Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|mazowiecka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2011, 14:30   #161
kosciejv
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-01-2009
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 0
Smile Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Raczej spoko. Ja ze swej strony polecam Robimar-Auto przy plutonu Torpedy 11. Nie jest wielki ale z moim Focusem dają radę. Nie ma ściemy i nie jest drogo. Dzwonią z wyceną i nie zdażyło się ( narazie), żebym się naciął. Robiłem u nich sprzęgło, hamulce, rozrząd. Mam przejechane ponad 255 tys. Samochód mam od szwagra, który siedzi w Belgii. Kiedyś zdarzało się jemu, że nagle przechodził w tryb awaryjny. Trzeba było wyłączyć silnik i po włączeniu było OK. Zrobiłem nim prawie 55 tys. i nie miałem takich objawów ani razu ( dokładniej raz, gdy jechałem z Belgii, pociągnąłem go dłużej tak w granicach 170 km). Może to zależy od stylu jazdy? Elektronika ''widziała'' przegrzewanie się silnika?

kosciejv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2011, 20:27   #162
borowiczek
ford::average
 
Avatar borowiczek
 
Imię: Danutka
Zarejestrowany: 08-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO 1.8TD Ghia
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1998
Postów: 61
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Cytat:
Napisał zelazowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja z kolei poszukuję dobrego elektryka w okolicach Bemowa, Bielan, Żoliborza, mam problem z alternatorem, sam jestem noga, a nie chce wydawać niepotrzebnie kasy na nowy/"nowy" bo może się okazać, że to drobnostka. W niedalekich okolicach chciałbym znaleźć, żeby dojechać o własnych siłach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@edit już nieaktualne, kabelek łączący alternator z rozrusznikiem poszedł do lasu narobić hałasu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wymieniony, wszystko śmiga. Naprawiony oczywiście przez Pana Marcina z MotoBulla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Elektromechanika Samochodowa -Adam Kołtuniak .Arkuszowa 91 tel 22 835 44 24 lub
601 260 314(tak na przyszlość choć mam nadzieję że nie szybko będzie taka potrzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
borowiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2011, 23:18   #163
vislove
ford::amateur
 
Avatar vislove
 
Zarejestrowany: 01-10-2011
Skąd: Warszawa Białołęka Dworska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 diesel TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 1
Exclamation Odp: Re: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

CYTAT :
[QUOTE=wojtekjanus;984487] ''Nie znam lepszego warsztatu w ogóle - ale ten robi tylko Transity - jak warsztat "Auto - Waś", w Kobiałce, jadąc drogą na Nieporęt z W-wy drugie światła za giełdą żerańską w prawo przez mostek nad Kanałem Żerańskim. Niestety ma duże obłożenie, trzeba się zapisywać i czekać parę dni, ale w awaryjnych sytuacjach stara się pomóc. Bardzo dobrze zaopatrzony magazyn, można wszystko kupić (i oryginały i zamienniki). Wszyscy pracownicy bardzo przytomni i szef też, nigdy nie byłem niezadowolony. Można stać przy aucie, można na tarasie pić kawe.
Telefon do warsztatu 0 22 614 48 41 '' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Witajcie, wymienialiscie wiele warsztatów w Warszawie, a o Auto-Waś wspominiał dawno temu wojtekjanus, wyrażając się jak najlepiej.
Czy ktoś zna to miejsce na Białołęce (Kobiałce) tak wychwalane przez kolegę ?
Słyszałem ,że rozszerzyli działalność i robią nie tylko Transity.
Wyliczali mi wstępnie przez telefon koszty przeglądu rozszerzonego(przy 180tys. km) w Mondeo i wyszło 700zł (ASO-1000zł)
Co o tym sądzicie ?

