Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2016, 10:23   #141
artur-p
ford::average
 
Avatar artur-p
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 25-01-2006
Skąd: Dębica
Model: Mk4 Titanium X; Mk5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI 163KM; 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2011; 2017
Postów: 141
Domyślnie Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala

Cytat:
Napisał zupus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Wiem, że temat już troszkę leciwy ale od niedawna jestem właścicielem mondeo mk3.
W moim autku po wrzuceniu biegu wstecznego zapiszczy tylko raz i tyle, jak zbliżam się do przeszkody to nie wydaje żadnych więcej dźwięków. Nie mam pojęcia czy jest ta wtyczka rezystancyjna więc nie wiem jak to zresetować. Mondeo 2006 rok 2.o TDCi
Witam. Miałem ten sam problem. Jak resetować musisz poszukać na forum, było opisane "Tips&Tricks" bodajże.
U mnie nic nie pomogło, jeden z czujników wewnętrznych był popsuty i pomogła wymiana-zakupiona używka na alledrogo. Najszybciej sprawdzić który z czujników jest zepsuty poprzez przyłożenie wilgotnego palca do czujnika. Wyczyść je dokładnie i przykładając palec powinieneś czuć tak jakby małe "ukłucia" na palcu i słychać delikatne trzaski.
Oczywiście musisz wbić wsteczny. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
było - Mondeo z 2001 2.0TDDI;Mondeo z 2006 2.0TDCI, kombi GHIA teraz jest prywatnie Mondeo Mk4 2.0TDCI Titanium X ; 140PS >163PS by SRS; convers+ by Orion512 oraz służbowe Mondeo Mk5 2.0TDCI Titanium 150PS. Jakoś nie mogę sie rozstać z tą marką
artur-p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2017, 14:35   #142
socio
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: 3City
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala

Cześć Panowie,
Nie chcę zakładać nowego tematu a na forum mkp nie doczekałem się odpowiedzi więc pytam tutaj - buzzer Valeo, czerwona centralka schowana za pianką więc podejrzewam, że całość jest Valeo. Jak kupić czujnik? Jaki numer podać? Ten co jest na buzzerze? Innego na centralce nie dam rady odczytać bo musiałbym rozbebeszyć tył w kombi. Może wystarczy podać, że do Valeo? Dziękuję za pomoc.
socio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2017, 14:52   #143
bumbum
ford::average
 
Avatar bumbum
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-10-2006
Skąd: Zbąszynek
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 169
Domyślnie Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

U mnie dzisiaj po właczeniu wstecznego, jest jeden ciągły i po nim 4 krótkie. Czujniki raczej nie działają bo przechodziłem do tylu i nic nie piszczy. Wczoraj było wszystko ok. Myłem auto i potem woskowałem i po tym to się stało.
Czytałem tutaj o resecie. Ktos napisał "komp jest w bagazniku po lewej stronie w tym pseudoschowku za gąbeczką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum." he, nie mam zadnego psedo schowka tylko taka półka na apteczkę ,zmieniarkę chyba i trójkąt. Może w kombi jest tak, ja mam hatchback.


P.S. Czytałem ze czujniki powinny pulsować, takie trttt,trtt. I faktycznie po przyłozeniu ucha słychać, ale tylko w trzech. Stojąc z tyłu pierwszy z lewej cisza. Popukałem w zderzak i dalej cisza. Czytałem tez ze jak jeden nie działa to cały system nie działa. Nic pozostaje mi szukac przyczyny. Tutaj na allegro jest fotka [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i widac ze kazdy czujnik ma wtyczkę, więc moze wypadła.


Problem rozwiązany. Okazało sie ze czujki wszystkie dobre. zamieniałem miejscami i potem zaczęły dwie szwankować,potem znów jedna ale druga, self test pikał dwa błędy więc zabrałem się od spodu do kostki. Jako ze nie dałem rady rozpiąć kostki, bo nie wiedziałem w którym miejscu się łączy a na siłę nic nie chciałem, to wpsikałem spray "kontakt" do styków w kostkę i w czujki. odpalam, wsteczny i jest OK. Ale musze to kiedyś na porządnie zrobic najlepiej na kanale. Nie pytajcie ile tam syfu i piasku jest pod tymi listwami,masakra. Z ta kostką też ford na łatwiznę poszedł, zwykła kostka styki odsłonięte bez zadnej puszki w miejscu gdzie podczas jazdy po błocie i wodzie leci na nią wszystko. Nic dziwnego ze tak to działa. Dzisiaj juz mi się niechce, ale dorobię do tej kostki małą hermetyczną puszkę lub chociaz owinę folia i zaizoluję.

Ostatnio edytowane przez bumbum ; 14-03-2017 o 11:14
bumbum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2018, 11:52   #144
luko_j
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Model: Jaguar
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala

Poratujcie informacją gdzie jest buzzer w polifcie kombi. Wszystko u mnie działa tylko nie słychać nic w buzzerze. Szukałem pod kierownicą ale nie widzę.. Kiedyś działało wszystkiego ale nie pamiętam w którym miejscu był dźwięk. Jak się przyłoży ucho do centrali to słychać pikanie jak jest bliżej czy dalej od przeszkody tylko nie przekazuje tego dalej na buzzer.
luko_j jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2018, 15:57   #145
upanie
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: Wyszków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala

u mnie jest po prawej stronie pod kierownicą. Są specjalne wycięcia w poszyciu.
upanie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2018, 17:30   #146
socio
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: 3City
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala

Zobacz za schowkiem od kierowcy. U mnie było właśnie tam, na bezpiecznikach.

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
socio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2018, 19:10   #147
luko_j
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Model: Jaguar
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala

Dzięki za podpowiedzi.. Jest nad bezpiecznikami.. Ale bez podpowiedzi bym go nie znalazł. Nie widać go w ogóle od dołu. Teraz go tylko zdemontowac do sprawdzenia
luko_j jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2018, 19:09   #148
luko_j
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Model: Jaguar
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala

No dobra.. Dalej cisza na innym głośniku. Ori głośniczek też jest martwy. Gdzież szukać dalej problemu? Mogła paść centralka i pociągnęła buzzer za sobą?
luko_j jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2018, 09:03   #149
socio
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: 3City
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala

Wypięta wtyczka? Przerwany kabel?
socio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2018, 22:50   #150
Reliosoiler
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-07-2018
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 125KM B+G
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala

Witam przykleja się do tematu
Otóż ja mam chyba dokładny czujnik ale nie wiem gdzie nawet szukać jego nazwy
Mam taki dołożony mini wyświetlacz i na nim się wyświetla E4 po wrzucenie wstecznego
Reliosoiler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.