Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-11-2019, 18:53   #1
hindus3d
ford::beginner
 
Imię: zenek
Zarejestrowany: 06-10-2018
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 34
Domyślnie orginalne złączki i luz na nich powodem odpalania ?

Czesc Panowie.

Czy luz na tych szybkozłączkach widocznych na filmie, zwłaszcza zauważalny na 0:16 sekundzie przy filtrze paliwa, i na tej złączce z 0:52 sekundy (nie wiem czy to pompka jakaś ?) to normalny luz? Mam częste problemy z odpalaniem po dłuzszym postoju, jak już odpali to jest ok, można gasic i odpalac do woli, ale jak ma te swoje napady, zwłaszcza po nocy albo po pracy to nieraz krecenie 2,3, a nawet i 20 razy nic nie daje. Dziś kreciłem 20 razy po pracy i zero, kręci bo kręci, niby coś załapuje i odrazu gasnie, jak by się dławił.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wymienione aku, rozrusznik, filtry.

Kiedyś nie mogłem go odpalic, kilka prob, odpiełem złącznike z 0:52 sekundy filmu, było słychac bulgotanie ale paliwa nie wyleciało nic przy złączce, coś jak syczenie i od strzała ruszył po zapieciu złączki, chyba że był to zbieg okolicznosci. Dziś to niestety nie pomogła.

Po odkręcaniu odpowietrznika na obudowie filtru słychac uciekające powietrze. Norma ?

Nie patrzcie na zalania po ON przy filtrze i tym elemencie z 52 sekundy którego nie znam, bo powstały dzis po odpinaniu węzyków.

Nie znajduje nigdzie też u siebie zawork zwrotnego.

Po 30 minutach stania odpalił od strzała, ale wiem że rano znowu będzie kicha.
Pare razy podobna akcja, jak sie obrazi to mozna kręcic do osranej smierci, a nieraz wracam za poł godziny zrobic próbe i od strzała.

Macie jakies pomysły?
Problem raz częściej raz rzadziej.
Od pół roku, czyli od kiedy go mam.
1.8 tdci 2007

hindus3d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2019, 22:11   #2
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Mk4 orginalne złączki i luz na nich powodem odpalania ?

Tu ewidentnie jest coś nie tak, na filtrze jest jakaś nieszczelność musisz wymienić uszczelniacze w tych przewodach
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2019, 19:02   #3
hindus3d
ford::beginner
 
Imię: zenek
Zarejestrowany: 06-10-2018
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 34
Domyślnie Odp: Mk4 orginalne złączki i luz na nich powodem odpalania ?

Cytat:
Napisał GARBOJAD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu ewidentnie jest coś nie tak, na filtrze jest jakaś nieszczelność musisz wymienić uszczelniacze w tych przewodach
a orientujecie się gdzie można kupić takie orginalne złączniki co by pasowały na ten przewód? bo raczej nie wierze w wymianę orignów w złączkach samemu, wyglądają na element nie rozbieralny, a wsadzanie ich tam jakimś śrubokrętem to pewnie debilny pomysł. Przegrzebałem internet ale nie znajduje niczego, a nie chciałbym demontować i z nimi jeździć po sklepach a potem się martwic.

Przewód zasilający z baku ten od góry filtra ma 12mm grubosci wnętrze to chyba 10mm na szybkozłączce jest, i drugi przewód od filtra do silnika ma 10mm zewn ale wnętrze to chyba 8mka - brak oznaczenia.

Auto stoi rozkraczone pod domem, ani go odpalić ani nic.
Jeszcze nie dawno pomagało odpowietrzenie przy 1szym wtrysku od lewej, od dwóch dni dupa, dojście do pozostałych wtrysków ciężkie.

Ile razy bym nie kręcił i dolewał to dupa. Zawsze filtr muszę dolewać bo po rozkręceniu może 1/3 to benzyna.

Zadne auto nie dało mi tyle nerwów co ten mondek. Mam warzenie ze schudłem z 10kg od kiedy z nim walcze.
hindus3d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2019, 20:52   #4
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: orginalne złączki i luz na nich powodem odpalania ?

Kup dobry przewód paliwowy i złączki skręcane bo oryginałów to pewnie nie znajdziesz
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2019, 10:35   #5
hindus3d
ford::beginner
 
Imię: zenek
Zarejestrowany: 06-10-2018
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 34
Domyślnie Odp: orginalne złączki i luz na nich powodem odpalania ?

Cytat:
Napisał GARBOJAD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kup dobry przewód paliwowy i złączki skręcane bo oryginałów to pewnie nie znajdziesz
ale chodzi ci o taki przewód za takie kosmiczne pieniądze?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
hindus3d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.