Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2012, 23:44   #1
kempaprzemek95
ford::amateur
 
Imię: przemek
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Namysłów
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8 Duratec
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie zbiorniczek wyrównawczy

Witam czy zbiornik z diesela pasuje do benzyniaka??
Diesel ma 1 a benzyniak 2 ? jakąś redukcje zastosować czy się nie nadaje ten zbiorniczek ??

kempaprzemek95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2012, 11:09   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: zbiorniczek wyrównawczy

jest inny zbiorniczek, wiec zamiast kombinować kup odpowiedni.

P.S. Popraw temat na zgodny z regulaminem. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2014, 22:12   #3
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Wyciek płynu chłodzącego - uszkodzony zbiornik wyrównawczy?

Dźbry. Z wyszukiwarki skorzystałem, ale po przejrzeniu pięciu stron wyników był tylko jeden jedyny post który (chyba) pasowałby do mojej "usterki" (a przynajmniej tak myślę), więc wolę się upewnić.

Od pewnego czasu po dłuższej jeździe widzę pod maską, że pod zbiorniczkiem wyrównawczym jest wilgotna plama (dlatego sądzę, że chodzi o płyn chłodzący Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). "Zaczyna się" ona jednak w takim miejscu, że winowajcą raczej nie jest tutaj np. sparciały przewód lub jego niedokładne zamocowanie - podejrzewam drobne pęknięcie zbiornika "otwierające się" po nagrzaniu komory silnika i samego płynu. Na tyle drobne, że płynu mi jeszcze w ogóle nie ubyło (no, co do milimetra nie sprawdzałem), choć przyznam, że trochę się obawiam żeby się to nagle nie powiększyło. Kwestia, czy aby na pewno dobrze myślę - czy komuś się już kiedyś zdarzyło, że zbiornik cieczy zaczął trochę "przepuszczać"? Silnik pracuje normalnie, pod korkiem wlewu oleju nie ma żadnego "majonezu". Ciekawostką jest jednak fakt, że o ile na w miarę płaskiej powierzchni ciecz jest dość klarowna, to na nakrętce jest trochę "mazista".

Jeśli to faktycznie wina zbiornika - domyślam się, że nie ma zbyt wielkiego sensu w kupowaniu oryginalnego fordowskiego (co najmniej okolice 210 złotych i to bez korka - ale korek chyba może być stary Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)? Zamienniki to koszty rzędu 110-120 złotych. Oczywiście mowa o częściach nowych - może to i tylko kawałek plastiku, ale nie będę ryzykować, że element używany będzie mieć taki sam problem.

Zdjęcia obrazujące problem (na życzenie spróbuję zrobić lepsze; w tych trochę podbiłem kolory, żeby ciemna plama się bardziej wyróżniała):

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Co sądzicie? Można z tym jeszcze chwilę pojeździć czy lepiej nie ryzykować i w miarę możliwości odstawić samochód do czasu ewentualnej naprawy? Problem zauważyłem jakieś 2-3 tygodnie temu i póki co się nic nie pogarsza, ale obawiam się czy wyższe temperatury otoczenia nie pogorszą sprawy.

Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 08-05-2014 o 22:35
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2014, 23:05   #4
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodzącego - uszkodzony zbiornik wyrównawczy?

Ja kupilem oryginalny fordowski za 50 euro, w uzywke sie nie baw bo tez kupilem za 20 euro i wytrzymala rok po czym zaczelo cieknac dokladnie z tego samego miejsca co w starym. U mnie cieklo z klejenia tego zbiornika nad rurkami. Ten wyciek sie ujawnia dopiero jak silnik sie nagrzeje i uklad dostanie cisnienia. Korek zostawilem stary.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2014, 23:11   #5
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodzącego - uszkodzony zbiornik wyrównawczy?

