Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2011, 09:46   #1
walldeck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-08-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie Kliatyzacja - wentylaor się nie kręci

Witam!
Problem był poruszany już kilka razy na forum ale jako laik tematu w dziedzinie klimatyzacji nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania.
Problem kwi oczywiście w niedziałającej klimatyzacji manualnej w Foce 1,6 Zetec z 2001 roku.
Właściwie to podczas włączania przycisku wentylator w ogole sie nie włącza. Szukałem przyczyn tego problemu począwszy od bezpieczników które okazały sie być dobre oraz sprawdzeniu kostek prądowych które jak mniemam odpowiadają za impuls prądowy który włącza wiatraki. Mierzyłem miernikiem napięcia w kostkach i po włączeniu przyciska A/C nie dostaje żadnego prądu.
Wiem też że istnieje jakiś czujnik klimatyzacji ale właśnie nie mogę go zlokalizować. Bede wdzięczny za pomoc w lokalizacji.
Umieszczam również 2 fotki ponizej:
Fotka bezpieczników obok silnika,
http://img29.imageshack.us/i/dsc00287cx.jpg/
Sprawdziłem trzy dolne z prawej strony (te większe).
Oraz kostki która zasila dwa wiatraki:
http://img97.imageshack.us/i/dsc00288sl.jpg/

I jak narazie skończyły mi się pomysłyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę o nakierowanie gdzie mogę szukać dalej.

AHa i jeszcze jedno: czy to normalne żę chłodnica wraz z tymi dwoma wiatrakami ma centymetrowy luz przód/tył na mocowaniach? BO wydaje mi sie to dziwne.
Pozdrawiam

walldeck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2011, 11:32   #2
marcinv530erx
ford::average
 
Avatar marcinv530erx
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 10-10-2010
Skąd: Cieszyn
Model: Focum MK2
Silnik: 1.6 (100KM)
Rocznik: 2006
Postów: 133
Domyślnie Odp: Kliatyzacja - wentylaor się nie kręci

A gaz jest w ukladzie jeżeli jest go za mało klimatyzacja sie nie włączy???
marcinv530erx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2011, 11:37   #3
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Kliatyzacja - wentylaor się nie kręci

Cytat:
Napisał walldeck Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AHa i jeszcze jedno: czy to normalne żę chłodnica wraz z tymi dwoma wiatrakami ma centymetrowy luz przód/tył na mocowaniach? BO wydaje mi sie to dziwne.
Pozdrawiam
Zaczne od konca...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Luz 1cm to moze miec puszka od piwa jak ją włożysz w srodkowe uchwyty na puszki.
Ten luz oznacza ze cos bylo nietak..czyli pewnie jakies bum.
Ale to jest niewazne...
Wazna jest odpowiedz na pytanie:
Czy działa w ogóle klimatyzacja?
Czy załącza sie sprzęgło klimatyzacji?

Przeczytaj 2 tematy w których opisywałem co jak można sprawdzić:
Klimatyzacja - diagnozowanie usterki
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nie wiem czy tam opisywałem sprzęgło
Ale u ciebie sprzęgło jest nieważne w tym momencie bo to nie ono jest przyczyną. Ale możesz tez w razie "w" sobie sprawdzić
Temat o sprzegle klimatyzacji:
Klima - Wiatraki chodzą prąd na sprężarkę idzie ale nie odpala sprzęgło
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tak czy siak dopiero jak sie okaze co jest z klimatyzacją to bedzie można szukać przyczyny bo jesli klima sie nie załącza to prawdopodobnie możliwe ze i o wentylatorze mozna zapomniec. Wszystkim steruje komputer..wiec jesli gdzies jest błąd to moze i wiatraków nie załączać.

Jesli umiesz sie poslugiwac najprostszym miernikiem to najprowdopodobniej bedziemy w stanie poprzez forum zlokalizowac twoją usterkę. Ale to po swietach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 25-04-2011 o 11:39
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klima , klimatyzacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.