Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-02-2012, 19:20   #61
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

#25
chodzi Ci o ten filmik w tym poscie?
ty tak odpalasz swojego diesla?
Jak ty w taki sposob odpalasz swojego diesla to chyba se normalnie jaja robisz..on nigdy w taki sposob nie odpali!!!!!!
w taki sposob wykonczysz rozrusznik...2mase i akumulator w ciagu jednego sezonu.

Cytat:
Napisał Chess Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem świeczki, aku i wtryski są ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
filtry wymienione, olej też.
nie mam czego nagrywać bo moje auto już wogule nie odpala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ten filmik co był nagrywany dużo postów wyżej to była temp. -2 a w nocy jakieś -8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w każdym razie dzięki za propozycję pomocy.
No nic dziwnego ze jak prubujesz go tak odpalac to tak jest jak piszesz.

Chyba niezbyt uwaznie przeczytałes moj wczesniejszy post.

przeczytaj uwaznie co napisalem po zdaniu wyrazie "ALE" post nr 59.


Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 10-02-2012 o 19:26
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 20:09   #62
Chess
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

Czytałem dokładnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i zrozumiałem co mam zmienić.
Może jutro spróbuje go jeszcze raz odpalić, a jak nie to będzie stał do wiosny w garażu tak jak stoi. Potem może go dam jakiemuś handlarzowi albo jak ktoś z rodziny lub forumowiczów będzie chciał. To co mnie boli to to, że przy oryginalnym przebiegu nei całe 100tyś takie cuda się z tym dzieją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już nie zanudzam i nie psuję humoru, jeszcze raz dziękuję za chęci pomocy. Życzę szerokości i miliona km.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 21:33   #63
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

dzisiaj juz mnie weekend wciągnoł ale na zakonczenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ALE
upewnij sie ze 4 swiece grzeją i są sprawne..-to mozna w miare łatwy sposób sprawdzic.
Jesli samochod długo stoi to mogł sie zapowietrzyc...
naladuj dobrze akumulator.

w twoim filmiku widac ewidentny bbłąd przy odpalaniu..jest to czekanie około 40 sekund od włączenia zapłonu ..ale ze weekend... to juz dokładnie ile to niepamietam i niemam sił wracac do tego filmiku ile ty tam czekałes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale chodzi o to ze niemozesz tak długo czekac....

jesli kontrolka zgasnie po 2 sekundach to odrazu próbuj odpalac
a jesli nie zgasnie po 5 sekundach to tez odrazu próbuj odpalać po 5 sekundach.
Niewazne ile kontrolka sie swieci. najpozniej po 5 sekundach próbuj uruchomic silnik jesli masz wszystkie swiece sprawne. A jesli kontrolka gasnie po 2 sekundach to pal po 2 sekundach.

Mozesz sie jeszcze upewnic tylko czy swiece grzeją sie przez conajmniej 6 sekund od momenty właczenia zaplonu. Jesli sie nie beda grzały tyle to cos jest zle.

Niewiem skad masz takie nawyki urychamiania diesla..ale zapewniam cie ze z nowszymi dieslami takie nawyki się nie sprawdzają, poprostu urychomienie twojego silnika w taki sposob jest prawie niemozliwe i dlamnie jest to nic dziwnego ze ten silnik na tym filmiku nie zapalił.

Sorki jesli cos zle napisałem ale to juz wina alkoholu we krwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ale ogólnie....to co napisałem to jest prawda.

Mam nadzieję ze zmienisz zdanie jeszcze co do swojego silnika bo zapewniam Cie ze tdci potrafi tez dobrze odpalac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum...choc nie tak dobrze jak tddi....ale niema az takiej tragedii. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2012, 08:39   #64
Chess
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

mjprzem widzę, że było nieźle więc delikatnej soboty życzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
powiem ci, że jeżeli chodzi o silnik to do wczoraj mnie on bardzo cieszył jeżeli chodzi o spalanie i osiągi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale wczoraj mnie dobiło totalnie zachowanie tego auta.
Spróbuję dziś odpalić według twoich wskazówek.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2012, 18:30   #65
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

wiec daj znac jak odpalisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2012, 13:19   #66
szczgizmo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-08-2011
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,8TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

Doszedłem co to byłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wrescie po prawie roku badan udalo sieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pompa paliwa puszcza i paliwo sie cofa do zbiornikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i aby odpalic musi uciagnac paliwo z filtra oraz sie odpowietrzyc za kazdym razemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.mysle aby to naprawic i zaczipować FoczkeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szczgizmo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2012, 17:42   #67
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,654
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

jak do tego doszedłeś? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2012, 20:42   #68
szczgizmo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-08-2011
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,8TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

starym dobrym sposobemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. podwiesiłem butelkę 2l z podłączonymi węzami na silnik która zawierała ON. po nocy w butelce nie było grama paliwaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szczgizmo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2012, 20:26   #69
Jaretao
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-09-2012
Skąd: Chełm
Model: Focus
Silnik: TDCi 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

Witam wszystkich,

też miałem w foczce (1,8 115km) problem z odpalaniem.
Ma przebieg 200kk+ i symptomy byly takie:
Problemy zaczęły się już przy temperaturze ok. 5-8c na plusie... krecił jakby ciezko, zaskakiwał ale nie mogl zapalic (jak wspomniany maluch co łapie na 1 gar). Musialem jądać ok 5-8 sekund. Po pierwszym odpaleniu już bylo ok.

Sprawdzilem najpierw akumulator, okazalo sie ze jest ok, poczytałem, poszperalem (dzięki wszystkim, ktorzy udzielają się na forum) i obstawiłem że to 'zajeżdzony' rozrusznik. Kupiłem nowy na allegro za 300 pln - tutaj rada - chyba lepszym rozwiązaniem jest kupno po regenreacji rozrusznika albo po prostu regeneracja swojego, jesli oryginalny, zamiennik w niczym nie przypomina 'kultury pracy' oryginału, świszcze, gwiżdze, ale kręci jak nienormalny. Sprzedawca powiedział, Pan się nie martwi, 'będzie chodzil'... i nie wiem czemu ale mu wierze.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po wymianie autko az sie wyrywa do palenia, przy -5 dzisiaj kluczyk trzymałem moze 1 s., może nawet mniej (na zewnątrz...).

Dzieki wszystkim za opinie jeszcze raz.
Jaretao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2012, 10:59   #70
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

bo akurat te rozruszniki malo sie zuzywaja..a co najwyzej jest tam jedna tulejka ktora moze sie wyrobic. reszta to lozyska...czesto wystarczy wymienic tylko tą jedna tulejke i reszte wyczyscic i przesmarowac a rozrusznik bedzie smigal jak nowy.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.