Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2020, 07:24   #11
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,597
Domyślnie Odp: Otworzyłem 2 Focusy jednym pilotem :O

To stań poza zasięgiem auta, naciśnij 20 razy otwieranie samochodu i wróć do samochodu. Otworzy go. Sam to sprawdzałem.

konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2020, 14:06   #12
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,004
Domyślnie Odp: Otworzyłem 2 Focusy jednym pilotem :O

Cytat:
Napisał Thomson1024 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Focusy
Proszę poprawić tytuł swojego tematu na zgodny z zasadami Forum:



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Krótki poradnik jak to zrobić:



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Dziękuję

Speedo
Speedo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2020, 19:46   #13
Thomson1024
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 13-04-2017
Skąd: Łódź
Model: Focus Mk3 kombi
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2012
Postów: 22
Domyślnie Odp: Otworzyłem 2 auta jednym pilotem :O

@Speedo: Zmieniłem tytuł wątku, chociaż uważam, że to dość istotne, że oba auta to Focusy. Ale nie będę się upierał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@konieczko5: Jeśli chodzi o klikanie pilotem poza zasięgiem to w informacji z ASO jeszcze istotne było to, że auto ustala z pilotem nowy kod podczas zamykania. Więc gdyby to tak faktycznie działało to klikanie pilotem poza zasięgiem nic nie zmieni bo cały czas wysyłany by był ten sam kod. Dopiero jak auto zostanie poprawnie zamknięte to wtedy ustalany jest nowy kod do kolejnego otwarcia. Przyznaję, że ma to sens, ale nadal nie odpowiada na pytanie czemu mój kluczyk zadziałał z innym autem nawet, jeśli oba ustaliły ze swoimi pilotami ten sam kod - spodziewałbym się, że istotne jest jeszcze który kluczyk wysyła ten kod, a nie sam kod.
@_Big_Mac_: Nie wiem jak rozumieć twoje pierwsze zdanie. Czy rozmawiałeś z jakimś ASO czy bazujesz na tym co ja pisałem o rozmowach z ASO? To co opisałeś według mnie ma jedną bardzo niepraktyczną cechę: ile auto ma wygenerować kodów w przód żeby zawsze się dogadało z pilotem? Owszem, statystycznie mało kto sobie siada i klika pilotem kiedy auto jest poza zasięgiem, ale co jeśli bym tak właśnie zrobił? Usiadł i przez godzinę klikał, powiedzmy 600 razy. Czy wtedy pilot będzie się nadawał tylko do ponownego programowania? Czy może auto by wygenerowało kolejną porcję kodów do przodu? Tylko ile i kiedy przestać generować jeśli się nie dogaduje z pilotem? Nie kojarzę, żeby w instrukcji był zapis o nie klikaniu pilotem dla zabawy. Oczywiście producent mógł przyjąć, że jak auto sobie wygeneruje powiedzmy 100 kodów to statystycznie to wystarczy i pewnie by to spokojnie działało. Ale nadal mamy tutaj kwestię tego, że mój kluczyk dogadał się z innym autem, a to by oznaczało, że istotny jest sam kod, a nie to który pilot go wysyła. A to już dla mnie jest trochę ryzykowne podejście.
Thomson1024 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2020, 08:59   #14
_Big_Mac_
ford::advanced
 
Avatar _Big_Mac_
 
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 ecoboost 150 @ 182
Rocznik: 2013
Postów: 242
Domyślnie Odp: Otworzyłem 2 auta jednym pilotem :O

Thomson, bazowałem na tym, co napisałeś o rozmowach z ASO. Nie znam algorytmu u Forda, ale z tego co właśnie wyczytałem np. KeeLoq (używany przez wiele różnych marek, ale akurat nie Ford) robi to tak, że w komunikacie od pilota leci numer sekwencji, czyli "to jest wciśnięcie guzika numer 2095, pseudolosowy kod dla tego numeru sekwencji to [tutaj 32-bitowa wartość]". Gdy auto to odbierze, to generuje swoim generatorem 2095-tą liczę i sprawdza, czy się zgadza. Jeśli auto już ma "u siebie" licznik na numerku wyższym niż 2095, to olewa komunikat, uznając że ktoś próbuje otworzyć używając starego (potencjalnie przechwyconego) kodu. Wtedy możesz sobie nacisnąć 600 razy guzik w domu i dalej otworzysz, tylko przesuniesz licznik na 2695.

Tak to przynajmniej rozumiem, przeglądając specyfikację na szybko. Nie wczytuję się w to głęboko, bo nikt mi nie płaci a to skomplikowana rzecz.

Jeśli by to działało w taki sposób, to szansa na kolizję między dwoma poprawnie zaprogramowanymi kluczykami byłaby jak wygranie w totka, ale może akurat wygenerowały się dwa kody wystarczająco podobne, że algorytm korekcji błędów w obu autach uznał, że to co dostał jest "close enough".

A może u Forda to działa zupełnie inaczej, nie wiem. Może faktycznie auto przekazuje kluczykowi 'następny' kod, ale wtedy kluczyk musiałby mieć odbiornik, a nie tylko nadajnik (a to zwiększa koszty, zużycie baterii, rozmiary). No i co jak kluczykowi nie uda się odebrać następnego kodu?

Tak czy siak, byłbym w szoku gdyby kluczyki Fordów wysyłały cały czas ten sam, stały kod. Gdyby tak było, mógłbyś otwierać auto sąsiada codziennie, skoro udało się raz. A zdalna kradzież auta nie wymagałaby "walizki", tylko banalnego powtarzacza sygnału - nie ważne jak mocno zaszyfrowany jest sygnał, skoro wysyłasz go w takiej samej formie raz za razem i wystarczy go złapać i powtórzyć gdy właściciela nie ma w pobliżu.

Ostatnio edytowane przez _Big_Mac_ ; 19-05-2020 o 09:02
_Big_Mac_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2020, 09:16   #15
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,550
Domyślnie Odp: Otworzyłem 2 auta jednym pilotem :O

Cytat:
Napisał _Big_Mac_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A zdalna kradzież auta nie wymagałaby "walizki"
Jest różnica między pokonaniem centralnego zamka od pokonania immobilisera. Nawet jak otworzysz centralny zamek innego auta, to nie włożysz kluczyka i nim nie odjedziesz - bo nawet jak rozwalisz stacyjkę i zewrzesz kable to immo Ci nie pozwoli uruchomić silnika. Co najwyżej będziesz mógł ograbić wnętrze samochodu.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2020, 11:25   #16
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,597
Domyślnie Odp: Otworzyłem 2 auta jednym pilotem :O

A co za problem? Zakodujesz nowy kluczyk do immo i wsio.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2020, 12:26   #17
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,550
Domyślnie Odp: Otworzyłem 2 auta jednym pilotem :O

Pokonać zamek centralny możesz też przy pomocy kamienia - wybijając szybę.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.