Ostatnio edytowane przez vislove ; 01-10-2011 o 23:42
vislove jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2011, 16:04   #164
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Re: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Cytat:
Napisał vislove Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
o Auto-Waś wspominiał dawno temu wojtekjanus, wyrażając się jak najlepiej
Bardzo dawno pisałem - i nic się nie zmieniło.
Tak się złożyło, że byłem dzisiaj w Auto-Waś ze swoim Blue Flame.... Rozmawiałem z panem Janem Wasiem, rzeczywiście przyjmują inne Fordy - zwłaszcza Mondeo - w ramach luzów i wykorzystania kupowanego u Forda oprogramowania i narzędzi, co jest bardzo kosztowne. Np nie można kupić oprogramowania tylko dla Transitów - kupuje się kpl dla wszystkich Fordów.

Polecam gorąco ten warsztat. Jest to jeden z niewielu warsztatów jakie znam, gdzie właściciel może stać przy aucie i truć tyłek mechanikowi. Wiadomo, że nie jest to mile widziane (bo to wydłuża nieco naprawę), ale pozwalają na to. Zastanawiałem się dlaczego tak jest - i doszedłem do wniosku, że u Wasia po prostu nikt nie ma nic do ukrycia przed klientem. Robią wszystko tak jak powinno się robić, odpowiednimi narzędziami, nie oszukują na częściach, mają wszystko w magazynie (lub umówią się na sprowadzenie), mechanik spokojnym krokiem idzie do magazynu i po MINUCIE wraca równie spokojnym krokiem niosąc potrzebną część w oryginalnym opakowaniu, zna robotę na pamięć i nikt go nie zmusza do pieprzenia tej roboty, wszystkie specjalistyczne smary i płyny są w najlepszych standardach... Np oleje używają Mobila - takie jak Ford zaleca, ale jak chcesz lepszy (np ja biorę Mobil1) - także mają. W cenach bardzo korzystnych, bo kupują w beczkach bezpośrednio od Mobil Polska. Możesz przynieść swój - nie ma problemu, części też - mimo że mają świetne zamienniki i oryginały.
Dzisiaj jak mi wymieniali filtry i olej oraz klocki - zastanawiałem się, dlaczego mechanik upchał kawał ligniny na pasku klinowym. Dopiero jak przyniósł napełniony po brzeg nowy filtr paliwa, zakumałem, że lignina chroni pasek przed ewentualnym rozlaniem paliwa na pasek - w Transicie filtr jest nad paskiem. Toć ja sam - kiedy zmieniałem sobie filtr - tak nie robiłem...
Prowadnice zacisków zostały oczyszczone i nasmarowane specjalnym smarem do prowadnic, piasty oczyszczone szczotką drucianą, do wyboru miałem cztery marki klocków, szpilki kół zostały oczyszczone i natryśnięte preparatem miedziowym, nakrętki dokręcane OCZYWIŚCIE kluczem dynamometrycznym - itd, itd. I tak jest ZAWSZE.

Waś ma świetnego skrzyniarza - a to naprawdę jest wyższa szkoła mechaniki samochodowej. Np ustawić dyfer w skrzyni Transit/Mondeo to trzeba i wiedzieć, i móc, i mieć zaplecze.... Silniki diesla - tak tddi jak i tdci - mają obcykane jak mało kto... IDS z pełnym oprogramowaniem jest wykorzystywany tak jak na to naprawdę pozwala - ze mną diagnosta wsiadł do samochodu i jeździliśmy ponad godzinę z podłączonym laptopem - często dopiero badanie w trybie rzeczywistym daje miarodajne wyniki...

Klient umawia się do nich telefonicznie na dzień i godzinę i nie ma opcji, aby nie był obsłużony natychmiast i fachowo.
Warsztat marzenie - naprawdę każdy będzie usatysfakcjonowany.
Na miejscu jest też stacja kontroli pojazdów.

Dzisiaj wymieniałem (Transit 2,0 tdci):
-filtr powietrza,
-filtr paliwa,
-filtr oleju,
-olej (Mobil1, 6,5l),
-klocki (Textary)
-regulacja tylnych szczęk i ręcznego hamulca,
-uzupełnienie płynu hamulcowego (oryginalny fordowski),
-uzupełnienie płynu chłodniczego (oryginalny fordowski),
-uzupełnienie płynu serwa (oryginalny fordowski).

