Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2019, 16:45   #1
seba4ball
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-11-2018
Skąd: Zamość
Model: Fiesta mk7 lift
Silnik: 1,25 60KM -> 82KM
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Wypadanie zapłonu

Witam.
Problem jest następujący : wypadanie zapłonu cyl 4.

Wymienione świece - nadal wypadanie na 4 ( nie wyglądały źle)
wymienione przewody ( test ze spryskiwaniem - były iskry ) - nadal wypadanie na 4
wymieniona cewka - na 4 pozycji było lekko przydymione - nadal wypadanie zapłonu na 4

Silnik 1,25 ( 60/82km) , przebieg ok 50tys, LPG od 7 tys. Wypada zapłon zarówno na PB, jak i na LPG.

Ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać?

seba4ball jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2019, 18:06   #2
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu

To co najważniejsze sprawdziłeś. Ja u siebie tak miałem tylko w fieście 1.3 2004 rok. Wszystko zrobiłem to co ty i dalej to samo. W końcu sprawdziłem kompresję i okazało się, że cylinder na którym było wypadanie ma tylko 3,5 bara. Zimny silnik drgał po dobrym rozgrzaniu potrafił chodzić idealnie. Przy którymś odpaleniu w ciągu dnia błąd znikał. Czasami silnik miał problemy z odpaleniem głównie zimą.

Podejrzewałem wypalenie zaworu wydechowego tak dziwnie prychał, czasami strzelił. Zdecydowałem się na wymianę głowicy /udało mi się kupić fabrycznie nową/. Po demontażu głowicy okazało się, że problemem jest uszkodzony popychacz, który nie domykał zaworu wlotowego. Do tego mocno zdarty wałek rozrządu. Po zdjęciu wałka zawór domknięty wszystkie zawory były szczelne.

Sugeruję sprawdzenie kompresji i luzów zaworowych. Przebieg Twojego samochodu jest bardzo niski, u mnie samochód ma przejechane 211 tyś z czego na gazie prawie 160 tyś. Podjedz do dobrego mechanika na diagnozę może zauważy jakieś charakterystyczne usterki.

Mechanik składa już silnik i będzie jak nowy trochę to wszystko kosztowało nowa głowica, uszczelki, pompa wody, uszkodzony ślizg do wymiany, śruby samochód ma 15 lat ale dalej będzie śmigał na gazie. Stan zaworów po ponad 200 tyś był dobry, krzywki na wałku zdarte, uszkodzony jeden popychacz i to on zdecydował o remoncie. Oby nie był tak, że gaz wypalił Ci zawór.
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2019, 18:45   #3
seba4ball
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-11-2018
Skąd: Zamość
Model: Fiesta mk7 lift
Silnik: 1,25 60KM -> 82KM
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu

Dzięki za odp, właśnie też pomyślałem o tym, żeby zmierzyć kompresję tylko 50tys to trochę mało żeby robić remont silnika. 7 tys na gazie to też trochę mało na wypalenie zaworu. Ale może być jakiś problem w kwestii domykania... Generalnie tak jak mówisz błąd pojawia się i znika, trochę pracuje inaczej szczególnie na wydechu słychać takie charakterystyczne pyrkanie. Pomiar kompresji na początek ale podejrzewam, że musi wyjść źle. Tylko wtedy co regulacja zaworów czy coś innego mnie czeka? Czy pomiar kompresji nie ma nic wspólnego z luzem zaworowym?
seba4ball jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2019, 19:51   #4
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu

Podejrzewam, że wystarczy sprawdzenie i regulacja luzu zaworowego. Choć wg instrukcji dużo za wcześnie.
Kompresje mierzyłem na zimno, dziwne było też dla mnie to, że pomimo niskiego ciśnienia na jednym cylindrze samochód nic nie stracił mocy.
Dobry mechanik jak sprawdzi, osłucha to powinien coś stwierdzić. Ja zdecydowałem się na wymianę głowicy bo nową kupiłem za 700zł a samochód przez lata sprawował się idealnie.
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2019, 20:17   #5
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu

Cytat:
Napisał seba4ball Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
7 tys na gazie to też trochę mało na wypalenie zaworu.
Jak deptałeś na ubogo to wystarczy.

Sprawdź tą kompresję i luzy.

BTW, jakie kable założyłeś?
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2019, 21:23   #6
seba4ball
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-11-2018
Skąd: Zamość
Model: Fiesta mk7 lift
Silnik: 1,25 60KM -> 82KM
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu

Kable Beru, cewka bosch.

