Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2013, 12:06   #11
pcrb
ford::average
 
Imię: rafał
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: parteczyny grudziadz
Model: c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 195
Domyślnie Odp: coś rozładowuje akumulator:( nikt nie wie co :(

tak sobie myslałem i może zapalniczka robi jakies zwarcie i rozładowuje ci aku. u mnie zostawilem ladowarke or telefonu a ze ma diode jak jest zasilanie zapalona to po zamknieciu autka ona nadal sie palila wiec prad jest moze to to.

pcrb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2013, 23:50   #12
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: coś rozładowuje akumulator:( nikt nie wie co :(

odepnij całkowicie alternator, zarowno wtyczke sterująco wzbudzajaca, jak i gruby kabel prądowy (zaizoluj) i sprawdzaj, zwarcie na regulatorze moze powodowac upłynnoćs prądu żedu 3A, tyle ze z powodu kondensatora okresową, tj pobiera prąd przez 5 minut i potem przerwa 20 min. w 2 dni spokojnie rozładuje do stanu niemożności odpalenia, musiał bys warowac przy mierniku non stop
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2013, 19:54   #13
Bob budowniczy
ford::amateur
 
Imię: Zdzichu
Zarejestrowany: 02-12-2013
Skąd: Rzeszów
Model: focus c-max
Silnik: 1,6 tdi
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: coś rozładowuje akumulator:( nikt nie wie co :(

Antek dziękuję za pomoc
samochód jutro jedzie do kolejnego mechanika na sprawdzenie alternatora
mam nadzieję że wreszcie sie uda i Cmaxik bedzie zdrowiutki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w między czasie akumulator wrócił z reklamacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. reklamacja nie uwzględniona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. futura sprawna - idealnaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hmmm ???
acha codziennie sprawdzam wartość akumulatora po przejechaniu 100 km dziennie mimo wszystko wartość spada codziennieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w dniu naładowania było 700
pozniej 650
dzisiaj niespełna 600 wiec w niedziele znowu nie zapali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.((
chyba że alternator okaże sie zwalony i Pan Mieczysław mistrzu nad mistrzami go naprawi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bob budowniczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2013, 21:08   #14
Agacia
ford::amateur
 
Imię: Agata
Zarejestrowany: 16-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford C-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: coś rozładowuje akumulator:( nikt nie wie co :(

I jaki wynik? Alternator czy nie?
Mam podobny problem z C-maxem z 2008 roku. Praktycznie nie jeżdżę samochodem od 1,5 miesiąca, bo elektromechanicy szukają.....najpierw stwierdzili, że do wymiany jest procesor licznika, następnie, że licznik był cofnięty (auto sprowadzone z Belgii) i osoba, która to zrobiła za dużo wykasowała z komp. Teraz podobno, żeby wszystko dobrze zaprogramować muszę wymienić zegary, bo starych się nie daGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Agacia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2013, 22:14   #15
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: coś rozładowuje akumulator:( nikt nie wie co :(

Cytat:
Napisał Agacia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Praktycznie nie jeżdżę samochodem od 1,5 miesiąca, bo elektromechanicy szukają.....najpierw stwierdzili, że do wymiany jest procesor licznika, następnie, że licznik był cofnięty (auto sprowadzone z Belgii) i osoba, która to zrobiła za dużo wykasowała z komp. Teraz podobno, żeby wszystko dobrze zaprogramować muszę wymienić zegary, bo starych się nie daGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponuję uzupełnić profil o info w jakim to regionie kraju tak dzielni są elektrycy-fachowcy...
Bo jeśli nie za daleko do Śląska lub Warszawy, to myślę ze ja lub kolega mayak damy radę w chwil kilka...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2013, 22:19   #16
Agacia
ford::amateur
 
Imię: Agata
Zarejestrowany: 16-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford C-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 4
Smile Odp: coś rozładowuje akumulator:( nikt nie wie co :(

Warszawa
Agacia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2013, 22:21   #17
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: coś rozładowuje akumulator:( nikt nie wie co :(

No to proszę napisać na PRV do mayaka...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2013, 22:37   #18
Agacia
ford::amateur
 
Imię: Agata
Zarejestrowany: 16-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford C-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 4
Smile Odp: coś rozładowuje akumulator:( nikt nie wie co :(

Dziękuję
Agacia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2014, 22:21   #19
Bob budowniczy
ford::amateur
 
Imię: Zdzichu
Zarejestrowany: 02-12-2013
Skąd: Rzeszów
Model: focus c-max
Silnik: 1,6 tdi
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: coś rozładowuje akumulator:( nikt nie wie co :(

C-maxik juz zdrowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
okazało sie że poszedl Alternator
zawiozłem podobno wymienili Mostek zapłaciłem 160 zl i samochodzik działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poszukiwania i próby rozwiązań trwały miesiąc a naprawa wymiana mostka 2 godziny

Pozdrawiam wszystkich co pomagali i dziękuję
Bob budowniczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 14:55   #20
Agacia
ford::amateur
 
Imię: Agata
Zarejestrowany: 16-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford C-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: coś rozładowuje akumulator:( nikt nie wie co :(

A u mnie bzGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mimo wielu kombinacji i zaangażowania (mayak - dziękuję!) samochód jest bez życia... Jakoś nie daje rady zaprogramować zegarów, być może system bezkluczykowy taki złośliwy. Czekam na cud, bo Panowie, którzy się zajmują Cmaxsikiem ręce załamują.
Agacia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.