Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2007, 14:54   #1
miroli
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-06-2004
Skąd: siemianowice slaskie
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Światła do jazdy dziennej

Witam.
W świetle :fcp4 ostatnich informacji o wprowadzeniu obowiązku jazdy na światłach przez 24h, mam pytanie.
Czy zastanawialiście się jakie, w jakim miejscu i czy wogóle zakładać światła do jazdy dziennej w naszych Fuzjach?
Czekam na propozycje, nie znaczy to oczywiście że chcę iść na łatwiznę, ale napewno znajdzie się ktoś kto ma już jakieś przemyślenia i rozwiązania.

Pozdrawiam.

__________________
Fusion X100 1.4 80 KM
miroli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2007, 19:51   #2
MANIEK70
 
Postów: n/a
Domyślnie

Witam.
Światła do jazdy dziennej są godne rozważenia.Montaż moim zdaniem tylko "w" nie "na" zderzaku ale dopiero po gwarancji.Np. tu są gotowe światełka http://wesem.pl/halogen.php?halogen=panda&pl. Nie są to światła co prawda typowe do FF ale myślę, że można je dopasować. A może wkrótce wesem lub hella będzie produkować światełka do dziennej przystosowane i do naszych wózków. :510:
A czy zakładać to indywidualna decyzja.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2007, 09:56   #3
SpEcMeN
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-08-2005
Skąd: Kalisz
Model: fiat 500x
Silnik: 1.4 MA 170KM AT9
Rocznik: 2016
Postów: 276
Domyślnie

Kiedyś widziałem układ który włączał światła po uruchomieniu silnika i wyłączał je po zgaszeniu, obniżał moc do ok 80% przez co zużywały mniej prądu i wydłużał się czas użytkowania żarówek.
Zastanawia mnie jak producenci samochodów będą reklamować teraz układy automatycznego włączania świateł w Polsce :fcp1
SpEcMeN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2007, 10:13   #4
JEDREKT
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2005
Skąd: Białystok
Model: FORD PUMA
Silnik: 1,7
Rocznik: 2000
Postów: 42
Domyślnie

Swego czasu, w Seicento miałem zamontowane zarówki świateł postojowych o wyższej mocy. Niestety nie pamietem jakiej - ale do sprawdzenia. Policja respektowała to rozwiązanie bez problemu.
Pzdr Jedrek
JEDREKT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2007, 11:10   #5
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie

Jak ktoś ma orurowanie to nie ma problemu, zakłada na rurze. Inaczej to już tylko pozostaje rzeźbienie w zderzaku. Wesem i Hella robią po co najmniej dwa wzory (z tych uniwersalnych). Hella na dniach wprowadza dzienne na LED'ach.
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2007, 12:22   #6
Krzysztof Cyza
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2006
Skąd: Tarnów
Postów: 14
Domyślnie

Mam orurowanie i mam problem by dzienne na nich założyć, ponieważ aby być z zgodzie z przepisami i upierdliwym policmajstrem to odległość między bocznym obrysem auta a poczatkiem powierzchni świecącej nie może być większa niż 40 cm, a doległość pomiędzy lampami min 60 cm, tak więc klasyczne orurowanie f-my Revoltech do tego się nie nadaje. Nie mam wersji z halogenami przecimgielnymi więc pozostaje mi tylko mocowanie na tych dekielkach maskujących, sądzę że nie wypadną od wibracji dodatkowym obciążeniem.
Krzysztof Cyza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2007, 20:36   #7
miroli
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-06-2004
Skąd: siemianowice slaskie
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krzysztof Cyza
Mam orurowanie i mam problem by dzienne na nich założyć, ponieważ aby być z zgodzie z przepisami i upierdliwym policmajstrem to odległość między bocznym obrysem auta a poczatkiem powierzchni świecącej nie może być większa niż 40 cm, a doległość pomiędzy lampami min 60 cm, tak więc klasyczne orurowanie f-my Revoltech do tego się nie nadaje. Nie mam wersji z halogenami przecimgielnymi więc pozostaje mi tylko mocowanie na tych dekielkach maskujących, sądzę że nie wypadną od wibracji dodatkowym obciążeniem.
Zgadzam się z Krzysiem.
Na Revoltecu nijak nie da się zamontować lamp zgodnie z przepisami.
Pozostaje mi montarz w miejscach halogenów których na szczęście nie mam. :-)
Teraz jeszcze kwestia schematu podłączeń ........ Elektrycy ! Ołówki w dłoń!! Czekamy na propozycje. :fcp13 :fcp17

