Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2018, 15:26   #11
adamze27
ford::beginner
 
Avatar adamze27
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Puck
Model: Mondeo MkV
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2016
Postów: 0
Domyślnie Odp: S-Max zakup - wybieramy ;)

Cytat:
Napisał arielo87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprowadzony ze Szwajcarii przez brata obecnego właściciela i odkupiony 3 lata temu
zobacz sobie CEPIK bo wychodzi ze trafił do Polski w 2013 roku,pierwszy właściciel czerwiec 2013,drugi sierpień 2013
troche bida wersja na stalowych kołach,ale w tej kasie co szukasz według moich kryteriów ma wszystko co ja chciałbym mieć-automat,tempomat,navi jest i tyle

adamze27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 15:39   #12
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: S-Max zakup - wybieramy ;)

odnoszę wrażenie, mam wielkie nadzieje że mylne, że możesz jednak kupić sobie kłopot. Czytając Twoje posty widzę tyle wiary i przekonania że będzie dobrze i gdyby tą wiarę przekierować na coś innego niż zakup, to byłaby to pozytywnie zainwestowana energia.
To nie są moje jakieś docinki, naśmiewanie się z Ciebie itd. tylko znając trochę życie, a przeżyłem wiele wiosen, tak to wygląda.
Teraz jeszcze automat który jest dobry ale niekoniecznie w takich autach jak te. Naprawy kosztują, (teraz ja straszę) i co potem ?
Jesteś z moich regionów i przykro byłoby spotykać cię na spotach i słuchać co ci tam rzęźiło i musiałeś robić.
Nie wie m też co ci poradzić. Może ten Włocławek, może jednak jak już S Max to w benzynie, nie wiem .
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 15:54   #13
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: S-Max zakup - wybieramy ;)

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może jednak jak już S Max to w benzynie
Za 20 dychy? No wiesz Czeslaw...
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 15:57   #14
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: S-Max zakup - wybieramy ;)

a diesel to już dobry za 2 dychy ?
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 16:17   #15
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: S-Max zakup - wybieramy ;)

1.8tdci nie poszuka tego nikt nie chce wiec powinny byc tansze..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 16:58   #16
adamze27
ford::beginner
 
Avatar adamze27
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Puck
Model: Mondeo MkV
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2016
Postów: 0
Domyślnie Odp: S-Max zakup - wybieramy ;)

miejmy tylko nadzieje że kolega ma odłożone na pakiet startowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adamze27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 22:01   #17
arielo87
ford::beginner
 
Imię: Ariel
Zarejestrowany: 05-05-2010
Skąd: Gdynia
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 37
Domyślnie Odp: S-Max zakup - wybieramy ;)

Widzę spore zainteresowanie w moim skromnym a jednakże dość emocjonującym temacie, za co wszystkim serdecznie dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak, wiem, że mój budżet nie powala a wymagania są zresztą niemałe ale dokładnie taki sam problem byłby nawet przy wyższym budżecie. Wiadomo, że każdy zakup używanego auta obarczony jest ryzykiem wkopania się na minę, ale kto nie spróbuje ten się nie dowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
możesz jednak kupić sobie kłopot
Dlatego nie zamierzam brać pierwszego-lepszego tylko przeprowadzam chłodną analizę wad i zalet każdego pojazdu. Żona twierdzi, że zdecydowanie zbyt poważnie do tego podchodzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ehe... Żebyście widzieli co się działo jak kupowaliśmy meble...

