Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2018, 19:47   #1
hamsik
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-05-2018
Skąd: Zgierz
Model: Ford Fiesta Titanium
Silnik: 1.0EB 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 55
Domyślnie 2018, dodatkowe wyposażenie.

Jako,że jestem po raz pierwszy na forum witam Wszystkich użytkowników tego forum. Mam nadzieję,że temat umieszczam we właściwym dziale.
Przyszła pora na wymianę mojego Grande Punto 1,4 na nowy samochód.
Po wielu za i przeciw i dzięki temu forum mój wybór padł na nową Fiestę 2018.
I tu prośba do użytkowników tego modelu Fiesty o pomoc w konfiguracji dodatkowego wyposażenia. Biorę po uwagę Sync Edition lub Titanium. Większość wyposażenia
standardowego i opcjonalnego to dla mnie zupełne nowości nie występujące w moim GP. Nie chciałbym brać dodatków , które raczej nie są niezbędne . W zasadzie co dziennie zmieniam konfigurację . Raz tempomat zwykły, a za chwilę pakiet z tempomatem aktywnym, opony 15 a za chwilę 16. To samo reflektory full led a potem pakiet z halogenami projekcyjnymi itd itd. Na pewno stałym dodatkiem ma być kamera i pakiet Blind Spot Information (BLIS) z Cross Trafc Alert (CTA). Co w/g Was powinienem zamówić do codziennej jazdy z reguły po dziurawych ulicach Łodzi, poza miasto rzadko 1-2 razy w roku i to raczej w ciągu dnia ? Już nawet dealer wycenił mi moją konfigurację Titanium, ale nie wiem czy to słuszny wybór i stąd mój post

hamsik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2018, 21:23   #2
AnonimowyAlkoholik
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 01-01-2014
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1,4 tdci 68/85KM 173/226Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2009
Postów: 198
Domyślnie Odp: Nowa Fiesta 2018, dodatkowe wyposażenie.

Jak po Łodzi, to na pewno jak najmniejsze felgi z jak najwyższym profilem opony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Skoro po mieście, to i na światłach możesz przyoszczędzić... Za to ja bym dorzucił pakiet z podgrzewanymi fotelami, kierownicą i przednią szybą, zapasowe koło dojazdowe i elektryczne sterowanie wszystkimi szybami. Z tego co się orientuję to z tempomatem automatycznym dostajesz Pre-Collision Assist, co w mieście też jest przydatną rzeczą- pozwala uniknąć lub zmniejszyć skutki kolizji z poprzedzającym pojazdem lub pieszym.
AnonimowyAlkoholik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2018, 00:43   #3
wowo213
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 19-01-2018
Model: fiesta mk8
Silnik: 1.0
Rocznik: 2017
Postów: 191
Domyślnie Odp: 2018, dodatkowe wyposażenie.

kierownica podgrzewana ma sens gdy auto będzie stało pod chmurką,ja nie odczułem braku tej opcji stojąc w garażu,ale to już indywidualna kwestia

co do dodatków to zależy jaką kwote chcesz przeznaczyć na zakup..generalnie jezdząc po mieście tempomat jest zupełnie zbędny zaś adaptacyjny jest fajny działa chyba od 30km/h i posiada funkcje hamowania dodatkowo jak user wyżej napisał w pakiecie dostajemy asystentów zapobiegania kolizjom i chyba warto dołożyć 2000zł do takiej opcji,chodź od razu powiem,że mając taki system nie ma pewności,że zawsze zadziała.Sam się o tym ostatnio przekonałem na szczęście w pore zareagowałem

co do świateł te projekcyjne świecą wystarczająco,chodź te full led ładniej się prezentują
i mocniej świecą ale piszesz,że mało jezdzisz nocą więc też nie ma sensu dopłacać skoro nie będziesz korzystać z tego..