A lampki może takie?? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
... albo takie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Fusion X100 1.4 80 KM
miroli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2007, 07:31   #8
Krzysztof Cyza
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2006
Skąd: Tarnów
Postów: 14
Domyślnie

Chyba nie będę zakładał automatycznych włączników do świateł, wystarcza zwykłe 2 przekażniki samochowe do 10A, z tym ze jedem z wyściem ze stykami rozwiernymi. Zwykły przekażnik - zasilanie wpinam pod pozycję i wprowadzam + do styków drugiego przekaźnika który bez zasilania przesyła tylko + do dziennych. Zasilanie drugiego przekaźnika jest podłączone pod światła mijania, które po klasycznym włączeniu zasilają ten drugi przekaźnik jednoczesnie rozłączając obwód świateł dziennych, co jest zgodne z przepisami, a jednoczesnie na tyle proste że prawie nie ingeruje w instalację ( kabli nigdzie nie przecinam, wpinam sie przy lampie zespolonej z lewej strony bo tam więcej miejsca ) Minus tego rozwiazania to to że aby włączyć lampy dzienne muszę pamiętać by włączyć pozycyjne i muszę gdzieś koło przekaźników dołożyć jeszcze zwykły wyłącznik, bo przecież dzienne świecą zawsze przy pozycyjnych - nie ciagnę wyłącznika do kabiny bo, po pierwsze autko na jeszcze na gwarancji, po drugie zawsze problem z obudową kokpitu czy innymi osłonami by esytetycznie i tanio go zamontować, a po trzecie to rzadko kiedy potrzebuję używać tylko same światła pozycyjne na postoju. Biorąc po uwagę że pozycje z przodu i z tyłu oraz podswietlenie tablicy rejestracyjnej mam na diodach LED to 2 x 21W dziennych prawie sie kompensuje z seryjnymi pozycyjnymi na 5W żarówkach, co nie zwiększy specjalnie kosztów eksploatacji w związku z nowym obowiązkiem dot. świateł za dnia.
pozdrawiam: Krzysztof
Krzysztof Cyza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2007, 16:51   #9
elnika
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2007
Postów: 16
Domyślnie

Witam, zastanawiam sie nad umieszczeniem linijki diodowej nad halogenami ( jasnoświecące białe 8mm średnica ). Jest tam miejsce ( FF 2006 1,4 ). Rozstaw jest zgodny z przepisami . Ewentualna utrata gwarancji dotknie tylko plastikowe panele z halogenami . Co do zasilania opracowuje wyłącznik na fotooptyce czyli pełny automat bez montażu przełaczników zasilany z ACU poprzez dodatkowe zabezpieczenie. Oczywiście frezarka i troche pracy mnie czeka ... pozdrawiam
elnika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2007, 18:26   #10
MANIEK70
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał elnika
Witam, zastanawiam sie nad umieszczeniem linijki diodowej nad halogenami ( jasnoświecące białe 8mm średnica ). Jest tam miejsce ( FF 2006 1,4 ). Rozstaw jest zgodny z przepisami . Ewentualna utrata gwarancji dotknie tylko plastikowe panele z halogenami . Co do zasilania opracowuje wyłącznik na fotooptyce czyli pełny automat bez montażu przełaczników zasilany z ACU poprzez dodatkowe zabezpieczenie. Oczywiście frezarka i troche pracy mnie czeka ... pozdrawiam
Diody w ustawione w linii nie będą odpowiadały żadnym normom stawianym światełkom do jazdy dziennej!!
Twój wynalazek nie będzie miał żadnej homologacji i przy kontroli drogowej Smerfy "gwizdną " Ci dowód rejestracyjny. :fcp2
Pozdrawiam.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.