Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2014, 16:47   #3181
szaranek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-10-2011
Skąd: W-wa
Model: VW Sharan
Silnik: ASZ
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Sekundus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe na to nie wpadlem, faktycznie żona jeździła wczesniej. Z rana po nocy pali bez problemu. W UK nie jest tak zimno 2-6 stopni na plusie więc silnik nie stygnie tak szybko. Dzięki.
EDIT: Tak właśnie jest, specjalnie dziś testowałem, piec nie zaskoczył od razu a po przejechaniu pewnego odcinka drogi i później już stabilnie.
Rekomenduje Ci zrobienie dodatkowo włącznika dogrzewacza - wtedy będzie zawsze działało kiedy będziesz chciał.

szaranek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 12:38   #3182
mcloczek
ford::amateur
 
Imię: HUBERT
Zarejestrowany: 03-02-2014
Skąd: KALISZ
Model: GALAXY MK1
Silnik: 1.9 TDI 110 KONI
Rocznik: 99
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

witam wszystkich i z góry dziękuję za cierpliwość prosząc tym samym o pomoc. siedzę od kilku długich dni czytam czytam czytam i dochodzę do wniosku że jest to dla mnie czarna jakby magia...autko nabyłem całkiem niedawno i zachwytu u mnie końca brak ale ...
dogrzewacz cisza. odwiedziłem mechanika dopatrzył złamany styk na pompce paliwa. jest nowa ale dalej cisza. po podpięciu do kompa mam błąd 65535 na wszystkim co możliwe. dziś mają zobaczyć co to i dlaczego - wyczytałem ze to moduł i szereg z tym związanych zagadnień typu wężyki. co jednak robić dalej od czego zacząć by to działało bo dzieci marzną...??? może ktoś wie gdzie w Kaliszu bądź okolicach znajdzie się ktoś odpowiedni do naprawy to bardzo proszę...pozdro
mcloczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 13:49   #3183
maksimus
ford::beginner
 
Imię: Maksym
Zarejestrowany: 07-12-2013
Skąd: Skierniewice
Model: Ford mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam.

Mam problem jak wiekszość z nas forumowiczow z dogrzewczem. Auto galaxy 1,9TDI 115 km 2001 rok.
Przegrzebałem ten watek od samego początku (319 stronGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) dzieki niemu moge już co nie co powiedzieć.
Maiłem nie sprawną pompke wody dzieki forum wymienilem szczotki pompka dziala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po skasowaniu blędow (przegrzanie) piecyk ruszyl, zacząl dymek leciec, swist F16....chwila pelnej pracy i gasnie i po chwili to samo. Z rury zaczeła kapac ropa...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzieje sie tak az piecyk nie zlapie błedu i niestartuje wgl.
Dodam ze uklad jest odpowietrzony, po wymianie uszczelki pod glowicą i wymianie termostatu.
Po nagrzaniu auta do 80-90 stopni z tylnego nadmuchu idzie gorące powietrze wiec weże i nagrzewnica drożna.
Sterowanie reczne nie climatronik.

Bardzo prosze o pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maksimus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 13:52   #3184
kubabike
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140->163KM
Rocznik: 2011
Postów: 154
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

maksimus,

Ja miałem to samo, sitko zalepione sadzą, wygotowałem w steżonym roztworze NaOH, sprawdziłem świecę - ok. złożyłem do kupy i działa trzeci sezon. Sprawdz te 2 rzeczy.
kubabike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 13:57   #3185
maksimus
ford::beginner
 
Imię: Maksym
Zarejestrowany: 07-12-2013
Skąd: Skierniewice
Model: Ford mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Kurcze jaka szybka odpowiedźGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzieki KubabikeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A podpowiesz mi jak sie do tego zabrac..:/
wyczytalem skad zakupic sitko i swiece ale nikt nie pisal jak sie zabrac do tego...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maksimus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 14:03   #3186
kubabike
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140->163KM
Rocznik: 2011
Postów: 154
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

musisz dostać sie do pieca i tu są 2 metody: albo wyjmujesz piec odczepiasz przewody wodne i je zaciskasz lub mostkujesz albo wykrecasz piec i zdejmujesz obudowe a piec zwisa na wężach. Jak nie robiłeś nigdy to lepiej wyjmij piec, bedzie wygodniej Ci go rozkrecić i zorientować w jego budowie.

poszukaj sobie na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest fotoporadnik w dziale sgapedia.

tylko jeżeli jest to ta awaria.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kubabike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 14:23   #3187
maksimus
ford::beginner
 
Imię: Maksym
Zarejestrowany: 07-12-2013
Skąd: Skierniewice
Model: Ford mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

ok dziekiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ze stronki raczej nie skorzystam bo ni w ząb nie sprechamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a sama wymiana sitka jak oceniasz filozofia jakas? z pompka dalem sobie rade...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i jak myslisz sitko moze byc dostepne w skierniewicach w sklepach?
jaki czas moze sie zejsc z demontazem pieca i wymianą sitka i ponownym montażem pieca?
maksimus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 14:31   #3188
kubabike
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140->163KM
Rocznik: 2011
Postów: 154
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

a tu nie trzeba szprechać:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ino obrazki obejrzeć

dasz se rade ja też żaden mechanik. Rower umiem naprawiać.

Trzeba liczyć więcej niż sie myśłi bo zawsze wyjdzie coś niepsodziewanego. Grunt to dobre narzedzia i przemyslenie sprawy. W sumie zejdzie Ci ze 2h... sitko to kup na allegro ale sa 2 rodzaje więc musisz wyjąc i dopiero zdecydować czy kupować, bo może jest ok. Jest z kolnierzezm i bez. Wiec najlepiej aby auto moglo postać. Możesz też zmostkować przewody i wtedy jezdzić normalnie.

Chyba lepiej zamówić pzrez neta niż szukać na miejscu..

sparwdz też świecę czy sie nagrzewa, tylko nie spal jej bo jest na 8V.
kubabike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 14:53   #3189
maksimus
ford::beginner
 
Imię: Maksym
Zarejestrowany: 07-12-2013
Skąd: Skierniewice
Model: Ford mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

no to mnie pocieszylesGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakies 280 stron wstecz kolega stefano pisal ze nie ma roznicy niby miedzy ta z kolnierzem a ta bez, ze niby obie pasująGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba,że cos zle zrozumiałem wiec prosze poprawcie mnie//Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maksimus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 17:28   #3190
fixmax
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk5, focus mk3 lift
Silnik: 1,6 1,6
Rocznik: 2015, 2015
Postów: 440
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witajcie
Mój dogrzewacz po kilku dniach czytania tego tematu, pomocy Stefano, wymianie pompki wody i czujnika płomienia wystartował, działa super.
Poniewaz jest to d5ws+pilot to musialem tez poprawic kilka zimnych lutów w puszcze włączającej klimatronik bo nawiew działał jak chciał i kiedy chciał.
Teraz mam pytanie :
przyszło mi do głowy czy przy okazji włączania pieca z pilota (włącza się wtedy klimatronik oraz nawiew) mógł bym równolegle włączać grzanie foteli?

Riczmond
Co do klimatronika to mozesz mieć tak jak ja miałem, zimne luty w puszce , u mnie była na przegrodzie silnika

Ostatnio edytowane przez fixmax ; 03-02-2014 o 17:33
fixmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.