Dzięki za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A według Ciebie póki co można z tym jeździć na trasach po 160-170 kilometrów w jedną stronę (wliczając w to możliwe korki) czy lepiej nie ryzykować?
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2014, 23:36   #6
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodzącego - uszkodzony zbiornik wyrównawczy?

ja jezdzilem tak ze 2 lata do czasu az zaczalem zostawiac slady na parkingu, wtedy zrobilem to raz dwa bo koszt czyszczenia kostki lub miejsca parkingowego mogl by przekroczyc wartosc auta, no i przegladu by nie przeszedl ze wzgledu na wyciek plynow eksplatacyjnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 08-05-2014 o 23:39
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2014, 01:32   #7
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodzącego - uszkodzony zbiornik wyrównawczy?

Ja dziś (no, formalnie to już wczoraj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) troszkę pojeździłem i w praktyce wystarczy przejechać coś w granicach 4-6 kilometrów, żeby pojawił się wyciek. Z jednej strony niby wycieka tego bardzo mało, ale z drugiej - skoro to otwiera się aż tak szybko, to jednak się trochę obawiam - niby jeżdżę z tym co najmniej od dwóch-trzech tygodni (i zrobiłem tak co najmniej ponad 600 kilometrów, może i około 1000), ale raz mnie już laweta z trasy ściągała (choć z innego powodu), nie zależy mi na powtórce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może ktoś jeszcze chciałby wyrazić swoją opinię? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co byście zrobili - zostawili samochód w spokoju do czasu aż się zamówi nowy zbiornik wyrównawczy czy się tym nie przejmowali i jeszcze trochę kilometrów (pewnie coś w zakresie 300-1200) zrobili? Gdybym miał do wyboru tylko Mondeo i pociąg to bym się nawet nie zastanawiał i jechał Fordem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale wyjątkowo mam do dyspozycji drugi samochód, stąd dylemat.

Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 10-05-2014 o 01:41
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2014, 01:51   #8
Dombek
FCP member
 
Avatar Dombek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 504
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodzącego - uszkodzony zbiornik wyrównawczy?

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja kupilem oryginalny fordowski za 50 euro, w uzywke sie nie baw bo tez kupilem za 20 euro i wytrzymala rok po czym zaczelo cieknac dokladnie z tego samego miejsca co w starym. U mnie cieklo z klejenia tego zbiornika nad rurkami. Ten wyciek sie ujawnia dopiero jak silnik sie nagrzeje i uklad dostanie cisnienia. Korek zostawilem stary.
Bez urazy ale 200zł za zbiornik wyrównawczy?! Panowie nie każda używka musi zaraz po kupnie zakończyć swój żywot. Rozumiem rozrząd- nowy, filtry- nowe ale tak jak kolega napisał za ,,kawałek plastiku,, 200 zł ? W życiu bym tyle nie dał. Pozdrawiam.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Dombek ; 10-05-2014 o 01:57
Dombek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2014, 02:00   #9
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodzącego - uszkodzony zbiornik wyrównawczy?

Jasne, że nie każda, ale ryzykować nie chcę. Prędzej kupię nowy zamiennik niż używkę...
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2014, 08:44   #10
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodzącego - uszkodzony zbiornik wyrównawczy?

Cytat:
Napisał Dombek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez urazy ale 200zł za zbiornik wyrównawczy?! Panowie nie każda używka musi zaraz po kupnie zakończyć swój żywot.
Ale jednak zkonczyla, zakup drugiej uzywki za kolejne 20 euro daje mi juz 40 euro a nowy zbiorniczek 50 euro ? Gdzie tu logika aby kupowac uzwke ? Do tego stracony czas na wymiany, jazdy po zlomach i dolewki plynu ktory tez nie jest za free. Zamiennik, koszt ok 120 zl, a twoja uzywka 65 zl razem z przesylka i zero gwarancji ze nie rozleci se po roku jak moja.

P.S. Zbiorniczek od diesla nie pasuje, ma wyjscie na jedna cienka rurke a od benzyny sa wyjscia na 2 cienkie rurki.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 10-05-2014 o 08:53
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ciecz chłodząca , wyciek , zbiornik wyrównawczy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.