Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-06-2014, 09:21   #1
kodo3
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2012
Model: focus mk3
Silnik: 1.0
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Demontaż lusterka jak ?

Witam

Chciałbym zdemontować lewe lusterko (od kierowcy) lecz niestety nie wiem jak się do tego zabrać. Zostało ono uszkodzone przez tajemniczego sprawce (Pęknięte)i muszę wymienić na nowe . Lusterko jest sterowane elektrycznie , nie ma żadnych śrub tylko co widzę to ochrona głośniczka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
FF 2005 1.6 TDCI (Trend)

Z góry dziękuje za pomoc

kodo3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2014, 16:15   #2
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 384
Domyślnie Odp: Demontaż lusterka jak ?

Odchylasz (elektrycznie) maksymalnie do środka,następnie wkładasz cztery palce lewej ręki z lewej strony lusterka i energicznie szarpiesz w stronę szyby w drzwiach. Po wyjęciu lusterka będziesz widział jak rozebrać dalej.
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2014, 16:26   #3
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,546
Domyślnie Odp: Demontaż lusterka jak ?

Cytat:
Napisał kodo3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Chciałbym zdemontować lewe lusterko (od kierowcy) lecz niestety nie wiem jak się do tego zabrać. Zostało ono uszkodzone przez tajemniczego sprawce (Pęknięte)i muszę wymienić na nowe . Lusterko jest sterowane elektrycznie , nie ma żadnych śrub tylko co widzę to ochrona głośniczka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
FF 2005 1.6 TDCI (Trend)

Z góry dziękuje za pomoc
Żeby dostać się do śrub mocujących lusterko trzeba zdjąć tę osłonkę (jest na klipsach) od wewnętrznej strony drzwi. Wtedy już wszystko będzie jasne - odpinamy kostkę połączeniową i odkręcamy co trzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2018, 16:33   #4
Kocak
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Ostrołęka
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1560 diesel
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Demontaż lusterka jak ?

Witam,
Podobny temat,
Panowie zostałem posiadaczem Forda Focusa mk2 2010r. Po ściągnięciu z niemiec zauważyłem, że lusterko pasażera jest pęknięte - czarny element obudowy pod kierunkowskazem. Załączam zdjęcie. Kierunkowskaz nie jest pęknięty.

Szukam w internecie i obawiam się, że muszę wymienić całe lusterko na nowe. Nie mogę znaleźć tej obudowy na żadnej z aukcji, chciałbym wymienić ten czarny element na nowy..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Macie jakiś pomysł gdzie zamówiłbym nowy element? nie rozglądałem się jeszcze na szrotach.

W jakim programie dodajecie zdjęcia?
Ja umieściłem na serwerze wetransfer, link:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Znalazłem zamiennik: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Odbiegają jakością od oryginału?
Pozdrawiam,
Tomek

Ostatnio edytowane przez Kocak ; 11-03-2018 o 18:06
Kocak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2018, 20:16   #5
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Demontaż lusterka jak ?

Demontaż lusterka:
Tak jak niżej:
- ściągamy od środka ten mały plastyczek - norożnik
- wówczas mamy dostęp do śrub mocujących i kostki

Lusterko:
Ja ostatnio kupiłem (nie z kierunkiem) na allegro, oryginał za ...100zł! Niby ... kolor inny kod, ale po założeniu nie widzę różnicy.
Ważne! Kupując na allegro KONIECZNIE pytać czy nie z anglika lub patrzeć na zdjęcie gdzie jest kierownica samochodu. Niestety 80% na allegro to ... angliki :-(
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2018, 23:13   #6
Kocak
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Ostrołęka
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1560 diesel
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Demontaż lusterka jak ?

Witam,
Dzięki za podpowiedz,
Chciałbym zdjąć nieuszkodzoną nasadkę w kolorze nadwozia i założyć do nowego, ale podzwoniłem i może się okazać, że zamiennik za 140zł może mieć inne zaczepy na nakładkę - należy ją malować w kolor.
Rozmawiałem dzisiaj z człowiekiem z fordesklep i on twierdzi, że oryginał nasadki będzie pasował na zamiennik. Zmieszali mnie.
Jutro demontuje lusterko i sprawdzę ile pinów - dla pewności. Znalazłem na allegro używane oryginalne z uszkodzoną nasadką. Kupie je i zmienię nasadkę. Dam znać jak dojdzie.

Dziękuje za podpowiedz z tym anglikiem - zadzwonię do niego w celu upewnienia. Angliki nie pasują ? co jest z nimi nie tak?
Kocak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 09:37   #7
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Demontaż lusterka jak ?

Lustro LH i RH ma inne kąty - lustro nie obudowa :-)
To normalne, bo kierowca potrzebuje mieć od strony pasażera bardziej do środka, a od swojej strony regulacje bardziej na zewnątrz.

W tej sytuacji to od Anglika będzie dziwnie wyglądać optycznie (pozycja szkła) lub w najgorszym przypadku jak ktoś mocno odjedzie fotele nie będzie mógł go optymalnie ustawić.

Dla mnie najlepsze rozwiązanie to oryginał używany + przełożenie covera.
Mam złe doświadczenie z tanimi zamiennikami... Zupełnie inne lustro niż oryginał - PRZEPAŚĆ!
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2018, 13:12   #8
awort
ford::beginner
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 07-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 28
Domyślnie Odp: Demontaż lusterka jak ?

Chciałbym odgrzebać temat w swoje foce mam w lusterku podświetlanie progów, problem jest taki że mam od strony pasażera od kierowcy nie mam, (podejrzewam że poprzedni właściciele przy lakierowaniu musiał wymienić na takie standardowe), chciałem kupić na allegro żeby było takie same z obydwu stron, pytanie czy od anglika będzie pasowało bo myślałem żeby kupić taką wersje i przełożyć obudowę i wkładkę
awort jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.