no i tak by to wyglądało
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z ciekawostek to 4 el szyby mają opcje sterowania (opuszczanie i zamykanie+ czujnik przeszkody )na pilocie przy 2 el szybach nie ma takiej opcji,chodź z tyłu wydaje mi się lepsza korbka,bo zawsze ktoś siedząc może sobie szybe uchylić,a tak bez przekręcenia kluczykiem nie zrobi tego,a w lato i tak uzywa się klimy więc korbka będzie lepszą opcją kiedy ktoś z tyłu siedzi a nas nie ma w samochodzie

warto sobie wziąść przyciemniane szyby początkowo byłem sceptycznie nastawiony do tego ale jednak w nocy auta z tyłu nie oślepiają,auto się tak nie nagrzewa i ładniej sie prezentuje
z minusów na szybie z tyłu bardziej widać brud na bocznych nie stwierdziłem tego
wowo213 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2018, 14:31   #4
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: 2018, dodatkowe wyposażenie.

Tak naprawdę sam powinieneś wiedzieć, czego potrzebujesz, bo każdy ma inne preferencje. Czy chodzi o kwestie czysto praktyczne, czy też o przyjemności?
Jeżeli masz ograniczony budżet, albo nie chcesz wydawać za dużo i to co zostanie wydać np. na wakacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to bierz tylko to, czego naprawdę potrzebujesz i co Ci się faktycznie przyda.
Fajnie jest mieć bajery, ale też swoje kosztują, a większość z nich w codziennej jeździe mimo wszystko gdzieś zanika.
Osobiście dopłaciłbym za: tempomat, grzaną szybę, podłokietnik, czujnik z tyłu ze składanymi lusterkami i full LED-y, bo jednak większa widoczność jest ważna (ale to tylko na trasy)
Nie dopłaciłbym za: door edge protector (miałem chwilę i i tak musiałem uważać, bo nie zawsze osłonka pasowała do karoserii auta obok), adaptacyjny tempomat, automatyczne parkowanie i większość tych wspomagaczy.. Jedyny sensowny to BLIS. Ale to moje zdanie.

Z praktycznego punktu widzenia felgi 15" będą lepsze, bo opony tańsze.
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2018, 15:13   #5
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,338
Domyślnie Odp: 2018, dodatkowe wyposażenie.

Witam

- podgrzewana przednia szyba
- elektrycznie uruchamiane szyby w tylnych drzwiach
- grzane fotele
- automatyczna klima
- centralna konsola z podłokietnikiem
- światła przeciwmgielne przednie
- koło zapasowe, a nie zestaw naprawczy (nie łatka w sprayu)
- czujniki cofania - przynajmniej z tyłu
- fabryczny zestaw głośnomówiący = nie dokładany przez dealera
- radio z dużym wyświetlaczem

Nie wiem czy ta opcja jest w nowej Fieście - była w poprzedniej - dwupoziomowa podłoga bagażnika

warto wytargować gumową wykładzinę bagażnika

(piszę ogólnie, bo kolega nie zdecydował czy Titanium czy niższa wersja)

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF

Ostatnio edytowane przez pankrakus ; 12-06-2018 o 15:21
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2018, 17:20   #6
raauul
ford::amateur
 
Avatar raauul
 
Zarejestrowany: 10-06-2018
Model: Fiesta Mk8
Silnik: 1.0 EB 100KM
Rocznik: 2018
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2018, dodatkowe wyposażenie.

Miałem podobny dylemat: wahałem się pomiędzy Sync a Titanium: żadna nie miała wyposażenia, które by mnie interesowało. Pytanie czy bardzo zależy Ci na wyglądzie auta: titanium fajnie się prezentuje (felgi 16", światła projecyjne/LED, LEDY we wnętrzu) ale w stosunku do Sync nie ma lepszych dodatków od strony praktycznej (czujniki cofania, elektryczne lusterka). Jeżeli możesz sobie pozwolić finansowo to doposażaj Titka jeżeli wolisz bardziej praktycznie doposażaj Sync-a.
Co do samych dodatków to: podgrzewana szyba, kamera, klima automatyczna; koło dojazdowe, skórzana kierownica (dla Sync),

Co do silnika: mój ecoboost przy codziennej jeździe po Katowicach spala 8,5-9 na 100KM...
raauul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2018, 19:05   #7
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: 2018, dodatkowe wyposażenie.

