Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2018, 19:14   #1
malcorn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2012
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie Wiązki drzwi

Witam, czy ktoś w temacie jest na podstawie zdjęć w stanie stwierdzić czy to prawidłowa europejska wiązka pod elektryczne szyby i lusterka?
W opisie oferty niestety tego zabrakło a sprzedający nie jest w stanie udzielić informacji.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przy okazji pytanie dodatkowe. Wiem że wiązki z Fiesty MK6 pasują, co jeszcze pasuje jeśli chodzi o drzwi?

malcorn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2018, 19:19   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Wiązki drzwi

Jesli ktos nie zacwaniaczyl z opisem to tak.
Tylko cos nie widzę wtyczek do lusterek (chyba ze sa inne od tych z przedlifta to wtedy te gorne ze strony lewej pasuja).

Anglika bez podlaczenia albo bez finis nie rozponasz.

Dzis 12h spędziłem przy tej instalacji, dokładając brakujące przewody z wiązek z anglika.
Jednak wtyczkę w slupku A można doposażyć w brakujace piny, co dało podswietlenie lusterek i obrysowki w drzwiach.
Jak mi obrysowki przestaną wystarczać to już tylko jeden krok do podświetlenia skarpetek.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 23-07-2018 o 19:30
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2018, 14:37   #3
malcorn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2012
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie Odp: Wiązki drzwi

No do lusterek to chyba te najjaśniejsze?
malcorn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2018, 09:07   #4
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,658
Domyślnie Odp: Wiązki drzwi

Cytat:
Napisał malcorn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy okazji pytanie dodatkowe. Wiem że wiązki z Fiesty MK6 pasują, co jeszcze pasuje jeśli chodzi o drzwi?
Pasują przełączniki szyb elektrycznych, głośniki, silniczek do elektrycznych szyb, centralny zamek z linkami, wkładka.

btw wtyk ten jasny jest do lusterek. Natomaist ta wiazka jest od jakieś biednej wersji, widać to po kablach od wtyczki do centralnego zamka. (ta szeroka, po prawej na zdjęciu). Najbogatsza wersja ma 10 kabli. W tej naliczyłem chyba 5 przewodów.
Co do czego opisałem tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Odnośnie lusterek, to nabogatsza wersja ma kabli 7. Te wiazka na oko ma 5 przewodów, co wyklucza funkcję elektrycznego składania lusterek.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2018, 18:09   #5
malcorn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2012
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie Odp: Wiązki drzwi

QUOTE=slawomirro;3010669]Pasują przełączniki szyb elektrycznych, głośniki, silniczek do elektrycznych szyb, centralny zamek z linkami, wkładka.

btw wtyk ten jasny jest do lusterek. Natomaist ta wiazka jest od jakieś biednej wersji, widać to po kablach od wtyczki do centralnego zamka. (ta szeroka, po prawej na zdjęciu). Najbogatsza wersja ma 10 kabli. W tej naliczyłem chyba 5 przewodów.
Co do czego opisałem tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Odnośnie lusterek, to nabogatsza wersja ma kabli 7. Te wiazka na oko ma 5 przewodów, co wyklucza funkcję elektrycznego składania lusterek.[/QUOTE]


No z początku myślałem o elektrycznie składanych ale kupować nowe - cena jednak trochę odstrasza, kupować używane - nie wiadomo w jakim stanie są plastikowe zębatki... więc podjąłem decyzję że jednak wystarczy mi sama elektryczna regulacja.
Co do zamka - w obecnej wersji bazowej wiązki bez elektryki którą miałem od nowości też idzie 5 przewodów, a sygnalizację otwarcia drzwi mam, i alarm obwodowy + centralny z pilota sterowany dealerską Clifford Challenger działa - tyle w kwestii zamka mi wystarcza... jedynie w miarę wykonalności przy okazji posiadania GEM Cx którego dorwałem za 15zł zastanawiam się nad wyrzuceniem tego Clifforda i sterowaniem centralnego i alarmu przez GEM (z chęci korzystania z fordowskiego kluczyka w scyzoryku zamiast gołego klucza i pilota silver).

Jeszcze pytanko - widzi może ktoś z was po wiązce ile wtyczek jest do sterowania szybami? Bo czytałem coś że są starsze - dwie przy kierowcy i jedna pasażera, i nowsze - jedna od kierowcy i jedna pasażera... A z drugiej strony przycisku od strony kierowcy z pojedyńczym gniazdem na alledrogo nie mogłem znaleźć ani sztuki.

Ostatnio edytowane przez malcorn ; 27-07-2018 o 07:15
malcorn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2018, 07:28   #6
malcorn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2012
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie Odp: Wiązki drzwi

Ok, mniej więcej wiem już co i jak - do wtyczki zamka idzie 6 przewodów, do sterowania szybami dla pasażera jest jedna a dla kierowcy dwie, a do lusterek przewodów idzie 7 - więc chyba jakaś dziwna wersja jeśli z jednej strony piszecie że biedna a z drugiej miała składane lusterka.
Zastanawia mnie jeszcze przeznaczenie jednej wtyczki - 2 pinowej, podobnej do głośnikowej.

Mam też jeszcze jedno pytanie: mam już wszystko po za przełącznikami, mamy weekend i chciał bym pogrzebać, ale zastanawiam się czy po wymianie mechanizmów szyb na elektryczne jest jakiś sposób żeby na krótko zamknąć-opuścić szybę?
malcorn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2018, 08:06   #7
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Wiązki drzwi

Wczoraj znów dlubalem we wiazkach-przedlift, tym razem mam całego dawce na stole,wiec jak zrobie do konca swoje wiazki z czesci to zostanie na sprzedaz.

Kostki inne ale zasada ta sama:
-jedna zamek
-jedna silnik szyby
-jedna glosnik
-jedna przelacznik otwierania szyb
-jedna lusterko elektryka+grzanie

dodatkowo strona kierowcy
-jedna do manipulatora przy lusterku
-jedna blizniacza do przelacznika szyb dla strony pasazera

Jak dasz plusa i masę na kostke od wlacznika szyb to możesz to urychomic nawet na stole.
Robię wszystko na schematach, a w aucie jestem na koncu, jak juz mam wszystkie piny opisane, zabawa bez schematow na zasadzie klockow lego to nie dla mnie.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 28-07-2018 o 08:11
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.