Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2017, 07:53   #21
Gumowy1
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: pre-collision assist vs active city stop

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Końcówka roku. Importer ma już w kolejce produkcyjnej pre-konfigurowane auta i teraz stara się opchnąć jak najwięcej - ale czasami pojawiają się problemy w dokonfigurowaniu 100% pod wymagania zamawiającego. Oferuje więc 99% zgodnosci z zamówieniem. Tak jak wyżej piszecie bardziej mu się opłaca łatać braki na miejscu w kraju (lub zaoferować rabat) niż bujać się z nadmiarem aut na placu na koniec roku. Salon wysyła konfigurację do importera a ten dopiero do fabryki. Cała "deal" odbywa się pomiędzy importerem i centralą / fabryką - salon nie musi byc poinformowany. Bardziej im się opłaca dołozyć bebechy za 5 tys niż za chwilę oferować 15000-20000 rabatu za ubiegły rocznik. Salony znają ryzyko i dlatego zamawiając wpłaca się "zaliczkę" a nie "zadatek". Klient jest postawiony pod ścianą. Ale będzie czekał kolejne miesiące na swoja konfigurację, albo zwrócą mu zaliczkę (bez żadnych odsetek itp). Wybiera to trzecie - auto z "kolejki produkcyjnej".
Może tak jest tylko ja zamówiłem samochód 15.09 i wyprodukował się 26.10 tyle ,że transport z Hiszpanii a potem z Poznania trwał 2 miesiące także tu jakiegoś wielkiego pośpiechu nie było do tego dealer mówi ze na fakturze z ford polska jest wszystko zgodne jak by ten system była zamontowany a jego nie ma?? Nikt nie wie dlaczego go nie ma.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2017, 08:04   #22
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: pre-collision assist vs active city stop

Czestym problemem jest zmiana cennika, doradca zamawia według starego a jest już nowy i inna zawartość pakietów. Czasem też na odwrót, coś dojdzie do pakietu i doradca tego nie zaznacza bo myśli już o nowym pakiecie a obowiązuje jeszcze stary.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2017, 09:49   #23
adam127777
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-04-2010
Model: Mondeo MK5 STL / Kuguar STL
Silnik: EcoBiust R7 3.0 365 KM ;)
Rocznik: 2017 / 2021
Postów: 248
Domyślnie Odp: pre-collision assist vs active city stop

Cytat:
Napisał Gumowy1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może tak jest tylko ja zamówiłem samochód 15.09 i wyprodukował się 26.10 tyle ,że transport z Hiszpanii a potem z Poznania trwał 2 miesiące także tu jakiegoś wielkiego pośpiechu nie było do tego dealer mówi ze na fakturze z ford polska jest wszystko zgodne jak by ten system była zamontowany a jego nie ma?? Nikt nie wie dlaczego go nie ma.
We wrześniu była zmiana cennika i wyposażenia w MK5, zamawiałem pod koniec września i w salonie rzeźbiliśmy z powietrza samochód, bo nowego cennika jeszcze nie było a salon miał tylko w swoim systemie co auto mieć będzie.
Ostatecznie gościu mi wyrzeźbił w xls'ie jaka będzie konfiguracja - u mnie się zgadza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adam127777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2017, 10:21   #24
Gumowy1
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: pre-collision assist vs active city stop

Wiem o tych zmianach w cennikach i konfiguracjach cały czas mi mówią w salonie tylko do tej pory nie wiedzą co się zmieniło i nie mogątego nigdzie sprawdzić to jest dramat.

Bump:
Cytat:
Napisał adam127777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
We wrześniu była zmiana cennika i wyposażenia w MK5, zamawiałem pod koniec września i w salonie rzeźbiliśmy z powietrza samochód, bo nowego cennika jeszcze nie było a salon miał tylko w swoim systemie co auto mieć będzie.
Ostatecznie gościu mi wyrzeźbił w xls'ie jaka będzie konfiguracja - u mnie się zgadza
A dokładałeś ten system ACS ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2017, 10:28   #25
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: pre-collision assist vs active city stop

