Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2017, 20:13   #3711
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Prawa rynku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

popyt - podaż

artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 20:49   #3712
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak chcesz zrealizować przekrosowanie pajączka wymieniając moduł 7M5T... na 8M5T...
Mój błąd. 2008 rok samochodu mnie zmylił.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niech zgadnę: "większy popyt przy tej samej podaży, zazwyczaj skutkuje wzrostem cen".
Ja bym tego nie łączył. Handlarze na Alledrogo dzielą się na kilka grup:
- Tych co chcą szybko sprzedać, nie za bardzo wiedzą co mają i wychodzą ze słusznego założenia, że niska cena równa się szybka sprzedaż (to są Ci, od których możesz kupić okazyjnie moduł PL za około 150PLN)
- Po drugiej stronie są Ci co czekają na jelenia, który się skusi (od takiego kupisz moduł 488 gadający po hiszpańsku za 500PLN).

Przykłady?
Moduł USB niemiecki, z niekompletnym kablem USB (brakuje oprawy) 500PLN:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Moduł MONO, angielski, który w sumie nie potrafi nic ... WOW 440PLN
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A w tej samej cenie prawie (10PLN droższy) wielojęzyczny moduł z USB i BT Audio
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

To wszystko obok siebie. Dzieli je przepaść, a biorąc pod uwagę, że ten kabel USB to około 50PLN w ASO cenowo dzieli je 10PLN.
Co ciekawe dwa z nich jako kategorię mają wybrane ... sterowniki silnika.

Ostatnio widziałem gościa, który sprzedawał odbiornik pilota jako antenę GPS - "miszcz".
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com

Ostatnio edytowane przez wrzoch ; 24-01-2017 o 21:32
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 23:02   #3713
arpo
ford::advanced
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 22-10-2011
Skąd: Łódź
Model: V40 CC AWD
Silnik: T5
Rocznik: 2013
Postów: 214
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

No właśnie, relacja podaż/popyt tutaj ma się w sumie nijak. A ceny może zależą od tego, czy auto miało mały przebieg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moduły 112 jednak w większości są dostępne za przyzwoite pieniądze. Z 212 swego czasu było podobnie. Może faktycznie jakiś szefu wystawił kiedyś na chybił/trafił za 500 PLN, inni zobaczyli i uwierzyli, że to złoto tyle warte, no i teraz nie chcą być frajerami.

A ten wolny rynek zapewne to ureguluje. Nie sądzę, aby nabywcy dotąd kupujący te używki po ok. 200 PLN nagle chcieli wydawać 2-3 razy tyle. Wzrost o jakieś 20% pewnie by przeszedł, ale przy takim skoku to nie wiem czy będzie szał zakupowy. Zmaleje lub skończy się popyt (rynek pewnie też już się trochę nasycił), to i ceny wrócą do poziomu akceptowalnego.
arpo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 06:30   #3714
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Na początku października 2016 moduł 212 kupiłem za 150 z wysyłką, 112-Bx sprzedałem uczciwie na forum za 130 bez wysyłki. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i polować na okazję...
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 15:23   #3715
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój błąd. 2008 rok samochodu mnie zmylił
Moje auto jest także z 2008 roku i wyjechało z fabryki z modułem stereo 8M5T-19G488-AK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 16:43   #3716
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje auto jest także z 2008 roku i wyjechało z fabryki z modułem stereo 8M5T-19G488-AK
Bo to był właśnie ten rok przełomowy. Zresztą jak sama nazwa modułu wskazuje
8M5T- (rok modelowy 200Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Z tym, że w 2008 roku było możliwe dostać i 7M5T MONO i 8M5T STEREO. W zależności od tego ile się miało szczęścia.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 17:05   #3717
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W zależności od tego ile się miało szczęścia
Tak masz rację i to szczęście/nieszczęście było datowane na około sierpień 2008 roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje auto jest z października.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 13:13   #3718
forttres
ford::average
 
Avatar forttres
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-05-2011
Skąd: Dębica
Model: FOCUS MK3 FL
Silnik: 1.6 Ti-Vct 125 KM
Rocznik: 2016
Postów: 126
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Panowie montuje do swojego Focusa mk2 po FL moduł bluetooth o nr. CS7T-14D212-AC wcześniej był zamontowany 7M5T-19G488-AE. Jeśli chodzi o radio jest to Blaupunk Travelpilot FX, po włączeniu radia wyskoczyła aktualizacja która zakończyła się pomyślnie oraz w ELM przestawiłem na ustawienia zalecane z forum po podłączaniu pendrive i wybraniu funkcji USB widać ze muzyka jest odtwarzana, ale w głośnikach głucho, tak samo jest po naciśnięciu przycisku VOICE. Analizuje schemat tego podłączenia nie rozumiem tych punktów zaznaczonych na czerwono. Podejrzewam że problem jest po stronie kabli chyba trzeba przepiąć w inne miejsca.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
forttres jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 13:34   #3719
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał forttres Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....był zamontowany 7M5T-19G488-AE. ..
Oznacza to, że masz instalację MONO z modułu BT/VC do radia. Moduł CS7T-14D212-AC aby był "słyszalny" wymaga instalacji STEREO. Wersja MONO i STEREO zrobione są na zupełnie innych pinach wtyczki modułu BT/VC i radia, więc nie jest tak, że słyszysz jeden kanał tylko nie słyszysz nic.
O przeróbce z instalacji MONO na STEREO jest chyba z kilkadziesiąt postów w niniejszym wątku wraz ze wszystkimi niezbędnymi schematami.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 14:16   #3720
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Schemat masz w swoim wątku.

Odetnij gniazdo Aux, wyjmij piny 37 do 42 z wtyczki BT.
Weź dwa kawałki po pół metra kabla 2 żyły w ekranie.
Z jednej strony tych przewodów dolutuj 6 pinów, z drugiej odcięte gniazdo AUX i kabel. Obsadź piny we wtyczce według schematu z Twojego postu.
Tyle.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.