Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kosmetyka samochodowa
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2012, 23:33   #101
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

JVC nie gadaj że nie masz czasu tylko bierz się do roboty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Natomiast jeżeli chodzi o srebrny lakier to bardzo fajnie wygląda połączenie Autoglym Super Resin Polish + Coli 476, Galowy potwierdzi moje słowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zestaw dość uniwersalny bo jak odejmiesz od tego SRP to Coli świetnie nadaje się na zimę.

__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA

Ostatnio edytowane przez sinrock ; 17-09-2012 o 23:35
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2012, 22:20   #102
blaszczuMK2
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 16-08-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 2.0 16v Black Top
Rocznik: 1998
Postów: 8
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Cytat:
Napisał sinrock Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JVC nie gadaj że nie masz czasu tylko bierz się do roboty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Natomiast jeżeli chodzi o srebrny lakier to bardzo fajnie wygląda połączenie Autoglym Super Resin Polish + Coli 476, Galowy potwierdzi moje słowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zestaw dość uniwersalny bo jak odejmiesz od tego SRP to Coli świetnie nadaje się na zimę.
Na srebrnym lakierze fajnie też się sprawdza Finish Kare 1000P HI - polecam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
blaszczuMK2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2012, 08:42   #103
H4des
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-08-2011
Skąd: Gdańśk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 74
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Cytat:
Napisał sinrock Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do pielęgnacji skór kup zestaw COLOURLOCK w którego skład wchodzi:
- 125 ml Soft Clean
- 150 ml LV Protector
- szczotka
- mikrofibra

Tylko koniecznie w okienku informacyjnym przy zakupie poproś aby zamienili ci Soft Clean na Strong Clean-a. Soft jest dobry jedynie do okresowego odświeżenia i bardzo możliwe, że nie doczyści wszystkiego. Moją i kolegi fotorelacje z testu tych produktów znajdziesz na profilu firmy Lederzentrum na facebooku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Warto dodać, że skóra w tym przypadku była wcześniej czyszczona Megsem 2w1... jak widać cleaner z colourlocka miał pomimo to sporo pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Środki tej firmy mogą wydawać się drogie ale świetnie czyszczą, a zabezpieczenie LV starcza na średnio 3 miesiące, po tym okresie skórę należało by ponownie zaimpregnować. Czyszczenie i impregnacja średniej wielkości auta zajmuje ok 2h.

Gdzie mogę kupić takie specyfiki w internecie?
H4des jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2012, 13:21   #104
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Jak byk jest napisane Lederzentrum, google i pierwsza z góry firma. Co do cleanerów to strong jest dobry do solidnego wyczyszczenia, do regularnej pielęgnacji lepszy jest soft ale równie dobrym pomysłem jak już mamy skórę porządnie oczyszczoną jest zakup jakiegoś dobrego preparatu 2w1. Osobiście polecam VALETPRO ARGUS LEATHER & VINYL CREAM - środek 2w1, tańszy i lepszy od droższego Megsa którego stosuje masa osób i o dziwo sobie chwali, chociaż moim zdaniem jest on kiepski. Dla jego obrony powiem, że skóra na powyższych siedzeniach była czyszczona Megsem jakieś 1,5 miesiąca przed tym jak dostaliśmy Strong Cleana więc już się trochę pobrudziła - zapomniałem o tym wspomnieć, a jest to dość istotne. Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno Argus nie mówiąc już o Strongu robią lepszą robotę.

Pamiętajcie też, że skóra zadbana posłuży wam długie lata, zaniedbana po kilku latach nadaje się do wymiany. Okresowe czyszczenie powinno się odbywać co ok 3 miesiące jednak wszystko zależy od sposobu użytkowania i pogody. W przypadku kabrioletów w okresie letnim może się to odbywać nawet co miesiąc.
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA

