Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2018, 16:35   #1
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Prawidłowe usunięcie rdzy z blotnika tylnego.

Cześć.
Myjąc dzisiaj auto po zimie zauważyłem na rancie tylnego blotnika rdzę.
Chcę to usunąć w zarodku i zrobić to porządnie.
Zamówiłem już zaprawkę lakiernicza w odpowiednim kolorze ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]).
Zamierzam usunąć burchle mechanicznie po czym wyczyścić fosolem i zamalowac.
I właśnie... Zanim naloze zaprawke chce pomalować podkładem.
Pytanie jaki podkład wybrać? Chcę to zrobić dobrze a kompletnie nie znam się na podkladach. Jest ich bardzo dużo różnych...
Pozdrawiam i liczę na pomoc.

cezarg1410 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2018, 05:56   #2
wit1956
ford::beginner
 
Imię: witold
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: gdańsk
Model: mondeo mk III ,VW golf 6
Silnik: 1,8 .1,2 tsi
Rocznik: 2005 ,2012
Postów: 47
Domyślnie Odp: Prawidłowe usunięcie rdzy z blotnika tylnego.

Weż podkład epoksydowy.
wit1956 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2018, 10:46   #3
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Prawidłowe usunięcie rdzy z blotnika tylnego.

Dzięki za Podpowiedź.
A w czym on jest lepszy/gorszy od akrylowego?
Podkład powinien być bezbarwny czy może jakiś. Szary?
cezarg1410 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2018, 17:04   #4
majtol88
ford::advanced
 
Avatar majtol88
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 246
Domyślnie Odp: Prawidłowe usunięcie rdzy z blotnika tylnego.

Ja używałem szary i nie bylo problemu. Chyba nie ma wiekszej rożnicy jaki kolor bedzie miał.
majtol88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2018, 05:40   #5
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Prawidłowe usunięcie rdzy z blotnika tylnego.

Ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znalazłem bardzo fajny temat w tej kwestii: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Po przeczytaniu stwierdzam że wnęke zrobię samym podkładem reaktywnym i lakierem a błotnik kolejno: epoksyd, szpachla, epoksyd i na końcu lakier z klarem.
Mam nadzieję że będzie okej.
cezarg1410 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2018, 06:58   #6
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,163
Domyślnie Odp: Prawidłowe usunięcie rdzy z blotnika tylnego.

Jako że jestem lakiernikiem spróbuję coś podpowiedzieć.
1. Zamierzasz użyć podkładu reaktywnego (często zwanego wytrawiającym) na wnękę gdzie fabrycznie jest minimalna ilość lakieru i największe prawdopodobieństwo korozji. Co on ci da? Przyspieszy korozję i tyle. Właśnie tu użył bym epoksydu.
2. Wierzch błotnika - szpachla po co? Czy jest pognieciony,ma wżery że paznokieć się łamie? Szpachlowanie elementu nie ma sensu,lepiej dokładnie rozszlifować. Epoksyd musi schnąć minimum 8 godzin (no chyba że masz wersje mokro na mokro grupy PPG, ale to jest produkt bardziej dla profesjonalistów),wytrawka 15 minut. O ile dokładnie wyczyścisz i zeszlifujesz korozję więcej ona pomoże niż zaszkodzi. W czasie schnięcia epoksydu położysz i wysuszysz podkład wypełniający.
3. Lakier zaprawkowy to tak naprawdę produkt 1K schnący na powietrzu,nie mający żadnych utwardzaczy,nadający się jedynie na drobne odpryski,przy czym o ile wystapiła korozja pod tym lakierem będzie się ona dalej rozwijać. Jeśli chcesz zrobić coś porządnie proponowałbym produkty 2K.
Pamiętaj że ochronę antykorozyjną tworzy tak naprawdę lakier, dokładniej bezbarwny,kolor czyli tzw.baza ma takie same właściwości hydroskopijne jak podkład wypełniający.
Jeśli korozja wystąpiła na łączeniu zderzaka tylnego i błotnika,w miejscu styku obu elementów należy przykleić transparentną folię,która ma zapobiegać ponownemu przecieraniu się lakieru. To są zalecenia serwisowe.
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 07:55   #7
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Prawidłowe usunięcie rdzy z blotnika tylnego.

Dzięki wielkie za konstruktywną krytykę! Po cichu liczyłem na wypowiedź jakiegoś lakiernika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał rav
Jako że jestem lakiernikiem spróbuję coś podpowiedzieć.
1. Zamierzasz użyć podkładu reaktywnego (często zwanego wytrawiającym) na wnękę gdzie fabrycznie jest minimalna ilość lakieru i największe prawdopodobieństwo korozji. Co on ci da? Przyspieszy korozję i tyle. Właśnie tu użył bym epoksydu.
Wyczytałem tak w tamtym wklejonym temacie. Stąd taka "decyzja". Oczywiście mogę użyć epoksydu.
Cytat:
Napisał rav
2. Wierzch błotnika - szpachla po co? Czy jest pognieciony,ma wżery że paznokieć się łamie? Szpachlowanie elementu nie ma sensu,lepiej dokładnie rozszlifować. Epoksyd musi schnąć minimum 8 godzin (no chyba że masz wersje mokro na mokro grupy PPG, ale to jest produkt bardziej dla profesjonalistów),wytrawka 15 minut. O ile dokładnie wyczyścisz i zeszlifujesz korozję więcej ona pomoże niż zaszkodzi. W czasie schnięcia epoksydu położysz i wysuszysz podkład wypełniający.
Okeej. Wytrawka czyli?... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czas schnięcia nie jest dla mnie jakimś wielkim problemem. Zawsze będę robił to w weekend. Powiedzmy o 6 rano kładę epoksyd i już o 14 mogę działać dalej.
Cytat:
Napisał rav
3. Lakier zaprawkowy to tak naprawdę produkt 1K schnący na powietrzu,nie mający żadnych utwardzaczy,nadający się jedynie na drobne odpryski,przy czym o ile wystapiła korozja pod tym lakierem będzie się ona dalej rozwijać. Jeśli chcesz zrobić coś porządnie proponowałbym produkty 2K.
Pamiętaj że ochronę antykorozyjną tworzy tak naprawdę lakier, dokładniej bezbarwny,kolor czyli tzw.baza ma takie same właściwości hydroskopijne jak podkład wypełniający.
Tego nie wiedziałem. Wychodzi na to, że bez sensu zamówiłem tą zaprawkę.
2K... czyli powinienem kupić normalny lakier gdzieś w mieszalni?
cezarg1410 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.