Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2020, 13:18   #431
Kochan
ford::advanced
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 06-04-2010
Model: S-max
Silnik: 1. 8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 211
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał Mojjo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie właśnie się nie załącza, tzn. gdy stoję w korku i silnik zaczyna się grzać, nie włącza się drugi bieg, który ma pomóc schłodzić silnik (ratuję się wtedy otwarciem okien i grzaniem klimą na maxa - pomaga, temperatura spada). Nie mam natomiast żadnych problemów z klimatyzacją. Nawiew, grzanie, chłodzenie wszystko działa.
Diagnoza była taka, że moduł wentylatora do wymiany. Wymieniłem, mechanik stwierdził, że teraz wszystko jest ok, ale nie jestem pewny, czy miał jak to potwierdzić w praktyce. I było ok przez jakieś pół roku, ale, jak się okazało, tylko dlatego, że po sezonie letnim nie stałem w porządnym korku w upale. Dopiero niedzielny powrót do W-wy znowu wypchnął wskaźnik temperatury mocno do góry.
Pytanie moje jest takie: czy również za takie objawy może być odpowiedzialny słynny fioletowy kabelek? A jeśli nie, to co innego?
Dodam jeszcze, że termostat jest podobno sprawny.
nie jestem pewien czy przy 90 stopniach drugi bieg się włączy, gdzieś na forum widziałem info o wyższej temp. ale na Twoim miejscu sprawdził bym np. w Forscanie jaką temperaturę pokazuje czujnik nie wskazówka.

__________________
§23
Kochan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2020, 13:38   #432
Mojjo
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max Platinium
Silnik: 2.5T 220KM
Rocznik: 2007
Postów: 55
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Nie chodzi o konkretną wartość, bo wskazówka dochodzi do czerwonego, jeśli nic nie zrobię, i para spod maski.
Mojjo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2020, 16:18   #433
Mojjo
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max Platinium
Silnik: 2.5T 220KM
Rocznik: 2007
Postów: 55
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Po naprawie. Fioletowy kabelek był cały. Były za to mocno zużyte szczotki i komutator w silniku wentylatora. Mechanik nie podjął się ich naprawy, więc wentylator poszedł do wymiany (zamiennik za 480zł).
Mojjo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 15:40   #434
Hipesz
ford::average
 
Imię: Hipesz
Zarejestrowany: 16-06-2014
Skąd: Było PL teraz IRL
Model: S-max
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 139
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Po właczeniu klimy, załacza sie sprzęgiełko klimy, jednak brak chłodzenia. Czynnik jest. Czy mozliwe, że sprzęgiełko sie załącza (kreci sie) ale kompresor od klimy nie działa (nie kreci sie i nie wytwarza cisnienia?). Jakiś prosty sposób na sprawdzenie?
EDIT
Czynnik był ale trochę jednak mało. Po uzupełnieniu chlodnica sie rozsypała, trzeba było nową. Obecnie wszystko chodzi i chłodzi.
Pytanie: czy ciśnienie na wysokim ok 9 (nie pamietam czego) jest OK, czy jednak rozglądać sie za sprężarką? Gość od klimy mówił że to trochę mało ( na niskim pokazywało 7).
Dzieki.

Ostatnio edytowane przez Hipesz ; 03-07-2020 o 19:49 Powód: dodanie dodatkowych informacji
Hipesz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2020, 09:23   #435
elbarto
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-08-2016
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał camel1313 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja właśnie jestem po wymianie szczotek w wentylatorze.
Na 10 razy podłączony na krótko 9 ruszał bez problemu ale 10 stawał dęba. Dopiero jak dostał w łeb to ruszał. Potem znowu próba i dopiero za 14 razem zawieszal się.
Trochę roboty jest trzeba popuscic belkę pod chlodnicami ale nie odkrecajac jej całej 4 śruby 10. Potem sam wentylator odkręcić 3 śruby 8. Unieść całą obudowę wentylatora pochylić od chłodnic i sam wentylator wyjąć na zewnątrz. Szczotki kupiłem troszkę za duże, ale dopasowaniem.
Wszystko można zrobić bez kanału.

jacku,
napiszesz coś o samej wymianie szczotek? byłem u elektryka samochodowego, nie chce tego dotykać, zamknięta zaprasowana obudowa itp itd.
jak sobie z tym poradziłeś?
elbarto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2020, 13:52   #436
meff
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Skąd: GD
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 140KM automat
Rocznik: 2013
Postów: 200
Domyślnie Odp: Nie działa klima

U mnie ciekawsza sprawa, wywala ten sam błąd co wszystkim P0691 ale, wentylator działa, klimatyzacja działa... Czyżby gdzieś coś się poluzowało?, Szukam przyczyny od kilku dni.
__________________
§23
meff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2020, 17:10   #437
damian1929
ford::beginner
 
Imię: damian
Zarejestrowany: 17-05-2016
Model: S-max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie klimatyzacja

Witam, problem z klimatyzacja S-max 2007 2,0 TDCI , w przed sezonem kontrola klimy ( nie chlodzi - brak czynnika) zawiozlem do mechanika sprawdzil z czynnikiem wyciek przy chlodnicy klimy (wyminiona), nie zalaczala sie (podlaczyli jakos na krotko chyba) wakacje przejezdzilem-ok , wrzesień klima nie działa nie chłodzi ,po wlaczeniu slychac z ewntylacji deliktny gwizd.Jak to naprawic?? Co to moze byc? Szukam kogos dobrego kompetentnego do tej awarii w Łodzi .Ktos zna kogos?
damian1929 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2020, 12:07   #438
camel1313
ford::average
 
Avatar camel1313
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-max TITANIUM S
Silnik: 2.0 TDCI 183KM 395Nm
Rocznik: 2011
Postów: 163
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Co do wymiany szczotek wentylatora tylko takie foty odnalazłem z mojej wymiany
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20190727_125555.jpg (100.6 KB, 68 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20190727_125607.jpg (102.0 KB, 66 wyświetleń)
__________________
Była Galaxa 1.9 TDI 110km, S-max 2.0 TDCI 121 Kw Titanium
camel1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2020, 19:38   #439
Errorbrra
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2020
Skąd: Radzyń Podlaski
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 149
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Panowie pytanie ba szybko- po odpieciu wtyczki od modulu wentylatora jakie ma byc napiecie na fioletowym przewodzie?
Errorbrra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2021, 21:45   #440
MartineZST
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-08-2019
Model: Galaxy
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Witam. W moim Galaxy polift błąd P0533 wysoka wartość sygnału. Jak go usunę wentylator startuje pełną parą, po czym się wyłącza. Ciśnienie 0, po odpięciu wtyczki od czujnika nadal 0. Po mostkowaniu przekaźnik sprzęgło cyka. Byłem u nabija za, mówi, że ciśnienie jest ( 8 atmosfer przy 30 st na dworzu). Gdzie dalej szukać?
MartineZST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , kod , łódz , s-max


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.