Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2020, 13:02   #21
mondi2020
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-03-2020
Skąd: zachodniopomorskie
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 tdci 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 19
Domyślnie Odp: Zaniżone wskazania prędkościomierza i licznika

Witam. Podepnę się pod temat. Mam podobny problem w moim mondku ,a mianowicie to raz zaniża a raz pokazuje normalnie i km. i prędkość. Pomoże ktoś co może być przyczyną ?

mondi2020 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2020, 08:50   #22
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Zaniżone wskazania prędkościomierza i licznika

Licznik skaluje się przy pomocy testera, np. w zależności od wymiaru kół/opon. Być może jest jakiś błąd w sofcie, w skalowaniu. Spróbowałbym wpisać prawidłowe skalowanie od początku. Ja tego nigdy nie robiłem, nie wiem, czy możliwe jest tylko IDS-em, czy np. też Forscanem.
Gorzej jeżeli okaże się, że to jakieś uszkodzenie płytki zegarów, typu wykwity tlenków cyny na lutach lub zimny lut... Można próbować przemyć płytki zegarów, najlepiej alkoholem izopropylowym. Jak nie ma, to denaturatem.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-09-2020 o 08:58
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2020, 13:00   #23
pierozek44
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-08-2016
Skąd: Rzeszów
Model: transit
Silnik: 2.5 DI
Rocznik: 1995
Postów: 41
Domyślnie Odp: Zaniżone wskazania prędkościomierza i licznika

To i ja się podepnę pod temat.Przymierzam się do przełożenia silnika wraz ze skrzynią.Mam założony 69 KM ,a chcę włożyć "barana" z ostatniego roku produkcji.Problem ze skrzynią polega na tym że w tej nowszej jest impulsator a w starszej linka.Czy istnieje możliwość przerobienia nowszej skrzyni na linkę?
pierozek44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 14:14   #24
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Zaniżone wskazania prędkościomierza i licznika

Cytat:
Napisał pierozek44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy istnieje możliwość przerobienia nowszej skrzyni na linkę?
Tak, to jest możliwe.
Napęd elektroniczny z impulsatorem jest po lewej stronie skrzyni, napęd linką jest po prawej.
Wpierw - jeżeli skrzyni nie możesz ustawić w pionie lub ukośnie "tyłkiem" do góry (czyli jest np. zamontowana na samochodzie) - to trzeba spuścić nieco oleju, bo będzie ciekł podczas roboty i mocno przeszkadzał.
1. Odkręcasz impulsator i go wyciągasz ze skrzyni, po odkręceniu trzyma się tylko na oringu - patrz zdjęcia.
2. Teraz widzisz plastikową zębatkę, długimi, cienkimi szczypcami wyciągasz ją na zewnątrz.
3. Teraz możesz wybić brok (zaślepkę) która jest po drugiej stronie skrzyni, w osi mechanizmu. Można użyć odpowiednio długiej śruby M6, wkładasz ją od strony wyjętej zębatki i młotkiem wybijasz.
4. Po wybiciu broku widzisz gniazdo, w którym będzie siedziała ośka zębatki napędzająca linkę. Musisz w to gniazdo wbić uszczelkę-simering (patrz zdjęcie) nr 6152682 (878T-17298-AA), do jej wbicia trzeba dopasować odpowiedniej średnicy np. nasadkę, gdyż ona powinna wejść głębiej poniżej powierzchni korpusu skrzyni. Na zdjęci widać w innej skrzyni uszczelkę (simering) - jak głęboko jest wbita.
5. Wkładasz teraz napęd ze starej skrzyni pod linkę od strony impulsatora, ośka wystaje z drugiej strony z nowo wbitego simeringu (patrz zdjęcie)
6. Otwór po stronie zębatki albo trzeba zamknąć specjalną zaślepką 6163537 (-E857140-S76), albo założyć z powrotem impulsator - będzie robił za zaślepkę.
7. Zakładasz linkę. Otwór na śrubę mocująca widełki trzymające końcówkę linki jest nagwintowany, być może trzeba go uprzednio oczyścić ostrym drutem z błota.

------------------------------------

Zdjęcia "pożyczyłem" z brytyjskiego Forum Transita [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zamiana linka1.JPG (79.9 KB, 9 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zamiana linki2.jpg (78.0 KB, 8 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zamiana linki simmering.JPG (57.7 KB, 8 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zamiana linki simmering jak głeboko.jpg (89.6 KB, 8 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zamiana linki5.jpg (90.0 KB, 6 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 07-09-2020 o 20:14
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 14:55   #25
pierozek44
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-08-2016
Skąd: Rzeszów
Model: transit
Silnik: 2.5 DI
Rocznik: 1995
Postów: 41
Domyślnie Odp: Zaniżone wskazania prędkościomierza i licznika

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedż.Będę miał jeszcze kilka pytań względem samej przekładki(różnic w podłączeniu pompy i filtra paliwa)ale to może już w innym poście.Pozdrawiam.
pierozek44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.