Za wszystko zapłaciłem brutto 690 zł. (niczego nie miałem ze sobą - wszystko ich).
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-10-2011 o 16:38
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2011, 19:37   #165
Zezowaty_Bartek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-07-2011
Skąd: Kielce/Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCi 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Czy był ktoś w serwisie na ul. Baletowej na Ursynowie (Jeziorki)? Nie wiem jak dokładnie nazywa się zakład, może osoba Wiktor Pawłow wam coś mówi?. Robili tam mondka 2,2 tdci właściciel zadowolony, natomiast ja jutro odprowadzam swojego 2,0 tdci z bliżej nieustaloną usterką (sprężynka mruga, brak mocy, zimny nie chce odpalić, podobno rozkodowane wtryski). Jeśli wiecie coś o tym warsztacie będę wdzięczny za informacje.
Zezowaty_Bartek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 11:27   #166
vislove
ford::amateur
 
Avatar vislove
 
Zarejestrowany: 01-10-2011
Skąd: Warszawa Białołęka Dworska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 diesel TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

wojtekjanus-''Musieli by mnie na siłę traktorem ciągnąć do innego warsztatu, a i tak bym nie pojechał...
Z resztą powiem tak: dla mnie cena nie gra roli (oczywiście w granicach rozsądku), dla mnie najważniejsze jest, że praca została wykonana PRAWIDŁOWO i najlepiej jak można. Wiem też, że nie będę miał innych awarii ponaprawczych - co jest plagą zwłaszcza w ASO - zrobią jedno - spieprzą trzy inne rzeczy...''


AUTO WAŚ-Kobiałka 28
Miałeś rację wojtkujanusie-ten warsztat to coś niespotykanego. Wysiedziałem sie tam ,co prawda 6 godzin, czego nie zakładałem jadąc na przegląd rozszerzony w Mondeo przy 180tys..
Przyjechałem umówiony na godz. 10, ale mieli spóznienie i zajęli się mną dopiero po godzinie ! (już zaczynałem być wkurzony, w końcu-nowy klient, pierwszy raz...)
Na poczatek diagnosta podpiął się z komputerem, bo od 2 dni świeciła mi się kontrolka silnika. Tu niestety nie udało się za bardzo ustalić dlaczego - silnik pracował i pracuje bez zastrzeżeń. Mechanik zrobił rajdową rundkę-wszystko bez zarzutu. Podobno może być wiele powodów dla których zapala się ta lampka-z chwilowym niedomaganiem akum. włącznie. Ach ,ta elektronika. To mój pierwszy wypasiony we wszystko co możliwe samochód. Czułem , że będę się wkurzał.
Usterka została po prostu skasowana.
Potem autko poszło na kanał. Była godz. 11.20. Zostałem zaproszony do obserwacji. Skorzystałem, choć moja znajomość tematu jest zerowa. Trafiłem na fajnego mechanika, choć przyznał, że Mondeo ''nie robił'' ,więc szukał filtra paliwa, który jest z tyłu,potem męczył się z filtrem kabinowym. Jednak wszystko robił z dużą dbałością, dopytując się co życzyłbym sobie przejrzeć w mondku. Dodam ,że to mój pierwszy przegląd auta w kraju po sprowadzeniu z Niemiec(jeżdzony po Belgii)-bardzo zadbany, z wszystkimi przeglądami do 160tys.
''Mój'' mechanik zdejmował koła z każdej strony,aby przyjrzeć się klockom i tarczom.
Ponieważ ich stan był b. dobry, można było od razu koła ''wrzucić'' z powrotem na łośke.
A on : ''skoro koła zdjęte, to wyczyścimy...'' (syf,rdza). No proszę,chciało mu się...
Strasznie się dłubał w dobrym znaczeniu tego słowa. Nie wystałbym przy nim przez cały przegląd. Zdrzemnąłem się w przytulnej poczekalni na skórzanej kanapie.
Nie do wiary ! Te ''zwykłe'' przeglądowe czynności, bez żadnych napraw trwały do godz. 15.30. Spędziłem tam 5 i pół godziny!!! Potem jeszcze wypisywanie karteczki przez mechanika, wypisywanie rachunku w biurze...Myślałem,że oszaleję(dziecko nie odebrane ze szkoły).
Mimo tego - hmm, jestem zadowolony i bardzo polecam ten warsztat.
Czynności:
-Podłączenie komputera
-Wymiana oleju
-Fitry oleju,paliwa,powietrza,kabiny pyłkowy
-Płyny uzupełnione
-Żarówki 2szt. wymienione
-Jakieś bezpieczniki-nie działała zapalniczka
Zapłaciłem : 380zł części , 440zł robocizna.
Wiem ,że w ASO wzieliby za to tysiaka,może trochę więcej i wyrobiliby się w półtora godziny. Jednak takiej dokładności raczej bym się tam nie spodziewał.
Dzięki Ci wojtkujanusie.
__________________

