Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2019, 21:39   #1
krzysieksatch1324
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 06-12-2019
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130km
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie 2.0 TDCi 130km Dziwne dźwięki wtrysków i wypadanie zapłonów.

Witam.
Mam problem z mondeo mk3 2.0tdci 130km, grudzień 2004, Wtryski EJDR00501Z. Na biegu jałowym wypadają zapłony i słychać przy tym takie jakby trzaski we wtryskach. Zaraz po odpaleniu na zimnym falują też obroty przez kilka sekund.
Wtrysk 2 i 4 mają bardzo duże przelewy, reszta w normie. Rozebrałem jeden z lejących wtrysków, wymyłem w ultradźwiekach i poskładałem. Niestety przelewy dalej takie same i auto szarpie. Nie widziałem opiłków we wtryskach, wyglądały nawet dobrze wewnątrz. Delikatne ryski na bieżni zaworka od strony rozpylacza oraz na tym okrągłym wałku z dziurkami, który się kręci. Co ciekawe ktoś pozakładał wtryski bez podkładek, dałem nowe miedziane co subiektywnie lekko wyciszyło pracę. Martwi mnie to wypadanie zapłonów i duże przelewy na dwóch wtryskach. Gdy odpinam wiązkę cewki, któregoś z tych dwóch wtrysków lejących- tego trzeszczenia nie ma.
Spalanie w normie, moc dobra. Nie zapala się sprężynka, błędów na komputerze brak. Jedynie czasem przy stałej jeździe do 90km/h zaczyna szarpać silnikiem. Lekko dodaję lub ujmuje gazu i ustaje szarpanie, podobnie z tym wypadaniem zapłonów na jałowym- wystarczy delikatnie dodać gazu i silnik pracuje normalnie a trzeszczenia nie ma.
Czy zamawiać zaworki skoro wtrysk leje na powrót? Ten dźwięk może być spowodowany problemem z tym właśnie zaworkiem?
Załączam film z tym dźwiękiem i serdecznie proszę o pomoc.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez krzysieksatch1324 ; 13-12-2019 o 21:52
krzysieksatch1324 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2019, 07:24   #2
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi 130km Dziwne dźwięki wtrysków i wypadanie zapłonów.

Jak sprawdzales przelewy? 4 minuty na biegu jałowym silnik rozgrzany?
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2019, 08:27   #3
krzysieksatch1324
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 06-12-2019
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130km
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Re: 2.0 TDCi 130km Dziwne dźwięki wtrysków i wypadanie zapłonów.

Tak, na rozgrzanym silniku. Wtrysk 1 i 3 od lewej 27/30ml. 2 i 4 po około 150ml, leje się z nich tak samo nawet jak dodawałem gazu. Rozebrałem jeden z lejących wtrysków i zaworek był lekko porysowany, do tego miał jakieś dziwne odbarwienia miejscami, jakby przegrzanie? to samo na tym wałeczku z dziurkami, który się kręci. Pozostałe elementy wyglądały bardzo dobrze. W tych wtryskach (EJDR00501Z) piny kalibrujące są bez zwężenia od strony cewki? u mnie jeden nie miał. Nie rozbierałem reszty wtrysków z braku czasu.

Bump: Te dźwięki z nagrania to mogą być przycinające się zaworki?
Niestety nie zrobiłem dokładnych zdjęć ale na jednym widać lekko te odbarwienia.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20191213_182810.jpg (67.3 KB, 41 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20191213_182819.jpg (59.7 KB, 37 wyświetleń)
krzysieksatch1324 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2019, 12:40   #4
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi 130km Dziwne dźwięki wtrysków i wypadanie zapłonów.

po 4 minutach miales juz 150? jaki przebieg auta?
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2019, 20:56   #5
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi 130km Dziwne dźwięki wtrysków i wypadanie zapłonów.

150 ml na przelewie ??? to juz chyba nie trzeba nic wiecej dodawać, tym bardziej, że dwa pozostałe wzorcowo ...
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2019, 23:48   #6
krzysieksatch1324
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 06-12-2019
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130km
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Re: 2.0 TDCi 130km Dziwne dźwięki wtrysków i wypadanie zapłonów.

