Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2019, 00:57   #121
Edge43
ford::beginner

Imię: Edge43
Model: Ford Edge MK2 (Europa)
Silnik: 2.O TDCI (210PS)
Rocznik: 2016
Domyślnie Odp: Przeróbka USA-EU - kilka pytań

Hejka...

3. Temat Full Led jest tu szeroko opisywany... warto poczytać. Jeśli wystarczy Ci wersja statyczna (bez samopoziomowania i skręcania na boki) trzeba przełożyć piny we wtyczce i komputerem serwisowym wgrać nowe ustawienia. Jeśli chcesz pełną opcję to trzeba ciągnąć sporo kabli dołożyć czujnik poziomowania z przodu czujnik z tyłu plus moduł HCM w kabinie... i wiedzieć jak to połączyć. Plus przekłądanie Pinów w kostce i programowanie. Ogólnie nie łatwa sprawa.
Ale u mnie się udała ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

5. TMC w porównaniu z informacją o korkjach np na mapie googla jest troche archaiczne. Nie wiem jaki jest sens dokładania DAB ... wystarczy smartfon i radio internetowe. Zresztą radio w Edgu gra bardzo plastikowo (również to Sony), żadne przeróbki nie bardzo poprawią tego. Może wygłuszanie drzwi i zmiana głośników da lepszy efekt.

6. Kolego a widziałeś Edga z rynku Europejskiego z silnikiem benzynowym ?

Ostatnio edytowane przez Edge43 ; 17-03-2020 o 09:57
Edge43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 07:32   #122
tedi_k
FCP member

Imię: Tadeusz
Model: Grand C-max Titanium, C-max Energi (USA)
Silnik: 2.0 TDCi z PowerShift, 2.0 PB wolnossący cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2013, 2016

Cytat:
Napisał Edge43 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
6. Kolego a widziałeś Edga z rynku Europejskiego z silnikiem benzynowym ?
EDGE'a nie - ale S-maxa MK2/nowego Galaxy już tak. Licznik i prawie cała pozostała elektronika do przekładania (np. kamera przednia w zderzak, HCM, itp.) są takie same.
Trzeba więc polować na licznik benzynowy od S-maxa MK2/nowego Galaxy. Bardzo ciężko upolować, ale się da. Czasem mają te liczniki ceny zaporowe (powyżej tysiąca złotych) ale da się upolować i za 500zł. Tak kupiłem manual/benzyna/kph - trzeba tylko wiedzieć, iz przeprogramowanie eeprom licznika wymaga stosownych umiejętności i odpowiedniego wsadu.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 10:40   #123
koza0007

Imię: Robert
Model: Edge
Silnik: 3,5
Rocznik: 2017

Czy licznik od mondeo benzyna też może być? Czy kolega tedi_k mógłby podpowiedzieć odnośnie wersji ACM, która będzie odpowiednia oraz pomóc z modułem haka. Czy będę musiał ciągnąć dodatkowe okablowanie, czy moduł od smax mk2 DG9T-19H378-DD lub DG9T-19H398DF będzie pasował?

Ostatnio edytowane przez koza0007 ; 10-12-2019 o 10:49
koza0007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 11:27   #124
tedi_k
FCP member

Silnik: 2.0 TDCi z PowerShift, 2.0 PB wolnossący cykl Atkinsona - hybryda plug-in

Cytat:
Napisał koza0007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy licznik od mondeo benzyna też może być? ...
Nie może być. Ma fizycznie inne wymiary/mocowania. Co do ACM to ważne jest też za jaki się montuje. W aucie jest wzmacniacz/sub?
Stary 10-12-2019, 14:07   #125
koza0007

Jeszcze nie dopłynął, ale po zdjęciach widziałem, że w bagażniku jest sub. Chyba każdy Edge Titanium miał nagłośnienie Sony ze wzmacniaczem, chociaż mogę się mylić.
Stary 10-12-2019, 18:42   #126
leszcz
FCP member

Imię: Tomi
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020

Cytat:
Napisał koza0007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze nie dopłynął
do VIN da się sprawdzić raczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
leszcz jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 21:14   #127
koza0007

Podaję VIN 2FMPK3K80HBC60787.
W ogólnodostępnych dekoderach Vin nie znalazłem szczegółowych informacji.
Stary 11-12-2019, 10:42   #128
robsoncz
ford::average

Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Domyślnie Odp: Przeróbka USA->UE

Cytat:
Napisał Andrzej731 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie,
Do Edga 2018rok, 2.0 ecoboost uderzonego przodem będę zakładał zderzak z wersji EU. Rozważam wersję bez i z czujnikami parkowania.
Mam w związku z tym kilka pytań na które może ktoś coś podpowie:
1) Próbuje ogarnąć elektrykę. Brakuje mi wiązki zderzaka i wiązki do aktywnej rolety.
Z tego co się zorientowałem to wiązka GT4T-15K867-GB (którą już kupiłem) jak najbardziej pasuje do zderzaka bez czujników parkowania natomiast nie mam jeszcze wiązki do aktywnej rolety. Pytanie gdzie ona jest podpięta. Czy do tej wiązki zderzaka???
2) Jak już napisałem wyżej zastanawiam się nad montażem czujników parkowania z przodu. Problem w tym że nie wiem czy oryginalnie te czujniki były czy też nie. Na panelu drążka zmiany biegów mam tylko przycisk od ręcznego. Czy dołożenie czujników i oczywiście odpowiedniej wiązki (prawdopodobnie KT4T-15K864-BD) załatwi sprawę czy jeszcze coś trzeba dokładać? Oczywiście później aktywacja tego.
3) Nie widzę nigdzie przewodu po podpięcia klaksonu. Albo mi czegoś brakuje albo mam coś gdzieś urwane. Czy ktoś może ma zdjęcia lub wie skąd ten klakson jest podpięty tj. z której wiązki?
4) Czy czujniki parkowania (GT4T-15K859-AAPRAA) od wersji europejskiej będę pasowały?
5) Musze ściągnąć napinacz pasów bezpieczeństwa kierowcy. Jak się do tego ustrojstwa dobrać?
Dzięki za wszelkie sugestie
Witaj kolego,nie wiem czy już ci ktoś odpowiedział na temat klaksonów ale-są to dwa najgrubsze kable we wtyczce 16-sto pinowej z lewej strony.Czyli dokładnie tam gdzie się porpina czujniki...
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2019, 15:35   #129
koza0007

Czy po wymianie na ACM w wersji EU druga antena potrzebna jest do TMC czy do DAB+?
Stary 12-12-2019, 21:18   #130
tedi_k
FCP member

Cytat:
...w wersji EU druga antena potrzebna jest do TMC czy do DAB+?
Do DAB+ trzeba WYMIENIĆ pierwszą antenę ("czarną") na taką z pasmem DAB+ oraz DOŁOŻYĆ drugą antenę ("białą") do AF i TMC.
Odpowiedz

Tagi
części , lakierowanie , naprawa

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania