Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2014, 21:29   #11
pawelmisiek
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-01-2013
Skąd: Myszków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Usterka IVDC

Cytat:
Napisał popeye81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam to samo. zawór tłumiący tylny lewy i 4 błędy. Na razie mechanik nic nie znalazł. Mam zostawić samochód na kilka dni by się lepiej rozejrzeć.
A jak się to skończyło u ciebie pawelmisiek. Co było faktycznym problemem i jaki koszt naprawy?

U mnie wyszlo ze w tym tylnym lewym kole przetarla sie po prostu wiazka od tego zawieszenia czyli typowo elektryczna usterka i wystarczylo ja od nowa polaczyc. Niestety przy okazji naruszyli antene od opon i wyskakiwalo mi monitor opon awaria czy jakos tak i wtedy odlaczyli akumulator , zrobili kalibracje i wszystko ok . Koszt to jakies 50 zl moze nawet nie bo robili mi przy okazji rozrzad i duzo nie doliczyli. Krotko mowiac niech sprawdza kabelki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pawelmisiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2015, 07:31   #12
kapsel93
ford::amateur
 
Avatar kapsel93
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Gorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Usterka IVDC

Witam.
U mnie również od czasu do czasu wyskoczy taki komunikat, najczęściej jak jeżdżę na "sporcie". Chciałbym przejrzeć tą wiązkę o której piszecie, i chciałbym się dowiedzieć czy ta wiązka jest gdzieś schowana czy na wierzchu, przybliżycie mi trochę gdzie jej szukać ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kapsel93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2015, 17:33   #13
ogodaw
ford::advanced
 
Avatar ogodaw
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 22-03-2008
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo MK3, MK4 VW Touareg
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM, 2.5T, 3,0 TDI
Rocznik: 2001 JEST 2007
Postów: 313
Domyślnie Odp: Usterka IVDC

Witam dzisiaj wyciągałem navi NX z mondka a mam IVDC więc pokazała mi się wiązka z przycisków i było to normalne gdyby nie były 3 przewody przetarte do gołego kabla. Piszę to bo być może nie które usterki mogą być spowodowane zwarciem robiący te kabelki mi jeszcze nic nie szwankowało ale była to tylko kwestia czasu.

Bump: Powodem przetarcia było ocieranie o wodziki z drążka zmiany biegów.
ogodaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2017, 13:15   #14
trucizna
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-05-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Usterka IVDC

Hej, czy podmiana modułu sterowania IVDC (8G9N-3B494-AA tylne lewe nadkole) w celu sprawdzenia czy generowane błędy są przyczyną niesprawnego sterownika, wymaga jakiejś kalibracji, podłączenia pod komputer itp. czy wystarczy podpiąć wtyczkę?
trucizna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 21:35   #15
ojciec81
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 22-02-2018
Skąd: Przemyśl
Model: smax
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Usterka IVDC

Witam
Zastanawiam się nad kupnem S-MAXa z IVDC.
Ile wytrzymuje zawieszenie tego typu. Po ilu kilometrach trzeba wymieniać amortyzatory?


DZIĘKI
ojciec81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 21:51   #16
popeye81
ford::beginner
 
Avatar popeye81
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-09-2006
Skąd: Bełchatów
Model: EDGE Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 20
Domyślnie Odp: Usterka IVDC

Miałem 270 tyś jak sprzedawałem i śmiało od nowości bez usterek. 93% pokazywały trzepaki na stacji diagnostycznej.
popeye81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2018, 09:43   #17
ojciec81
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 22-02-2018
Skąd: Przemyśl
Model: smax
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Usterka IVDC

Dzięki za odpowiedz
ojciec81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2018, 09:59   #18
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Usterka IVDC

Ale z całym szacunkiem to z d... odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Są drogi gdzie po 2 latach / 50 tysiącach musisz wymienić a jak będziesz jeździł do pracy obwodnicą to 10 lat / 500 tysięcy obskoczą.

Ja przednie wymieniałem po niecałych 8 latach i mondek miał nalatane 140 tysięcy w ruchu miejskim.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2018, 15:28   #19
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Usterka IVDC

Pomiar na stacji jest o kant dupy rozbić. Miałem już jednego wylanego. Pojechałem z ciekawości na trzepaki. Wyszło 73%?. Pomyślałem, że lipa z tym pomiarem totalna więc pojechałem na drugą. No a tam jeszcze lepiej, 82%. Ten wylany to działał już tak beznadziejnie, że nawet żona z drugiego rzędu pytała o co chodzi.

Z tego co pojawia się tu zazwyczaj to nikt poza kolegą wyżej nie dojechał do 200kkm. Mój S-Max miał wymieniane w okolicy 180kkm przebiegu autostradowego.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jesteś pewien, że nie masz drugiego kompletu?

PS Dokładnych cyferek nie pamiętam ale wypisywałem je tu parę stron wcześniej.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2018, 16:23   #20
adamze27
ford::beginner
 
Avatar adamze27
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Puck
Model: Mondeo MkV
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2016
Postów: 0
Domyślnie Odp: Usterka IVDC

Cytat:
Napisał ojciec81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po ilu kilometrach trzeba wymieniać amortyzatory?
Bardzo dużo zalezy nie tylko od stanu dróg ale na jakim położeniu jeżdzisz,na comfort podobno wytrzymują najdłuzej
adamze27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.