No nic wymienię zaworki, może pomoże.
Przebieg auta to 329tys. 1,5 roku temu były robione wtryski i pompa. Auto mam od roku i teraz pojawił się ten problem. Nie zauważyłem opiłków we wtryskach i filtrze. Oprócz zaworka, pozostałe elementy lejących wtryskiwaczy wyglądają dobrze. Ciśnienie na listwie jest ok a auto dalej wciska w fotel jak wcześniej i nie sypie błędami. Napisze jak po wymianie. Ewentualnie proszę o dodatkowe sugestie jeśli komuś przyjadą na myśl. Z góry dzięki i pozdrawiam !)
krzysieksatch1324 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2019, 09:36   #7
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi 130km Dziwne dźwięki wtrysków i wypadanie zapłonów.

No niestety kolego wygląda mi że jeżeli była robiona regeneracja to na najtańszych zamiennikach aby auto chodziło i pchnąć je dalej. Końcówki też nie były wymieniane zapewnie. Miałem u siebie identyczny objaw "wypadania zapłonu" przy równomiernej jeździe. Dodatkowo rano przy odpalaniu śmierdziały spaliny. Wyjęliśmy wtryski i tak jak podejrzewałem jedna końcówka już na oko była brzydka, reszta też pewnie nie lepsza. Przebieg około 300k. Kupiłem cały zestaw DELPHI zaworki + końcówki. Cena około 1.5 PLN. Auto przestało kopcić, przerywać, lepiej się zbiera i spalanie odrobinę w dół. Trzeba pamiętać że regeneracja to nie tylko zaworki, bo przy przebiegu 300+ to już napewno trochę leją.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2019, 11:53   #8
krzysieksatch1324
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 06-12-2019
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130km
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Re: 2.0 TDCi 130km Dziwne dźwięki wtrysków i wypadanie zapłonów.

Obawiam się, że mechanik który robił to auto to właśnie aby pchnąć dalej. Nawet nie dał podkładek pod wtryski. Przez co wywalało sądzę w górę za rozypalcz.
Na szczęście nie widzę opiłków i ciśnienie na listiwe w porządku. Mam więc nadzieję, że na zrobieniu wtrysków się skończy i będzie ok. Kilka osób odradziło mi oddawanie auta na terenie Lublina do warsztatu na wtryski. Macie może kogoś na terenie lub w okolicach Lublina komu warto byłoby oddać auto do naprawy? Na wypadek gdyby mi się nie udało.
krzysieksatch1324 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2019, 07:26   #9
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi 130km Dziwne dźwięki wtrysków i wypadanie zapłonów.

W Lublinie to same partacze kolego. Prostych napraw w tym zaścianku nikt nie umie zrobic co dopiero wtryski.
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2019, 08:50   #10
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,327
Domyślnie Odp: Re: 2.0 TDCi 130km Dziwne dźwięki wtrysków i wypadanie zapłonów.

Cytat:
Napisał krzysieksatch1324 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obawiam się, że mechanik który robił to auto to właśnie aby pchnąć dalej. Nawet nie dał podkładek pod wtryski. Przez co wywalało sądzę w górę za rozypalcz.
Na szczęście nie widzę opiłków i ciśnienie na listiwe w porządku. Mam więc nadzieję, że na zrobieniu wtrysków się skończy i będzie ok. Kilka osób odradziło mi oddawanie auta na terenie Lublina do warsztatu na wtryski. Macie może kogoś na terenie lub w okolicach Lublina komu warto byłoby oddać auto do naprawy? Na wypadek gdyby mi się nie udało.
jesli chodzi o wtryski i pompe to fakt ze ciezko z dobrymi fachowcami w Lublinie, wtryski zrobisz sam skoro juz sobie poradziles z rozebraniem obecnych.

pamietaj tylko zeby wtryski skladac na mokro i od razu na auto.

Podkladki fabrycznie szly stalowe i takie powinienes dawac.

Ja u siebie jak robilem przeglad wtryskow z rozbiorka to wymienialem jeszcze sprezynki

jak chcesz to moge Ci za grosze oddac komplet na 4 wtryski czyli 8 sprezynek i 4 podkladki, jak cos to moge tez pomoc w kupnie zestawu do regeneracji - zaworek i rozpylacz

co do regeneracji pompy, to najmniej problemow maja ludzie ktorzy robili pompy w Dakro na naleczowskiej, ale dawno nic o nich nie slyszalem, a w firmowym fordzie pompe uszczelniali na 3 razy ;/
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.