Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-05-2016, 09:36   #1
jvras
ford::average
 
Avatar jvras
 
Zarejestrowany: 19-05-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 81
Domyślnie Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego 1.6TDCI

Hej
W niedzielę zauważyłem niski poziom płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym (tzn. poniżej minimum) w Focusie mk3 2011 1.6 Tdci 115 KM, płyn został dolany, ale po trasie 100km wrócił do wcześniejszego niskiego poziomu. Płynu znowu dolałem i poszukałem czy gdzieś nie ucieka. Zauważyłem że cieknie sobie leciutko spod zbiorniczka wyrównawczego. W załączniku zaznaczam miejsce skąd ten wyciek ma miejsce.
Czy ktoś jeszcze ma taki problem?
Wygląda to jak fabryczna mini-dziurka, więc jestem w kropce, czy to tak ma być i tak właśnie działać że płyn sobie tamtędy ucieka a poziom jest poniżej MIN?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zbiorniczek.jpg (74.1 KB, 932 wyświetleń)

jvras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2016, 06:16   #2
bestia150
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2015
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 207
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Spuszczałem wczoraj płyn i wlałem później ponad maksimum, wtedy właśnie zaczął, gdzieś od dołu kapać. Wygląda na to, że przez tą dziurkę - już się bałem, że mam nieszczelny zbiorniczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bestia150 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2017, 18:10   #3
irekhoop
ford::beginner
 
Imię: Irek
Zarejestrowany: 13-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: FOCUS III
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Odświeżam temat.

Mam podobnie jak koledzy powyżej, po tygodniu dojazdow do pracy (ok. 300 km ) płyn spada grubo poniżej poziomu minimum, nie zaobserwowałem żadnych osadów a kolor płynu jest niezmienny, mocy samochód też nie traci. Po odkręceniu korka poziom płynu podnosi się do góry. Ciężko mi stwierdzić ale chyba tak zaczęło się z początkiem zimy i wiadomo chodzi ogrzewanie (przy włączonej klimie) ale chyba to nie powinno tak działać. Koledzy jakieś rady?
irekhoop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2017, 20:23   #4
Nexers
ford::beginner
 
Avatar Nexers
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 23-06-2016
Skąd: POZNAŃ
Model: Fokus mk-2
Silnik: 1.6 DuraTorq 109KM manual z DPF
Rocznik: 2008
Postów: 32
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Sprawdź króciec od spodu silnika może pękł oring jak u mnie. Wyciekało i dolewałem około 1L na raz.

Ostatnio edytowane przez Nexers ; 01-02-2017 o 20:28
Nexers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2017, 09:09   #5
valhalem
ford::average
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 29-03-2016
Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
Model: FF3
Silnik: 1.6EB 182
Rocznik: 2011
Postów: 92
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cytat:
Napisał irekhoop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odświeżam temat.
płyn spada grubo poniżej poziomu minimum, nie zaobserwowałem żadnych osadów a kolor płynu jest niezmienny, mocy samochód też nie traci. Po odkręceniu korka poziom płynu podnosi się do góry.
Mam dokładnie tak samo, zalałem równo z MAX po wymianie jednego kabelka z którego się sączyło, następnie poziom po dłuższym okresie jazdy ( 2/3 tyg ) jest delikatnie poniżej MIN.

Wystarczy odkręcić korek ( zarówno na cieplym jak i zimnym ) i plyn magicznie wraca do poziomu MAX .
valhalem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2017, 13:02   #6
Vampiszon
ford::average
 
Avatar Vampiszon
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-10-2016
Skąd: Wrocław
Model: FOCUS MK3 TITANIUM
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 75
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cytat:
Napisał valhalem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam dokładnie tak samo, zalałem równo z MAX po wymianie jednego kabelka z którego się sączyło, następnie poziom po dłuższym okresie jazdy ( 2/3 tyg ) jest delikatnie poniżej MIN.

Wystarczy odkręcić korek ( zarówno na cieplym jak i zimnym ) i plyn magicznie wraca do poziomu MAX .
Poniewaz caly uklad jest pod cisnieniem i odkrecajac korek uwalniasz cisnienie przez co plyn wraca do zbiornika, ale to nie jest rozwiazanie.
Ubywalo mi ostatnio plynu i musialem dolewac co kilkadziesiat km. Zalaczal mi sie wentylator na mrozie podczas normalnej jazdy co mnie martwilo. Okazalo sie ze to obejma gdzies puscila, co tez naprawilem. Od tamtego czasu przejechalem kilkaset km i nic nie ubywa. Sprawdzcie szczelnosc ukladu.
__________________
Lubię moją foczkę
Vampiszon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2017, 13:07   #7
Fiestaczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2015
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus MK3 Titanium, Kuga 3 PHEV ST Line X
Silnik: 1.6 EcoBoost 182PS, PHEV
Rocznik: 2011, 2020
Postów: 109
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cytat:
Napisał Vampiszon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poniewaz caly uklad jest pod cisnieniem i odkrecajac korek uwalniasz cisnienie przez co plyn wraca do zbiornika, ale to nie jest rozwiazanie.
Cytat:
Napisał Vampiszon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzcie szczelnosc ukladu
...na zimnym silniku, a nie na ciepłym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (znaczy się: zgadzam się z przedmówcą oraz dodaję o zimnym)
Fiestaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2017, 13:27   #8
valhalem
ford::average
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 29-03-2016
Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
Model: FF3
Silnik: 1.6EB 182
Rocznik: 2011
Postów: 92
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cytat:
Napisał Fiestaczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...na zimnym silniku, a nie na ciepłym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (znaczy się: zgadzam się z przedmówcą oraz dodaję o zimnym)
Rozumiem, że ciśnienie może się wytworzyć przy ciepłym układzie ale czy przy zimnym również powinno miec to miejsce ?

Spadek temperatury -> skraplanie plynu -> zmniejszanie objetosci gazow ...

A jak odkręcę korek to wraca do MAX wiec nie mam co dolewać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez valhalem ; 02-02-2017 o 13:30
valhalem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2017, 14:24   #9
Vojta
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-09-2016
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 106
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cytat:
Napisał valhalem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spadek temperatury -> skraplanie plynu -> zmniejszanie objetosci gazow ...
Przypominam że w całym układzie jest pompa wody, i to nie od parady....
Pozatym w układzie chłodzenia w żadnym punkcie nie ma pary/gazów/oparów , więc nie ma się co skraplać.
Vojta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2017, 16:05   #10
irekhoop
ford::beginner
 
Imię: Irek
Zarejestrowany: 13-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: FOCUS III
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Dodatkowo jeszcze...

właśnie wróciłem z pracy, 30 km i co zaobserwowałem, wskazówka od temperatury silnika ani drgnęła do góry, pokazywało jakby silnik w ogóle się nie nagrzał a z nawiewu leciało ciepłe powietrze ( na włączonej klimie) a jakieś 2 km przed meta delikatnie poszła do góry aby za chwile opaść... już nie wiem czy ma coś z tym związek bo po powrocie macha w góre i płyn w zbiorniczku elegancko na poziomie troche powyżej minimum jak ostatnio dolałem, co to może termostat lub jakiś inny czujnik... ?
irekhoop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.