To nie odbieraj jak możesz czekać ,ja swojego zamawiałem 5 września na starym cenniku wszystko się zgadza na szczęście,poza tym że pasek dziennych ledów ma inny kolor (temperaturę barwową ) w każdej lampie.Masakra jak teraz robią samochody za tyle kasy.Boję się tego ruszać,bo gość z poznania trafił sarnę i wymienili lampę,od tej pory świeci w kosmos i żyje własnym życiem i żaden debil w ASO w poznaniu nie potrafi jej wyregulować.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2017, 10:39   #26
Gumowy1
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: pre-collision assist vs active city stop

Pytanie do kolegów którzy zamawiali we wrześniu i już odebrali. Czy w swojej konfiguracji mieliście Active city stop i aktywny tempomat z pre-collision assist jeżeli tak to czy w menu asystenta kierowcy można włączyć lub wyłączyć ACS
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2017, 10:44   #27
adam127777
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-04-2010
Model: Mondeo MK5 STL / Kuguar STL
Silnik: EcoBiust R7 3.0 365 KM ;)
Rocznik: 2017 / 2021
Postów: 248
Domyślnie Odp: pre-collision assist vs active city stop

Cytat:
Napisał Gumowy1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A dokładałeś ten system ACS ?
Nie dokładałem ACS ale w ogóle nie zauważyłem że problem dotyczy Vignale, ja mam 'zwykłego' MK5, na Vignale nie wiem czy był cennik zmieniany.
Na stronie Ford.pl wisi Mondeo Vignale ten ze stycznia 2017 ciągle 2.2017.

Ostatnio edytowane przez adam127777 ; 28-12-2017 o 10:48
adam127777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2017, 10:45   #28
Gumowy1
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: pre-collision assist vs active city stop

Cytat:
Napisał adam127777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie dokładałem ACS ale w ogóle nie zauważyłem że problem dotyczy Vignale, ja mam 'zwykłego' MK5, na Vignale nie wiem czy był cennik zmieniany
podobno też
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2017, 14:16   #29
galux20
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: wielkopolska
Model: mk3 passeratii
Silnik: 2,2tdci 2.0tdi
Rocznik: 2005 2016
Postów: 191
Domyślnie Odp: pre-collision assist vs active city stop

wydaję mi się że Kaan to najlepiej wytłumaczył
ja siedzę więcej na forum passata[z aktywnych tempomatów , ledów jestem generalnie zadowolony]
ewidentnie na forum pastucha są opisywane właśnie takie sytuacje jak w/w
kończy się na negocjacjach cenowych, doposażeniu.
najczęściej pomyłka jest przy aktywnym tempomacie - podstawowy działa do 160 km/h . ludzie dopłacają do 220 km/h a i tak przychodzi ten pierwszy
galux20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2017, 15:11   #30
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: pre-collision assist vs active city stop

heh
Ja mojego dostałem bez napisu mondeo ale za to ze znaczkiem ecoboost na klapie (a miało być odwrotnie) - walnęli się w salonie.
Ale to wyżej to pikuś - lepsza sprawa że nie miałem zamontowanej wewnętrznej uszczelki szyby w drzwiach kierowcy - jaja jak berety - w fordzie miesiąc myśleli zanim stwierdzili że mi ją domontują ...
Ale to wyżej to i tak nic przy tym że obecny mk5 to drugi zamówiony bo pierwszy jak przyszedł to zerwał mu się pasek osprzętu i uszkodził wiązkę silnika (jeszcze zanim auto dotarło do dealera) - ford bujał się z naprawą tego 4 miesiące - ja po 2,5 miesiąca zrezygnowałem z czekania i zamówiłem kolejną sztukę (tą która bez uszczelki przyszła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Ale przy okazji moich przebojów z autem nasłuchałem się historii o pomyłkach - np mustang gt gdzie dopiero klient przy odbiorze zauważył że miał być automat a jest manual (w papierach podobno wszędzie był automat). Albo auto które przyszło z jednym fotelem skórzanym a drugim materiałowym ... nie chce się wierzyć w te numery - ale jak ja ludziom opowiadam moje przeboje to też nie chcą wierzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez miroos ; 28-12-2017 o 15:14
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.