Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-05-2018, 22:53   #1
Dombi1988
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 27-12-2010
Skąd: Żyrardów
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 16v 145km
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Brak kompresji

Witam,
Mam Mondeo 2.0 16v 145 km z 2008 , z LPG. Niestety ale w moim aucie jest duży problem z brakiem kompresji na jednym z cylindrów. Okazało się po zdjęciu głowicy iż tłok jest wypalony (załączyłem zdjęcie), przebieg ok 202000 km.
Wcześniej zauważyłem, że samochód nie miał zbytnio mocy, dopiero po uzyskaniu ok 3,5 tys obrotów dostawał jak by dodatkową moc.
Było tak od początku jak go kupiłem - ok roku temu i 25 tys bezawaryjnych kilometrów.
Co może być tego przyczyną? Nie chce mieć podobnej przygody kiedy już zakupie drugi silnik.

Obecnie jestem na etapie rozpoczynania poszukiwania silnika - gdzie mogę znaleźć symbol mojego silnika?
Może macie jakieś zaufane miejsce gdzie mógłbym zakupić taki silnik w rozsądnej cenie albo pkt gdzie mógłbym zregenerować swój.

Jestem z Żyrardowa
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wypalony.jpg (97.1 KB, 112 wyświetleń)

Dombi1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 05:34   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,071
Domyślnie Odp: Brak kompresji

Jeżeli wszystko poza tym tłokiem jest ok, to naprawiaj. Nigdy nie wiesz, co kupisz.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 07:26   #3
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Brak kompresji

Tłoki pękają z różnych przyczyn, wada materiału, zapalanie na samostarcie, lejący wtryskiwacz.
Jak kompresja na pozostałych cylindrach była dobra, to założyć tylko nowy tłok z pierścieniami, najtańsza opcja w warsztacie, koszt ok 2 tys.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 08:00   #4
dlugi91
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-01-2017
Skąd: Pniewy
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.5t + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 222
Domyślnie Odp: Brak kompresji

Jeśli masz LPG to jest możliwość że z nią jest coś nie halo, dlatego po naprawie jedź do dobrego gazownika żeby ja sprawdził.

Też jestem zdaniabze lepiej robić to co masz bo wiadomo co z nim jest, a słupek możesz trafić w równie opłakanym stanie ( chyba że kupisz kompletny silnik żeby odpalić i posłuchać czy wszystko gra)

Wysłane z niewybuchającego Szajsunga
dlugi91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 08:46   #5
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Brak kompresji

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tłoki pękają z różnych przyczyn, wada materiału, zapalanie na samostarcie, lejący wtryskiwacz.
Jak kompresja na pozostałych cylindrach była dobra, to założyć tylko nowy tłok z pierścieniami, najtańsza opcja w warsztacie, koszt ok 2 tys.
Tłoki pękają z różnych przyczyn,to prawda,jednak przed zagazowaniem fordów ostrzega się a ludzie dalej to robią.Teraz ma masło maślane i nikt nie powie na 100% gdzie leży przyczyna
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 08:50   #6
Gimnastikball
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-11-2006
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8pb
Rocznik: 2002
Postów: 332
Domyślnie Odp: Brak kompresji

Na wszelki wypadek kup listwę wtryskową.
Też miałem identyczny przypadek z lejącym wtryskiem, przebieg poniżej 100kkm
Gimnastikball jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 10:12   #7
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Brak kompresji

Listwa z tym nie ma nic wspólnego, jeżeli już, to tylko wtryskiwacz.
Podczas pracy leje benzyną na już z pęknięciem od samostartu tłok, palliwo w tym zarysowaniu pali się ogniem,i wytapia aluminiowy tłok.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 10:27   #8
dlugi91
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-01-2017
Skąd: Pniewy
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.5t + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 222
Domyślnie Odp: Brak kompresji

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tłoki pękają z różnych przyczyn,to prawda,jednak przed zagazowaniem fordów ostrzega się a ludzie dalej to robią.Teraz ma masło maślane i nikt nie powie na 100% gdzie leży przyczyna
Przecież nikt nie zabronił gazowania fordów. Wiadomo że silniki czulsze ma gaz, dlatego trzeba zwrócić uwagę na renomowany zakład z doświadczeniem w fordach i nie oszczędzać na instalacji. Większość problemów z LPG bierze się z tanich i druciarskich instalacji, a nie z samego paliwa.

Wysłane z niewybuchającego Szajsunga
dlugi91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 12:21   #9
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Brak kompresji

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tłoki pękają z różnych przyczyn,to prawda,jednak przed zagazowaniem fordów ostrzega się a ludzie dalej to robią.Teraz ma masło maślane i nikt nie powie na 100% gdzie leży przyczyna
A mnie denerwuje takie powtarzanie mitów.

Ostrzegają przed zagazowaniem ci co nie umieją zagazować albo sobie zagazowali grata i zwalają winę na instalacje. Silnik nigdy nie uszkadza się od samego gazu co najwyżej od źle dobranej instalacji i nieprawidłowej regulacji.

Gdyby nie problem tankowania w dłuższej trasie szczególnie za granicą (mały zasięg na jednym zbiorniku, na autostradzie tankowanie co 2-3h a i na zachodzie często szukanie stacji) to jeździłbym fordami i na gazie zamiast gnojem.

A tak w temacie to jeśli reszta garów jest dobra to zrobić pierścienie przy okazji, wymienić konkretny tłok, sprawdzić głowice i cieszyć się użytkowaniem. Należy też skontrolować wtryskiwacze czy nie leją.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 23-05-2018 o 12:28
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 16:46   #10
Dombi1988
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 27-12-2010
Skąd: Żyrardów
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 16v 145km
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Brak kompresji

A co myślicie nad zakupem już zregenerowanego całego silnika.
Znalazłem ogłoszenie gdzie wymienione są "wszystkie" podzespoły. Nowy wal tuleje tłoki uszczelki głowica pompa oleju zawory hydraulika i rozrząd (używany, u mnie mechanik stwierdził żę już też niebawem trzeba by było wymieniać). Koszt zakupu 4000 zł i stary silnik.
Dombi1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.