Nie szukam też "igiełki spod koca" ale jak mam się bawić w naprawy to lubię wiedzieć na czym stoję. No i tu pojawia się kwestia, o której wspomina kolega adamze27 - pakiet startowy. Cóż, na rozrząd, oleje i jeden wtrysk wystarczy - na początek powinno wystarczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Między innymi dlatego rozważam opcję SMAX-a z Włocławka bo sprzedawca umożliwia zakup gwarancji serwisowej na rok. Posłużę się tutaj przykładem kolegi, który kupił w komisie w Elblągu Vectre C 1.9 CDTI z automatem. Po pół roku jeżdżenia skrzynia zaczęła szarpać i korzystając z gwarancji oddał auto na serwis. Generalnie skończyło się tak, że bezgotówkowo wyremontowano skrzynię, wymienili turbinę oraz wyczyścili kolektor dolotowy i te nieszczęsne klapki wirowe. Koszt operacji - ponad 7000 zł. Wniosek nasuwa się sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1.8tdci nie poszuka tego nikt nie chce wiec powinny byc tansze..
Jakbym szukał wśród 1.8 TDCI to już by było po temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz jeszcze automat który jest dobry ale niekoniecznie w takich autach jak te.
Automat był wcześniej na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o wymagania ale z jego brakiem mogę się pogodzić. Interesująca jest to o czym piszesz, mógłbyś troszkę rozwinąć myśl? Nie jeździłem SMAXem w automacie ale nie widzę powodu, od strony użytkowej, dla którego się nie nadaje.

Ostatnio edytowane przez arielo87 ; 23-03-2018 o 22:24
arielo87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 23:20   #18
adamze27
ford::beginner
 
Avatar adamze27
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Puck
Model: Mondeo MkV
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2016
Postów: 0
Domyślnie Odp: S-Max zakup - wybieramy ;)

Cytat:
Napisał arielo87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po pół roku jeżdżenia skrzynia zaczęła szarpać i korzystając z gwarancji oddał auto na serwis. Generalnie skończyło się tak, że bezgotówkowo wyremontowano skrzynię, wymienili turbinę oraz wyczyścili kolektor dolotowy i te nieszczęsne klapki wirowe. Koszt operacji - ponad 7000 zł. Wniosek nasuwa się sam
gwarancja wazna sprawa,oby tylko w razie W nie było problemu z jej wyegzekwowaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja pierwsze mondeo kupowałem z gwarancją 12 miesięcy i gdyby nie ona pewnie ASO pusciłoby mnie w skarpetkach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niby przyczyna zwyczajna,ale zanim znaleźli minęło trochę czasu i ASO wystawiło swojemu komisowi fakture na 11 tys. zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co do automatu ludzie się po prostu boją,ponieważ wielką niewiadomą jest zawsze sposób jej traktowania przez poprzedników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w tym akurat modelu masz AWF21 czyli Durashift,jeżdze tym modelem skrzyni w swoim mondeo i na razie odpukac
adamze27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2018, 23:09   #19
arielo87
ford::beginner
 
Imię: Ariel
Zarejestrowany: 05-05-2010
Skąd: Gdynia
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 37
Domyślnie Odp: S-Max zakup - wybieramy ;)

Na szczęście kolega idealnie się wstrzelił z zakresem prac refundowanych przez gwarancję. W przypadku np. uszkodzenia układu wtryskowego to za nic by nie zapłacili.

Poszukiwań SMAXa ciąg dalszy, choć na razie bez szaleństw. Jak bozia da wolne to w przyszłym tygodniu wybiorę się do włocławka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pytanie do wszytkich, poniekąd związane z tym co koledzy pisali wcześniej.

Jakie są przeciwwskazania do kupowania SMAX-a z silnikiem 1.8 TDCI? Zakładam, że to raczej "nie jedzie" ale sam silnik chyba nie ma najgorszych opinii?
arielo87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2018, 12:52   #20
lolot
ford::average
 
Avatar lolot
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-05-2015
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 53
Domyślnie Odp: S-Max zakup - wybieramy ;)

Kolega ma 1,8 tdci Galaxy.Kupił z salonu nówkę przy przebiegu ponad 50tys wymiana dwóch wtryskiwaczy,przy 80 tys pękł mu rozrząd i silnik do wymiany.Kupił drugi silnik z przebiegiem coś ponad 60 tys i cieszył się pół roku,okazało się że znowu wtryski do wymiany.O drobniejszych naprawach już nie będę pisał a było ich też kilka.Także pomimo że ja nie posiadałem ani nie posiadam auta z takim silnikiem to nigdy takowego nie kupił bym.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
lolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.