Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2019, 20:07   #561
focus-morag
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 28-08-2013
Skąd: morag
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 179 ps
Rocznik: 2016
Postów: 127
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Dzięki.Moze mój elektryk się na tym wyzna,bo ja nic z tego nie kumam.Chyba muszę kupić wiazke dawce i przekładać kabelek po kabelku. Teraz się już nie poddam bo mam cały zestaw oprócz wiązki kabinowej bo raczej jeśli są bezpieczniki i wtyczką do poziomowania to tam instalacja jest

Bump: Jeszcze 1 pytanie.Czy wiazka deski od polifta pasuje do przedlifta?Bo mogę taka kupić i przekładać po kolei kabelki tej wiązki modulu. Czy jest inna i nie podejdzie?

focus-morag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 12:47   #562
focus-morag
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 28-08-2013
Skąd: morag
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 179 ps
Rocznik: 2016
Postów: 127
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Zamówiłem instalacje niby nowa deski rozdzielczej od 2.2 tdci z lat 2008-2010 Pod wersję z xenonami. Przełóże sobie wiązke modułu kabelek po kabelku
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20191209-195359_Chrome.jpg (98.3 KB, 89 wyświetleń)
focus-morag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2019, 17:29   #563
focus-morag
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 28-08-2013
Skąd: morag
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 179 ps
Rocznik: 2016
Postów: 127
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Wcześniej pisaliscie ,że jezeli ktoś ma skrętne soczewki to wystarczy wymienić moduł nad schowkiem i będą xenony działać i doswietlac,więc mam takie pytanie dlaczego na schemacie na rosyjskim forum do wersji xenonowej z wtyczki modulu wychodzą 3 dodatkowe kable do wtyczki C-23 AB za co są one odpowiedzialne ,jeśli bez nich po zamianie modułu xenon niby smiga?
focus-morag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2019, 19:26   #564
focus-morag
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 28-08-2013
Skąd: morag
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 179 ps
Rocznik: 2016
Postów: 127
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Jeszcze jedno pytanie.Czy wie ktoś gdzie dokładnie zlokalizować wtyczki C23-CD oraz C23-AB wiem ,że gdzieś przy tunelu Ale gdzie dokładnie?A drugie pytanie czy jeśli moje auto ma wtyczkę do poziomowania lamp xenon z przodu a z tylu nie to wystarczy wymienić Z tylu ten przewód na właściwy?Bo on na końcu w obu przypadkach jest tylko 2 pinowa wtyczką zakończony czyli gdzieś się musi na tym ostatnim kablu łączyć i dalej leci na wspólnych kablach razem z kablami od czujnika abs?
focus-morag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2019, 21:59   #565
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Cytat:
Napisał focus-morag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jczy jeśli moje auto ma wtyczkę do poziomowania lamp xenon z przodu a z tylu nie to wystarczy wymienić Z tylu ten przewód na właściwy?
Najpierw należy sprawdzić ile przewodów dochodzi do tylnej lewej wiązki, do której wpinany jest przewód od ABS. Jeśli to 5 przewodów to wystarczy zmienić wiązkę ABS na taką z poziomowaniem, a jeśli to 2 przewody tzn. że wiązka kabinowa jest "uboga" i trzeba dołożyć 3 przewody od czujnika poziomowania.

U mnie wiązka kabinowa była "bogata" i miała przewody od czujników poziomowania, ale za to wiązka komory silnika była "uboga" i trzeba było dokładać przewody do przedniego czujnika poziomowania.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2019, 10:08   #566
focus-morag
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 28-08-2013
Skąd: morag
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 179 ps
Rocznik: 2016
Postów: 127
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najpierw należy sprawdzić ile przewodów dochodzi do tylnej lewej wiązki, do której wpinany jest przewód od ABS. Jeśli to 5 przewodów to wystarczy zmienić wiązkę ABS na taką z poziomowaniem, a jeśli to 2 przewody tzn. że wiązka kabinowa jest "uboga" i trzeba dołożyć 3 przewody od czujnika poziomowania.

U mnie wiązka kabinowa była "bogata" i miała przewody od czujników poziomowania, ale za to wiązka komory silnika była "uboga" i trzeba było dokładać przewody do przedniego czujnika poziomowania.
To u mnie jest chyba odwrotnie bo mam kompletna wiązke komory silnika razem z bezpiecznikami F43,F39 i F33 i wiązke do spryskiwaczy i wiązke przednich poziomowan Ale za to w środku nie mam wtyczki do modułu.Ale nie poddaje się. Kupiłem wiązke kokpitu pod xenon i z tego co widzę to 8 kabli od modułu idzie do wtyczki C21-AB, potem w sumie 5 przewodów idzie do 2 wtyczek gdzieś tu przy biegach i teraz 1 idzie do wlacznika tylko Rosjanie opisali że ten kabelek z wtyczki modulu od pinu 19 można połączyć z kabelkiem z pinu 22 ,który idzie do pinu nr 7 we wtyczce C21-AB nie wiem ile w tym prawdy Ale nie trzeba by było pruc z kablem przez całą deskę. Dziwnie ford to rozwiązał,że na wtyczkach nie ma oznaczeń jak w opisie łatwiej by było je znaleźć a tak słabo.Chyba,że ktoś ma taki opis z oznaczeniem na wtyczkach albo zdjęcia tych wtyczek to poprosilbym o zamieszczenie
focus-morag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2019, 11:19   #567
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Cytat:
Napisał focus-morag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wcześniej pisaliscie ,że jezeli ktoś ma skrętne soczewki to wystarczy wymienić moduł nad schowkiem i będą xenony działać i doswietlac
ksenony bez czujników poziomowania (przedni lewy i tylny lerwy wahacz) nie będą działać
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2019, 19:11   #568
focus-morag
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 28-08-2013
Skąd: morag
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 179 ps
Rocznik: 2016
Postów: 127
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ksenony bez czujników poziomowania (przedni lewy i tylny lerwy wahacz) nie będą działać
Świecić będą tylko co to za mod tyle się narobić i oslepiac ludzi .Bez sensu.U mnie wszystko ma grać
Od A do Z.Ma doswietlac i poziomowac.Znalazlem już wtyczkę C21-AB do której od modułu idzie 8 przewodów i znalazłem 2 wtyczki C23-AB kolor szary tam idą 3 przewody i C23-CD ona jest zielona i tam idą 2 przewody do poziomowania.Moje pytanie jest nastepujace bo zostają jeszcze 2 kable od modulu biało czarny pin 11 gdzie go podpiąć?pisze G6D-139 Ale to jest chyba masa ? I drugi Pin 19 sterowanie ASF na przełączniku światła-4 (styk ten jest zawarty w C21-AB-7) nie kumam tego czy mam się z nim podłączyć w ta wtyczkę w pin 7 razem z pinem 22 z modulu?czy musze go ciagnac az do wlacznika swiatel?prosze o podpowiedz
focus-morag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2019, 15:10   #569
focus-morag
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 28-08-2013
Skąd: morag
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 179 ps
Rocznik: 2016
Postów: 127
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Ktoś podpowie gdzie wpiac się z pinem 19 od wtyczki modulu ?

Bump:
focus-morag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2020, 11:09   #570
focus-morag
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 28-08-2013
Skąd: morag
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 179 ps
Rocznik: 2016
Postów: 127
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Podbijam pytanie dotyczące pinu 19 oraz czy ma ktoś dokładne zdjęcia lub schematy jak przymocowac prawidłowo czujniki poziomowania przod i tył.z góry dziekuje
focus-morag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4 , mondeo , montaż , xenon



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.