Cytat:
Napisał raauul Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli możesz sobie pozwolić finansowo to doposażaj Titka jeżeli wolisz bardziej praktycznie doposażaj Sync-a.
Bardzo dobrze ujęte. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2018, 19:36   #8
hamsik
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-05-2018
Skąd: Zgierz
Model: Ford Fiesta Titanium
Silnik: 1.0EB 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 55
Domyślnie Odp: 2018, dodatkowe wyposażenie.

Dziękuję za zainteresowanie tematem. No właśnie co ja potrzebuję -nie wiem. Jak napisałem mój obecny samochód
jest bardzo skromny , a to co prezentuje sobą nowy samochód jest dla mnie nie znane. Nie chciałbym brać opcji, które pozostaną nie wykorzystane jak jeden z kolegów napisał opcje , które podczas jazdy gdzieś zanikają.
Wstępnie skonfigurowałem Titanium:
Wersja :Titanium
Rodzaj nadwozia 5 Door
Silnik i skrzynia biegów 1.0 EcoBoost 100 KM (z ASS) (benzynowy) M6
Wybrane opcje
Kolor: Moondust Silver (lakier metalizowany)
Blind Spot Information (BLIS) z Cross Traffic Alert (CTA)
Przednia szyba podgrzewana
Koło zapasowe dojazdowe
Kamera ułatwiająca parkowanie tyłem
Autoalarm obwodowy i pojemnościowy Thatcham
Tempomat /zwykły/
Już niby były pierwsze ustalenia z dealerem , pierwsze negocjacje finansowe itd , ale w dalszym ciągu nie jestem przekonany do słuszności wyboru.
Męczy mnie ten tempomat czy jest on niezbędny ? Proponujecie raczej tempomat adaptacyjny, może w tym kierunku iść.
hamsik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2018, 20:45   #9
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: 2018, dodatkowe wyposażenie.

Z tempomatem jest tak - dopóki go nie masz to nie potrzebujesz, ale jak już z nim pojeździsz, to nie będziesz sobie wyobrażał samochodu bez niego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem warto dołożyć 400zł, nawet jeżeli miałbyś tego rzadko używać. Jak raz zdarzy się dłuższa trasa autostradą/ekspresówką to już zdasz sobie sprawę, jaki ten wynalazek jest wygodny i genialny. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam adaptacyjnego nie miałem więc się nie wypowiem - być może jest podobnie, chociaż byłem raz na jeździe próbnej jakimś VW i nie przypadło mi to do gustu. Być może zbyt krótko z tym obcowałem.
Może porozmawiaj z dealerem, który dałby radę użyczyć Ci samochód na dłuższą przejażdżkę albo i nawet weekend? Będziesz miał okazje sprawdzić niektóre rzeczy i wtedy łatwiej będzie Ci podjąć decyzję.
Z opcji które wybrałeś - zastanów się czy nie lepiej zamiast alarmu zamontować dodatkowe zabezpieczenie po odebraniu samochodu? Mówię to akurat z perspektywy osoby, której ukradziono samochód.

Ostatnio edytowane przez mskgs ; 12-06-2018 o 20:52
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2018, 21:29   #10
wowo213
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 19-01-2018
Model: fiesta mk8
Silnik: 1.0
Rocznik: 2017
Postów: 191
Domyślnie Odp: 2018, dodatkowe wyposażenie.

Płacenie za alarm jest zbędne,jak mają ukraść to i tak ukradnąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a to kolejny 1k zaoszczedzony a 2 sprawa kto się będzie bawił w kradzież fiesty jak auta za 2x tej kwoty z keylessem mogą kraść bez problemu
wowo213 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.