod cisnieniem.
jak cisnienie spadnie to krecisz znow i ponownie sprawdzasz, jezeli znow bedzie cisnienie to pompa pracuje. jezeli nie to szukaj w tamtym kierunku
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2017, 15:00   #5
raf790697059
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-03-2013
Skąd: Świdnica
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: Nie odpala, rozrusznik kręci, pompa działa, iskra jest

Cytat:
Napisał Gregi86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy bucie lewej nogi jak otworzysz drzwi, pod deska rozdzielcza masz taki otwor, wkladasz palec i wciskasz przycisk ktory tam jest.
na listwie odkrecasz zaslepke zaworu, wciskasz srubokretem, powinno poleciec paliwo pod cisnieniem.
jak cisnienie spadnie to krecisz znow i ponownie sprawdzasz, jezeli znow bedzie cisnienie to pompa pracuje. jezeli nie to szukaj w tamtym kierunku
Mam parę nowych (niekoniecznie dla mnie dobrych) informacji. Przycisk ostatecznie znalazłem, jednak niestety jest on wciśnięty. Z zaworku i śrubokręta wynika że na listwie jest piękne ciśnienie benzyny.
Jakieś jeszcze pomysły co może być z tym szajsem?

Ostatnio edytowane przez raf790697059 ; 22-12-2017 o 16:18
raf790697059 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2017, 13:23   #6
raf790697059
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-03-2013
Skąd: Świdnica
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: Nie odpala, rozrusznik kręci, pompa działa, iskra jest

Po wykręceniu świec okazało się że z niewiadomych przyczyn są całe pozalewane olejem. Po "wypluciu" oleju (kręcąc rozrusznikiem po wykręceniu świec) i włożeniu starych świec znalezionych w garażu (mimo że obecne dawały iskrę) a następnie baaardzo długim kręceniu w końcu odpalił. W parę minut przedmuchał olej który jeszcze gdzieś zalegał (dając o tym znać kłębami dymu z wydechu) zaczął palić na dotyk. Problem rozwiązany, ale czy nie powróci? Nie mam pojęcia.
raf790697059 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2017, 12:17   #7
August89
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-01-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie odpala, rozrusznik kręci, pompa działa, iskra jest

Witam,

Podbijam temat. Mój Ford Mondeo MkIV 2,0 Duratec nie odpala. Wieczorem zaparkowałem samochód pod blokiem i rano nie odpalił. Kręci, a nie odpala.
Został zamontowany nowy aku, komputer nie pokazuje błędów, pompa działa poprawnie, immobiliser również został sprawdzony.
Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem i jest w stanie poradzić co jest przyczyną tej usterki?
Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

Ostatnio edytowane przez August89 ; 28-12-2017 o 12:46
August89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2017, 13:03   #8
raf790697059
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-03-2013
Skąd: Świdnica
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: Nie odpala, rozrusznik kręci, pompa działa, iskra jest

Cytat:
Napisał August89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Podbijam temat. Mój Ford Mondeo MkIV 2,0 Duratec nie odpala. Wieczorem zaparkowałem samochód pod blokiem i rano nie odpalił. Kręci, a nie odpala.
Został zamontowany nowy aku, komputer nie pokazuje błędów, pompa działa poprawnie, immobiliser również został sprawdzony.
Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem i jest w stanie poradzić co jest przyczyną tej usterki?
Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
Powykręcaj świece, sprawdź czy nie są zalane olejem, sprawdź czy dają iskrę, sprawdź czy na listwie wtryskowej jest bena pod ciśnieniem, sprawdź czy jest napięcie na kostkach od wtryskiwaczy.
raf790697059 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2017, 13:08   #9
August89
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-01-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie odpala, rozrusznik kręci, pompa działa, iskra jest

Dzięki sprawdzę i dam znać czy się udało
August89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2018, 23:17   #10
August89
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-01-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie odpala, rozrusznik kręci, pompa działa, iskra jest

Wszystko sie wyjaśniło to jednak pompa paliwa.
Wcześniej mechanik ja wykluczył bo jak mówił komputer nie pokazywał bledow.
August89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.