Ostatnio edytowane przez vislove ; 14-10-2011 o 11:29 Powód: popraweczka
vislove jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2011, 20:09   #167
marko17
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Na poczatek diagnosta podpiął się z komputerem, bo od 2 dni świeciła mi się kontrolka silnika. Tu niestety nie udało się za bardzo ustalić dlaczego - silnik pracował i pracuje bez zastrzeżeń. Mechanik zrobił rajdową rundkę-wszystko bez zarzutu. Podobno może być wiele powodów dla których zapala się ta lampka-z chwilowym niedomaganiem akum. włącznie.

Czytam wasze pochwały (ABS-u Auto Waś itd. Byłem ze swoją usterką u kilku znachorów polecanych na forum.) Modeno MK3 2.0 Duratek HE (okresowy brak mocy) kończyło się na kasowaniu kodu usterki i nic więcej tak zwane naprawianie przez kasowanie Dopiero mechanik z warsztatu Moto Bull podszedł do tematu profesjonalnie sprawdził elektrykę i coś tam jeszcze wymienił elektro zaworek i usterka ustąpiła. Nurtują mnie pochwały warsztatów, które wymieniają tylko olej problemy omijają. Słyszałem na swoim przypadku już o spadku napięcia itd. Dzięki MadMax V8 za namiar.
Kolego vislove kontrolki nie zapalają się bez przyczyny?

Ostatnio edytowane przez marko17 ; 17-10-2011 o 20:15
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 10:19   #168
luklej
ford::beginner
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 28-07-2011
Skąd: PL
Model: Ford S-max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

a może ktoś poleci kogoś w okolicach wawy kto dobrze się zna na skrzyniach. w moim s -max po wymienia koła, sprzęgła i wysprzęglika szumi skrzynia, a po wciśnięciu sprzęgła jest cicho. jak wcisnę na postoju sprzęgło to tak jakby szarpnęło skrzynią. a jak jadę to cały czas słychać jakiś szum, tarcie. Może ktoś poleci mechanika który zdiagnozuje problem
luklej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2011, 23:37   #169
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Cytat:
Napisał marko17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nurtują mnie pochwały warsztatów, które wymieniają tylko olej problemy omijają.
Nie wiem czy pijesz do moich uwag o warsztacie o którym pisałem, ale zapewniam ciebie, ze robi on PEŁNY ZAKRES usług naprawczych - takich o jakich ASO i wielu innym warsztatom nawet się nie śni. Między innymi skomplikowane naprawy silników, skrzyń, mostów, układów wtryskowych itd. Pisałem nie o warsztacie o którym coś słyszałem, ale o tym do którego jeżdżę już kilka lat i nigdy się nie zawiodłem. I tyle...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2011, 08:11   #170
marko17
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Każdy może mieć swoją opinię i podejrzewam, że rożnie podchodzi się to danych usterek mój problem nie został rozwiązany. skończyło się na gdybaniu.
Dodam,że nie tyko u nich nie będę wymieniał gdzie jeszcze byłem aby nie urazić jeszcze kogoś.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez marko17 ; 22-10-2011 o 08:14
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
abscar , serwis , szczotkarska



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.