Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2018, 21:37   #1
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie z sinikiem 242 km - opinie,porady.

Może źle szukam, ale nie znalazłem opinii o tym silniku.

- Jak wygląda usterkowość ?
- Domyślam się, że to jest max co można uzyskać z tego silnika mniejszym
kosztem, ale może się mylę ?
- Jak wygląda spalanie ?
- Czy ma sens ten silnik w porównaniu ze 182 km z ew. modyfikacjami ?
- Czy wcześniejszy silnik 204 km ma więcej wspólnego ze 182 km czy z 242 ?
- Dlaczego tak mało o nim można się dowiedzieć ? Czy jest mało popularny, za
drogi ?

ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2018, 13:28   #2
bananmin
ford::average
 
Avatar bananmin
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-06-2016
Skąd: Busko-Zdrój
Model: S-MAX 2.5T był /teraz ESCAPE
Silnik: 2L ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 57
Domyślnie Odp: Kuga z sinikiem 242 km - opinie,porady.

mam escape 2l ecoboost
40 tys przelotu - i maglownica już stuka - do regeneracji niebawem
nie wiem jak w kugach ale escape ma z tym problem,
spalać spala trochę jak to ecoboost ok 12-14 PB średnia to norma założyłem lpg i spala 2 l PB i ok 12 LPG,
2L najlepszy do tej budy , a w europie dopiero wkładany w Kugach od niedawna stąd mało informacji .
Reasumując śmiga świetnie pali mało i nie zamienił bym puki co na inny .
__________________
nie interesuje mnie już auto importowane z Niemiec, wolę z USA.
bananmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2018, 13:41   #3
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Kuga z sinikiem 242 km - opinie,porady.

Maglownica Ci już stuka??? cos chyba wcześnie. A gdzie był uderzony ? bo jeśli mówimy o Escape to był sprowadzony po kolizji i być może właśnie dostał w przednie koło albo w przód gdzie uszkodziło maglownice i dopiero teraz daje ona o tym znać.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2018, 14:11   #4
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Kuga z sinikiem 242 km - opinie,porady.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] miałem ten sam silnik EcoBoost 2.0 w Mondeo MK4 i z takim silnikiem kupiłem nową Kugę.
Jak dla mnie doskonały wybór do obu tych aut, zwłaszcza dla Kugi z napędem AWD gdzie wersja z silnikiem 1.5(1.6) 182KM wyraźnie jest "za słaba" ...
Mondeo sprzedałem z przebiegiem ~140kkm a od ~60kkm miał zrobiony chiptuning Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... i nie było z silnikiem żadnych problemów.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 14:07   #5
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: z sinikiem 242 km - opinie,porady.

Ok. Dzięki. Przy okazji doczytałem o tych silnikach w temacie "moje auto" Większość to amerykany. Twoja Rob wymiata, ale to pewnie tylko dzięki umiejętnością fotograficznym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie dane mi było jeździć automatem Forda i nie wiem jak się sprawuje. Wyjdzie w marszu.
Spalanie trochę przeraża, ale nie jeżdżę za dużo więc jakoś będzie. Ponoć te silniki już znikają z oferty. Prawda to ? Rob jak możesz to zdradź na PW ile zapłaciłeś.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 14:56   #6
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: z sinikiem 242 km - opinie,porady.

Cytat:
Napisał ołowiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spalanie trochę przeraża, ale nie jeżdżę za dużo więc jakoś będzie. Ponoć te silniki już znikają z oferty. Prawda to ? Rob jak możesz to zdradź na PW ile zapłaciłeś.
Jeśli myślisz o nowym aucie a jednocześnie boisz się wysokiego spalania auta co ma prawie 250KM pod maską to policz ...

ile nowe auto straci na wartości przez najbliższe lata
ile w tym czasie zapłacisz za ubezpieczenie tego żelaza
ile w tym czasie wyjeździsz litrów paliwa

Zerknij na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mi z Mondeo ze statystyk wyszło:
Koszt paliwa: 56.69 PLN/100km razem 48417.96 zł
Inne koszty: 29.02 PLN/100km razem 26933.00 zł
Strata wartości auta przez 6,5 roku: ~50000zł
Gdyby było kupione nie roczne demo a nówka sztuka za 180kpln (tyle kosztował mój egzemplarz nowy) to ta kalkulacja była by jeszcze ciekawsza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co to Kugi to nie tajemnica ... Kuga w wersji ST-Line z EcoBoostem 2.0, AWD, automatem, dachem panoramicznym, hakiem wieloma innymi niepotrzebnymi "gadżetami" wyszła mi po rabatach 143263,00 PLN brutto
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 16:11   #7
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: z sinikiem 242 km - opinie,porady.

Nigdy nie liczyłem tak dokładnie ile kosztuje samochód, bo nie chciałem liczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Musiałbym wtedy kupić sobie chiński skuter i w miarę potrzeby korzystać z taxi i zbiorkomu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za podzielenie się ceną.
Najważniejsze, że jak rozumiem auto daje frajdę z jazdy. I na to liczę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety nigdzie nie było demo do wypróbowania.

Zapomniałem - jak wygląda (bo podobno jest) zmiana trybu jazdy skrzyni ? Tym się steruje z poziomu komputera czy jest jakiś przycisk ? Jest jakaś odczuwalna różnica ?
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 19:49   #8
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: z sinikiem 242 km - opinie,porady.

z tymi kosztami to właśnie jest tak że jak by tak liczyć to najtaniej wyjdzie blablacar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... ale jak dodamy utratę wartości auta do stronie kosztów utrzymania to to czy auto spala 5 czy 15l nie ma większego znaczenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

... ja też nie znalazłem nigdzie demówki Kugi z EB 2.0 ... a teraz będzie jeszcze gorzej :/
Obawiam się że na teraz to zostaje kupić jaki jest już wyprodukowany ... na allegro są 3szt z EcoBoostem 2.0, albo czekać aż pojawią się ponownie dostępne już z filtrem FAP/DPF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 20:08   #9
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: z sinikiem 242 km - opinie,porady.

Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z tymi kosztami to właśnie jest tak że jak by tak liczyć to najtaniej wyjdzie blablacar
Otóż to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obawiam się że na teraz to zostaje kupić jaki jest już wyprodukowany
Tylko takie kupuję. I często z niecierpliwością, po zakupie czekam parę lat aż trafi się ta "wymarzona" konfiguracja następnego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie zawsze się udaje..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jak z tym wyborem trybu jazdy ?
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 21:59   #10
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: z sinikiem 242 km - opinie,porady.

Ja wybrałem Kugę tylko dlatego że wprowadzono rzutem na taśmę w listopadzie 2017r wersję z silnikiem 2.0
Gdyby nie to wybrał bym kijankę Sportage z silnikiem 1.6 177 KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ma praktycznie wszystko co można chcieć od nowoczesnego auta i jest wyraźnie tańsza od Kugi 1.5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do jazdy to zdecydowanie brakuje mi w tym aucie szybkiej skrzyni dwusprzęgłowej którą miałem w Mondeo. NIestety Ford wycował sięz PowerShift`a w benzynowych autkach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a ten fordowski automat który wsadzili nijak się ma do tak zwinnego i mocnego auta ... wyraźnie zamula.
Łopatki zmiany biegów przy kierownicy w tak wolnej skrzyni zalatują żartem jakimś ... no ale ... tak zrobili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na szczęście przełączenie na tryb SPORT wyraźnie poprawia doznania i zaczyna być fajnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.