Ostatnio edytowane przez sinrock ; 21-09-2012 o 13:54
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2012, 13:17   #105
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

sinrock wielkie dzięki za porady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeczytałem wątek ,ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania.
Po zastosowaniu wosku colli476 jak myć samochód na myjce bezdotykowej? Czy piana nie będzie zbyt zmywała wosku ? Rozumiem że pomijamy taką opcję jak woskowanie na takiej myjni?
Do ręcznego mycia to tak jak wyczytałem stosujemy specjalne szampony.
Druga sprawa to co zrobić z aplikatorami i mikrofibrą po użyciu? O ile mikrofibra nawet po kilku użyciach jest w dobrym stanie to aplikatory trochę się przybrudziły i nie wiem czy można je jakoś wypłukać w wodzie czy lepiej nie?
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2012, 13:38   #106
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Auto możesz spokojnie myć na bezdotykowej jednak stosowana tam piana znacznie osłabi ci wosk. Na myjniach bezdotykowych najlepiej auta jedynie opłukiwać z większego brudu, od biedy jak już naprawdę nie można wygospodarować czasu to można umyć pianą. Jeżeli chodzi o ręczne to najlepiej dogadać się z obsługą żeby opłukali, użyli naszego szamponu i nie bawili się w pianowanie. Przy okazji warto zwrócić uwagę czy zarówno gąbka jak i wiadro jest czyste i nie ma w nich piachu bo później to wszystko ląduje na lakierze. Można im nawet podrzucić do mycia swoją gąbkę i wiadro dla pewności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czasami mogą na was patrzeć jak na czubka ale jest masa takich osób a wiadomo obsługa w myjni zmienia się dość często więc nie są przyzwyczajeni do takich klientów. Ale to dotyczy tylko osób które nie mają gdzie umyć auta.

Co do szamponów to muszą one być przede wszystkich z kategorii tych które nie zmywają wosków, niestety większość tańszych jest tak zbudowana że razem z brudem zmywa po kilku myciach wosk ze względu na swoją agresywną naturę. Dobry szampon zmyje brud i pozostawi wosk przy czym da jeszcze od siebie fajny poślizg podczas mycia i będzie miał przyjemny zapach. W chwili obecnej nie ma problemu żeby kupić coś takiego niestety większość z nich dostępna jest w internecie przez co mogą wydawać się drogie bo trzeba doliczyć koszt przesyłki. Dla nie zaznajomionych w temacie polecam zapoznać się z ofertą carok.pl przy zapisaniu się do odpowiedniej grupy rabatowej mają wysyłki za free.

Zarówno aplikatory jak i mikrofibry możesz wyprać. Ja wstępnie myje mikrofibry zaraz po użyciu szarym mydłem a aplikatory zwykłym płynem do naczyń. Później całość wrzucam do pralki+ proszek do koloru i temp ok 40-50C w zależności od mikrofibr i tego jak mocno się pobrudziły podczas pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2012, 13:50   #107
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Dzięki za szybką odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki szampon polecasz ? Może być z wyższej półki bo już tyle w te samochody włożyłem że nie będę oszczędzał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2012, 15:10   #108
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - bardzo fajny szampon za bardzo przyzwoite pieniądze. Dla porównania bardzo popularny na forach o tematyce samochodowej Gold Class Megsa kosztuje ok 75zł za 1,8l, moim zdaniem Presta jest lepsza bo nieco delikatniejsza dla wosku i ładniej pachnie, o cenie już nie wspominając Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA

Ostatnio edytowane przez sinrock ; 14-10-2012 o 15:15
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2012, 16:55   #109
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

wow ta ręczna pianownica jest super, tylko trochę droga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ps.
Rękawica też fajna i też droga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2012, 18:09   #110
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

No rękawica jest naprawdę konkretna, niestety droga. Chociaż z drugiej strony takich akcesoriów nie kupuje się na rok tylko na kilka lat więc można się kiedyś tam rzucić groszem, tym bardziej jak się nie ma czym myć auta to lepiej się wstrzymać i kupić coś na wypasie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja swoją rękawicę męczę już od 4 lat i nadal jest w bardzo dobrym stanie, to nie są gąbki które po roku nadają się do wywalenia. Z drugiej strony trzeba o nie dbać, po każdym myciu auta umyć i wysuszyć. Wracając do CarPro to jest też taka sama wersja tylko "na dwa palce" do mycia szczegółów tam gdzie nie dojdzie ta większa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do Glorii to taki bardzo popularny w obecnych czasach zamiennik typowej pianownicy, jak widać swoje zadanie spełnia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sprzęt jest dość solidy i zużywają się tu tylko filce które kosztują dosłownie parę złotych.
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.