Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-06-2020, 21:10   #1
gazpodłoga
ford::beginner
 
Imię: B
Zarejestrowany: 18-04-2018
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 26
Domyślnie EGR a komputer

Witam wszystkich

Opiszę pokrótce historię Focus MK2 1.8 TDCI 2007, nieco ponad rok temu u przypadkowego mechanika był czyszczony kolektor razem z zaworem EGR, przyczyna była taka że auto ciężko paliło / paliło i gasło przy dużej wilgotności powietrza, aż w końcu przestało odpalać, po wyczyszczeniu wszystko wróciło do normy i po przejechaniu około 20 tysięcy problem powraca, nie wiem jak dokładnie zostało to wyczyszczone ale podejrzewam że
sterownik zaworu był nie tknięty, dlatego chciał bym SAM się za to zabrać, a jeśli nie da to żadnej poprawy, zawór samodzielnie zaślepić.
Po przeglądnięciu forum mam 3 pytania odnośnie szczegółów

#1 Czy po wyczyszczeniu sterownika (jak w linku poniżej) zawór trzeba adaptować i co rozumiemy prze adaptacje (usunięcie błędów ?)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


co do zaślepiania (zaślepką bez dziurek) to według tego co wyczytałem na forum (wątki o MK2) zdania są podzielone jeśli chodzi o
wyłączenie działania zaworu w komputerze, niby nie trzeba ale cześć z was pisała że po jakimś czasie pojawiają się błędy, i tu kolejne pytania

#2 Czy da się to zrobić samodzielnie aplikacją FORScan Lite (android)

#3 Czy ktoś samodzielnie zrobił to FORScanem w wersji na PC, bo mając zapłacić za to 200-300 PLN to chyba lepiej za pieniądze kupić kabel i ogarnąć samemu, no chyba że jest gdzieś instrukcja jak to zrobić, ale tej niestety nie znalazłem ...


Ostatnio edytowane przez gazpodłoga ; 25-06-2020 o 21:12
gazpodłoga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2020, 21:41   #2
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: EGR a komputer

Zrobisz to forscanem lite, ale musisz mieć dobrą kostkę lub kabel, bo ze słabymi się nie łączy.

Ogólnie polecam kupić tego viaken stm1170 za 150 zł jak masz forda i ogólnie ci się przyda, jak weźmiesz z przejściówką do telefonu to też będziesz korzystał z forscana lite.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2020, 23:19   #3
Qzynrally
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 06-06-2020
Skąd: Racibórz
Model: Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: EGR a komputer

Cześć. Ja właśnie zaślepiłem EGR w Focusie MK2 po lifcie 2008 1,8 tdci. Wczesniej samochód szarpal ponizej 2000obr czesto. Po zaślepieniu jedzie sporo lepiej, zero szarpania ale zaswiecił się check. Bład czujnika EGR czujnik A. Nie udało mi się go usunąć Forscanem Lite.
No ale generalnie to nieprawda co gdzies doczytalem, że w 1,8 TDCI mozna po prostu zaślepić bez błędów.
Qzynrally jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2020, 17:14   #4
gazpodłoga
ford::beginner
 
Imię: B
Zarejestrowany: 18-04-2018
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 26
Domyślnie Odp: EGR a komputer

Cytat:
Napisał Qzynrally Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie udało mi się go usunąć Forscanem Lite.
Czym się udało lub co będziesz z tym robił ?
gazpodłoga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2020, 21:56   #5
Qzynrally
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 06-06-2020
Skąd: Racibórz
Model: Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: EGR a komputer

Cytat:
Napisał gazpodłoga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czym się udało lub co będziesz z tym robił ?
Na razie niczym.
Ale z zaslepionym EGR auto tak fajnie jezdzi, ze poki co bede jezdzil z Checkiem i bledemm 406.
Mam do ogarniecia jeszcze pare pierdół przy nim i potem myślę o programie i przy okazji wyłączeniu egr
Qzynrally jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2020, 14:02   #6
gazpodłoga
ford::beginner
 
Imię: B
Zarejestrowany: 18-04-2018
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 26
Domyślnie Odp: EGR a komputer

Grzebałem dzisiaj przy tym ale w FORScan lite są dwa parametry DPFEGR pokazujący napięcie zasilania i EGRVR pokazujący stopień otwarcia zaworu, nie znalazłem tam opcji wyłączenia zaworu, w zasadzie to nie widzą w tej wersji opcji wyłączenia czegokolwiek
gazpodłoga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2020, 14:05   #7
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,530
Domyślnie Odp: EGR a komputer

No bo EGR nie jest wyposażeniem opcjonalnym. Trzeba specjalnie przygotować soft silnika żeby pomijał fragmenty związane z EGR.

Zobacz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2020, 14:29   #8
gazpodłoga
ford::beginner
 
Imię: B
Zarejestrowany: 18-04-2018
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 26
Domyślnie Odp: EGR a komputer

Czy rozumiem niema szans zrobić tego samemu ? Szkoda że Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pisał że zrobię to FORScanem lite, nie wiem teraz co z tym robić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gazpodłoga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2020, 15:39   #9
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,186
Domyślnie Odp: EGR a komputer

Cytat:
Napisał gazpodłoga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) Szkoda że Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pisał że zrobię to FORScanem lite, nie wiem teraz co z tym robić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hehe, tu większość (niestety) napisze, że "coś można", ale zapominają napisać jak to zrobić.

Nie każdemu tak jak "arturek" chce się robić instrukcje "dla małp" :

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2020, 18:28   #10
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: EGR a komputer

Cytat:
Napisał gazpodłoga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy rozumiem niema szans zrobić tego samemu ? Szkoda że Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pisał że zrobię to FORScanem lite, nie wiem teraz co z tym robić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sorry, myślałem że pytasz o adaptację.

Wyłączenie egr'u to już zgranie softu sterownika, przerobienie go w odpowiednim programie i wgranie ponownie do sterownika, jest to zdecydowanie zadania dla elektroników samochodowych.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8tdci , diesel , egr , mk2


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.