Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2018, 21:44   #1
DonWasyll
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2016
Model: Ford Focus MK1 kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 21
Angry Wysokie obroty

Witam

Mój problem polega na tym że jak u innych kolegów z wątków które czytałem obroty świrują a mianowicie po zapaleniu auta (ford focus mk1 1.6 zetec se) obroty wędrują na około 2tysie po chwili spadają na 1.2 k dodam że dziś zamontowałem nowy silnik krokowy,i nowy czujnik położenia przepustnicy (TPS) a sama przepustnica została wyczyszczona,wężyki od zaworu korbowego wymienione na nowe ponieważ stare były sparciałe i łapały lewe powietrze i oprócz tego znalazłem jeden wężyk ciśnieniowy prowadzący do zaworu podciśnienia i również był dziurawy wszystko wymieniłem ,a obroty dalej nie takie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. robiłem restart przez kompa pozycji krokowca ale nic nie pomogło, brak mi już pomysłów czy ktoś jest w stanie mi pomóc co jeszcze mogę sprawdzić ? Mam własnego elma ale żadnych błędów mi nie pokazuję ECU czy mogę jakieś wartości sprawdzić przez kompa które by mnie naprowadziły na cokolwiek ?

DonWasyll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2018, 07:02   #2
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Wysokie obroty

Cytat:
Napisał DonWasyll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zamontowałem nowy silnik krokowy,i nowy czujnik położenia przepustnicy (TPS) a sama przepustnica została wyczyszczona
Czy "krokowiec" to ori? zamienniki przeważnie źle się sprawują.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2018, 14:47   #3
DonWasyll
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2016
Model: Ford Focus MK1 kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wysokie obroty

Nie jest to zamiennik lecz poprzedni krokowiec był oryginałem kupionym jako używanym i nie stety nic nie pomogło teraz kupiony nowy zamiennik i dalej nic.

Spróbuję zaraz odpiąć wtyczkę od krokowca zobaczę czy zgaśnie
DonWasyll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2018, 15:26   #4
damianolej
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 20-06-2018
Skąd: Katowice
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wysokie obroty

U mnie to jest dramat, ale naświetlicie mnie jakos. Dzięki pozdrawiam
damianolej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2018, 19:28   #5
DonWasyll
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2016
Model: Ford Focus MK1 kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wysokie obroty

Cytat:
Napisał damianolej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie to jest dramat, ale naświetlicie mnie jakos. Dzięki pozdrawiam
Nie wiem o co Tobie kolego chodzi. Ale jak chcesz pomocy opisz problem a najlepiej załóż swój temat...

A teraz do rzeczy odpiąłem krokowca i bez zmian tylko obroty się unormowały natomiast wyskoczył mi błąd związany z krokowcem to już jest jakiś progres.

Nasuwa mi się jedno jeszcze źle ustawiona klapka w przepustnicy co o tym myślicie ? gdyż jak ją ściągnąłem do czyszczenia to rozebrałem nawet tą łopatkę sterującą dawką powietrza i dla tego nasuwa mi się myśl czy nie trzeba jej w jakiś sposób teraz poprawnie ustawić ???
DonWasyll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.