Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2018, 19:52   #11
GrekuPL
ford::advanced
 
Avatar GrekuPL
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-06-2007
Skąd: Kraków/Wrocław
Model: Mdo mkIV/Foka mkII fl
Silnik: 2.0TDCI 140KM/1.8TDCI 115KM
Rocznik: 2008/2008
Postów: 330
Domyślnie Odp: Jaki olej i ile go potrzeba - Tylny most 2,4TDCI, wymiana tarcz i klocków tył

U mnie też zjadło klocka od wewnątrz, z zewnątrz jeszcze było z 1/3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. trzeba zakupić takie osłony i będzie spokój...

GrekuPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2018, 18:51   #12
bakukamil
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-03-2011
Skąd: Mazury
Model: Transit
Silnik: 2.4 140KM | 2.2 155 KM
Rocznik: 2011 | 2015
Postów: 85
Domyślnie Odp: Jaki olej i ile go potrzeba - Tylny most 2,4TDCI, wymiana tarcz i klocków tył

Cytat:
Napisał GrekuPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie też zjadło klocka od wewnątrz, z zewnątrz jeszcze było z 1/3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. trzeba zakupić takie osłony i będzie spokój...
u mnie zewnętrzne są jak nówki, a wewnętrzne zdarte do 0, średnio co 6-8k km wymieniam klocki z tym, że nowe zakładam od wewnątrz, a zewnętrzne zostają.
bakukamil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2018, 21:08   #13
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Jaki olej i ile go potrzeba - Tylny most 2,4TDCI, wymiana tarcz i klocków tył

Cytat:
Napisał bakukamil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie zewnętrzne są jak nówki, a wewnętrzne zdarte do 0, średnio co 6-8k km wymieniam klocki z tym, że nowe zakładam od wewnątrz, a zewnętrzne zostają.
Aż tak? Zacisk swobodnie pływa na prowadnicach?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2018, 15:41   #14
bakukamil
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-03-2011
Skąd: Mazury
Model: Transit
Silnik: 2.4 140KM | 2.2 155 KM
Rocznik: 2011 | 2015
Postów: 85
Domyślnie Odp: Jaki olej i ile go potrzeba - Tylny most 2,4TDCI, wymiana tarcz i klocków tył

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aż tak? Zacisk swobodnie pływa na prowadnicach?
nie ma oporów, chodzi normalnie. Do ASO nie pojadę bo wymieniacze pół samochodu wymienią, a dalej będzie tak samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bakukamil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2018, 08:35   #15
GrekuPL
ford::advanced
 
Avatar GrekuPL
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-06-2007
Skąd: Kraków/Wrocław
Model: Mdo mkIV/Foka mkII fl
Silnik: 2.0TDCI 140KM/1.8TDCI 115KM
Rocznik: 2008/2008
Postów: 330
Domyślnie Odp: Jaki olej i ile go potrzeba - Tylny most 2,4TDCI, wymiana tarcz i klocków tył

Cytat:
Napisał bakukamil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie zewnętrzne są jak nówki, a wewnętrzne zdarte do 0, średnio co 6-8k km wymieniam klocki z tym, że nowe zakładam od wewnątrz, a zewnętrzne zostają.
eee, to u mnie miód malina, nie szkoda mi tych 1/3, u Ciebie raczej coś nie tak jest jak z zewnątrz nówki :/
GrekuPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2019, 15:12   #16
KFAJP
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: Złotoryja/Spalding
Model: Mondeo kombi Mk1, i Transit 350 LWB Camper
Silnik: 1,8 PB i 2.4 d
Rocznik: 1993 i 2003
Postów: 37
Domyślnie Odp: Jaki olej i ile go potrzeba - Tylny most 2,4TDCI, wymiana tarcz i klocków tył

Witam.
Ja mam transit z 2002 2.4 diesel bliźniak. Choć autko ma już wiele lat to przebieg 56tys. (To kampera więc proszę uznać że przebieg taki jak podaję). Mając na uwadze lata i przebieg, systematycznie prewencyjnie wymieniam ... I przyszła kolej na tylny most. Chce wymienić sam olej w moście, właśnie zrobiłem przegląd i hamulce ok. Jakieś rady jeżeli przebiegi mam po 3000km rocznie to co ile w moście wymieniać olej?... inne uwagi i porady co robić przy okazji miłe widziane. Chce wykonać co się da aby we wrześniu oddać na konserwację podwozia.

Bump: Witam.
Ja mam transit z 2002 2.4 diesel bliźniak. Choć autko ma już wiele lat to przebieg 56tys. (To kampera więc proszę uznać że przebieg taki jak podaję). Mając na uwadze lata i przebieg, systematycznie prewencyjnie wymieniam ... I przyszła kolej na tylny most. Chce wymienić sam olej w moście, właśnie zrobiłem przegląd i hamulce ok. Jakieś rady jeżeli przebiegi mam po 3000km rocznie to co ile w moście wymieniać olej?... inne uwagi i porady co robić przy okazji miłe widziane. Chce wykonać co się da aby we wrześniu oddać na konserwację podwozia.
KFAJP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2019, 16:29   #17
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Jaki olej i ile go potrzeba - Tylny most 2,4TDCI, wymiana tarcz i klocków tył

Cytat:
Napisał KFAJP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakieś rady jeżeli przebiegi mam po 3000km rocznie to co ile w moście wymieniać olej?... inne uwagi i porady co robić przy okazji miłe widziane.
Zdecydowanie nie realizuj tego pomysłu. Olej praktycznie wystarcza na cały przebieg auta, grubo ponad 0,5 mln km. Tym problemem zajmują się tylko ludzie przy okazji awarii mostu, kiedy wymagane jest zdjęcie pokrywy (ewentualnie występują wycieki z mostu) - czego ci nie życzę. Ne szukaj kłopotów...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-07-2019 o 16:34
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2023, 17:28   #18
D F
ford::advanced
 
Avatar D F
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 16-01-2015
Skąd: Wrocław
Model: Transit T260, T300, Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI, 2.3 lpg, 2.3 lpg
Rocznik: 2005, 2006, 2001
Postów: 245
Domyślnie Odp: Jaki olej i ile go potrzeba - Tylny most 2,4TDCI, wymiana tarcz i klocków tył

Ten olej 90W/140 to trudno kupić. Może być 85W albo nawet 75W?
D F jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2024, 10:06   #19
Mateusz7666
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 27-01-2024
Skąd: Bydgoszcz
Model: Transit mk7
Silnik: 2.4
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jaki olej i ile go potrzeba - Tylny most 2,4TDCI, wymiana tarcz i klocków tył

Ile tego oleju wchodzi do mostu?
Mateusz7666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.