Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2018, 14:26   #1
TomekJac
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-07-2015
Skąd: Dębica
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 TDCi 120km
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Trzęsie budą podczas spokojnego przyśpieszania

Cześć wszystkim. Jestem posiadaczem Foki mk3 1.5 tdci. 120 konnej wersji. I jestem zadowolony z niej. Jednak ostatnimi czasy pojawiło się coś troszkę niepokojącego. Otóż przy pewnych prędkościach, podczas przyspieszania pojawiają się wibracje. A raczej drgania. Co udało mi się zaobserwować: 1 bieg spokój i cisza. Najbardziej jest to odczuwalne na drugim biegu, przy około 30 km/h. Na trzecim raczej nie, i znowu na 4.potem już też jest spokojnie jak na diesla. Co byście obstawiali? Sprawdziłem dokrecenie śrub, z przodu mocno dokręcone nie były, ale nie można powiedzieć że odkręcone. Muszę jeszcze sprawdzić wyważenie, bo zdarzyło mi się wpaść w dziurę. Ale z drugiej strony, bicie było by zawsze wtedy, nie podczas przyspieszania. Przynajmniej tak mi się wydaje, co Wy na to? Przy dużych prędkościach na 5 i 6 biegu też jest ok.
Bo jeśli nie to to już mechanik. Ale może macie jakieś pomysły, ktoś może miał coś podobnego w swoim aucie?
Być może istotne jest to, że dopiero co wymieniłem dwumasę i kompletne sprzęgło. Czy może to pochodzić od tego? Faktem jest że po wymianie na wolnych obrotach silnik pracuje spokojniej. I nie ma żadnych objawów. Ale może np. Facet źle założył poduchy przy składaniu silnika.

Macie może jakieś pomysły?


Ostatnio edytowane przez TomekJac ; 13-08-2018 o 07:54
TomekJac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2018, 14:36   #2
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Ford Focus trzęsie budą

Chyba warto przeguby sprawdzić.
Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2018, 07:55   #3
TomekJac
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-07-2015
Skąd: Dębica
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 TDCi 120km
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Ford Focus trzęsie budą

Temat poprawiony.

Cytat:
Napisał Harun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba warto przeguby sprawdzić.
A koła mogą być przyczyną? wpadłem w dość pokaźną dziurę niedawno.
TomekJac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2018, 09:52   #4
kalos84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2017
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.0 EcoBoost 125KM
Rocznik: 1984
Postów: 11
Domyślnie Odp: Trzęsie budą podczas spokojnego przyśpieszania

Od tego bym zaczął tematGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jedź do wulkanizatora na wyważenie kół.
kalos84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2018, 12:30   #5
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Trzęsie budą podczas spokojnego przyśpieszania

Jeśli zaliczyłeś dziurę, to zgadzam się, że trzeba zacząć od wyważenia.
Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2018, 08:44   #6
TomekJac
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-07-2015
Skąd: Dębica
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 TDCi 120km
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Trzęsie budą podczas spokojnego przyśpieszania

Mała aktualizacja - wibracje pojawiają się raczej przy średnim skręcie, czuć je dobrze na rondach, pokonywanych z prędkością 30 km/h.
TomekJac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2018, 10:17   #7
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Trzęsie budą podczas spokojnego przyśpieszania

Tak jak pisałem, przeguby do sprawdzenia.
Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2018, 21:08   #8
TomekJac
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-07-2015
Skąd: Dębica
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 TDCi 120km
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Trzęsie budą podczas spokojnego przyśpieszania

Prawdopodobnie masz rację. Dziś wibracje, a raczej podskoki auta, pojawiły się przy wyprzedzaniu na 4. biegu, przy około 3k obrotów. W domu skręciłem koła w prawo, złapałem prawą półoś i poruszałem na boki. Jest tam luz, ale bez żadnych stuków i dla mnie jest on luzem fabrycznym. Natomiast druga strona wygląda inaczej. Cały wahacz jest zafajdany smarem. Natomiast poruszanie półosią, dało podobny efekt jak przy prawej, ale stuki były wyraźnie słyszalne.
Wygląda na to, że pękła gumowa osłona, zapewne dostała się woda i przegub kaput. Choć sam krzyżak też nie wiadomo w jakim stanie jest. Co o tym myślicie? I czy luz na drugiej stronie jest rzeczą normalną, fabryczną?
Widziałem na allegro przeguby do MK3 FL w cenie 90-100 zł. Dużo jest przy tym roboty? Ile może mechanik sobie za coś takiego zawołać?

EDIT:
Byłem u mechanika. Nie był jednoznacznie stwierdzić, skąd to pochodzi. Choć obstawiałby przegub. Cała lewa półośka na przegubie wewnętrznym ma luz góra - dół. Nie powinno go być wg niego. Ma rację? Jak myślicie - wymieniać przegub czy czekać jeszcze aż pojawią się inne objawy?

Ostatnio edytowane przez TomekJac ; 23-08-2018 o 08:10
TomekJac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2018, 20:55   #9
TomekJac
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-07-2015
Skąd: Dębica
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 TDCi 120km
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Trzęsie budą podczas spokojnego przyśpieszania

Czy ktoś może coś podpowiedzieć? Umówiłem się do mechanika, ale dopiero za 2 tygodnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. akurat tak się trafiło, że będzie mi się w tym tygodniu rodzić dziecko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TomekJac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2018, 21:28   #10
romanhoks
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-06-2012
Skąd: Norwegia
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 102
Domyślnie Odp: Trzęsie budą podczas spokojnego przyśpieszania

Wyciag polos z piasty i podloz podkladke ze 3mm gruba .Wloz ja tam gdzie jest wieloklin i zloz wszystko i dokrec polos.Przejedz sie.Tak sprawdzisz wewnetrzne przegoby czy sa nie wybite.Jak przestanie to masz wewnetrzne przegoby do wymiany.Moze zapalic sie ABS ale tym sie nie przejmuj.
__________________
Przepraszam za pisownie ale mam klawiature Norweska
romanhoks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.