Co do deptania to żony samochód więc raczej spokojna jazda 100 to chyba nie widział Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W dodatku jest to Stag z dotryskiem benzyny pow 3,5tys

W moim kochanym mieście cudem będzie jak ktoś zmierzy mi ciśnienie, narazie byłem w 6 warsztatach i niestety nie udało się albo trzeba czekać miesiąc, o sprawdzeniu luzów to nawet nie myślę... Muszę gdzieś w Lublinie poszukać

EDIT:
Diagnoza mechanika:
padnięta świeca spowodowała uszkodzenie kabla a ten uszkodzenie cewki ale winowajcą jest podparty zawór na tym cylindrze, we wtorek się tym zajmie zobaczymy

Ostatnio edytowane przez seba4ball ; 12-07-2019 o 10:20
seba4ball jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2019, 21:03   #7
wojtekpl
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 02-06-2013
Skąd: KR
Model: Fiesta MK7 Trend, GoldX
Silnik: 1,4i LPG
Rocznik: 2013
Postów: 120
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu

Dotrysk od 3,5 tys obrotów. Czyli jak auto jako tako zaczyna jechać to..... jedzie na benzynie. Zawsze wydawało mi się, że po to się montuje instalację LPG, żeby jeździć na gazie.

7 tys na LPG, szybciutko poleciało. Sprawdź również instalację - może być ubogo. Czwarty cylinder, pewnie na końcu rury z gazem.

W którym warsztacie montowałeś gaz?
Strojone było w garażu, czy na drodze?
Auto od nowości, czy używka?

Powiem tak: ja montowałem LPG przy przebiegu 30 500 km; bez dotrysku, lubryfikacji i innych czarów. Obecnie jest koło 85 000 kilometrów, silnik chodzi jak pszczółka; fakt, nie jest jakoś specjalnie męczony. Z chłopakami od gazu widuję się co około 10 000 kilometrów, przy okazji wymiany filtrów.
Kiedyś zdarzyła się sytuacja z wypadaniem zapłonu, jak kuna wpier....ła kable.
W przyszłym roku, przed wakacjami zamierzam skontrolować luzy zaworowe. To pewnie będzie jakieś 65-70 tys km na gazie. Jak będzie - zobaczymy...
__________________
pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez wojtekpl ; 18-07-2019 o 21:09
wojtekpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2019, 18:35   #8
seba4ball
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-11-2018
Skąd: Zamość
Model: Fiesta mk7 lift
Silnik: 1,25 60KM -> 82KM
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu

Cytat:
Napisał wojtekpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dotrysk od 3,5 tys obrotów. Czyli jak auto jako tako zaczyna jechać to..... jedzie na benzynie. Zawsze wydawało mi się, że po to się montuje instalację LPG, żeby jeździć na gazie.

7 tys na LPG, szybciutko poleciało. Sprawdź również instalację - może być ubogo. Czwarty cylinder, pewnie na końcu rury z gazem.

W którym warsztacie montowałeś gaz?
Strojone było w garażu, czy na drodze?
Auto od nowości, czy używka?

Powiem tak: ja montowałem LPG przy przebiegu 30 500 km; bez dotrysku, lubryfikacji i innych czarów. Obecnie jest koło 85 000 kilometrów, silnik chodzi jak pszczółka; fakt, nie jest jakoś specjalnie męczony. Z chłopakami od gazu widuję się co około 10 000 kilometrów, przy okazji wymiany filtrów.
Kiedyś zdarzyła się sytuacja z wypadaniem zapłonu, jak kuna wpier....ła kable.
W przyszłym roku, przed wakacjami zamierzam skontrolować luzy zaworowe. To pewnie będzie jakieś 65-70 tys km na gazie. Jak będzie - zobaczymy...

Dotrysk kilka % więc nie jest to jazda na Pb ;p
Instalacja STAG ale nie ma to znaczenia bo wypada tak samo na PB
Ubogo nie jest, nawet delikatnie podniesione teraz były
Co do luzów - wymienione 6 szklanek ( nie pamiętam teraz które)

I uwaga... Jak wypadał zapłon na 4 cyl tak wypada dalej...Ja już nie wiem gdzie szukać mechanika i przyczyny zostało mi chyba ASO Forda w Lublinie bo jak tak dalej pójdzie to wymienie pół samochodu

Ostatnio edytowane przez seba4ball ; 22-07-2019 o 20:10
seba4ball jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2019, 20:10   #9
seba4ball
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-11-2018
Skąd: Zamość
Model: Fiesta mk7 lift
Silnik: 1,25 60KM -> 82KM
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu

Dodatkowo w dniu dzisiejszym pojawił się błąd katalizatora... Czy to jest jakoś ze sobą powiązane?
seba4ball jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2019, 15:02   #10
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu

A kompresje mierzyliście w końcu??

Ja miałem w tym tygodniu fieste 2012 z przebiegiem 55 000km i tez na 3 cylindrze wypadanie zapłonu - kompresja 0!!!
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.