Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2014, 19:52   #11
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Benzyna + automat = wrażenia

Cytat:
Napisał grodek75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, ja się z Wami wszystkimi zgadzam.
Inaczej będzie działać skrzynia z moim 2.3 HE, a inaczej z EcoBoost 1,6.
Nie miałem świadomości, że to nie jest Aisin tak nawiasem mówiac.
Ale... Co by to nie było to uważam, że dealer jest żałosny.
NIe udostępniając żadnego auta do jazdy próbnej, na podstawie własnego widzimisię opowiada bajki.
Są oczywiście skrzynie lepsze i gorsze, ale niech nie bredzi że współczesny 6-biegowy automat będzie do kitu. Niech pozwoli to sprawdzić, a nie opowiada bajki.
No i to jest właśnie clue Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ja się nabrałem na opowiadania dealera jak to ten silnik jest mocny i jak świetnie będzie działał. Samochodu do testów nie dało się zdobyć i teraz każda jazda tą namiastką samochodu to jest bardzo niemiłe przeżycie.

Nie warto kupować 1,6 182 w automacie. Taka sama skrzynia z silnikiem o większej pojemnosci jak u kolegi w modeo będzie działała dobrze. Miałem 4 biegowy klasyczny automat w Santa Fe przy 2,7 V6 i 189 KM i było cudownie. Dobre wyniki, niezłe spalanie. Kuga jest do niczego w tym zestawieniu.

Jednocześnie silnik 1,6 150 KM wymiata w zestawieniu z manualem. Więc gdzieś jest błąd w połączeniu klasycznego automatu, który potrzebuje trochę momentu obrotowego aby dobrze działać i wysokobrotowym silnikiem ecoboost.

Nie polecam. Jeśli autor watku jest z Warszawy to z chęcią udostępnie mu samochód do przejażdżki. Na prawdę wystarczy kilka minut aby dołożyć 10 tysi i wsiąść w diesla.

vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2014, 21:29   #12
apko
ford::beginner
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 21-07-2014
Skąd: WW
Model: KUGA
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie Odp: Benzyna + automat = wrażenia

Cytat:
No i to jest właśnie clue Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ja się nabrałem na opowiadania dealera jak to ten silnik jest mocny i jak świetnie będzie działał. Samochodu do testów nie dało się zdobyć i teraz każda jazda tą namiastką samochodu to jest bardzo niemiłe przeżycie.

Nie warto kupować 1,6 182 w automacie. Taka sama skrzynia z silnikiem o większej pojemnosci jak u kolegi w modeo będzie działała dobrze. Miałem 4 biegowy klasyczny automat w Santa Fe przy 2,7 V6 i 189 KM i było cudownie. Dobre wyniki, niezłe spalanie. Kuga jest do niczego w tym zestawieniu.

Jednocześnie silnik 1,6 150 KM wymiata w zestawieniu z manualem. Więc gdzieś jest błąd w połączeniu klasycznego automatu, który potrzebuje trochę momentu obrotowego aby dobrze działać i wysokobrotowym silnikiem ecoboost.

Nie polecam. Jeśli autor watku jest z Warszawy to z chęcią udostępnie mu samochód do przejażdżki. Na prawdę wystarczy kilka minut aby dołożyć 10 tysi i wsiąść w diesla.
Dzięki bardzo, za opinię, niestety jestem z Wrocławia więc raczej nie skorzystam z "jazdy próbnej", ale dziękuję za odzew. Nie mogę mieć diesla bo to auto będzie dziennie pokonywać trasę 3-5km , a sporadycznie dłuższe trasy. Tak więc DPF zostałby zmasakrowany za pół roku. Chyba odpuszczę Kugę, choć jest ładna. Następne na liście jest RAV4, ciekawe jak to jedzie w automacie z 150 konnym silnikiem bez turbiny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
apko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2014, 22:47   #13
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Benzyna + automat = wrażenia

Rav4 to dobry wybór.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2014, 10:12   #14
guzziec
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Będzin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 54
Domyślnie Odp: Benzyna + automat = wrażenia

Cytat:
Napisał apko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki bardzo, za opinię, niestety jestem z Wrocławia więc raczej nie skorzystam z "jazdy próbnej", ale dziękuję za odzew. Nie mogę mieć diesla bo to auto będzie dziennie pokonywać trasę 3-5km , a sporadycznie dłuższe trasy. Tak więc DPF zostałby zmasakrowany za pół roku. Chyba odpuszczę Kugę, choć jest ładna. Następne na liście jest RAV4, ciekawe jak to jedzie w automacie z 150 konnym silnikiem bez turbiny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem wątpliwą "przyjemność" jeździć RAV4 poprzedniej generacji. W Toyocie "automat" z benzyną to CVT czyli skrzynia bezstopniowa. Ogólnie PORAŻKA !!!. Jeździ się tym jak nie powiem czym. Zestrojone to jest tak, aby silnik pracował w jak najlepszych warunkach, czyli wkręca się na 3,5 tyś. obrotów i zaczyna się rozpędzać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jak byś chciał skrzynię hydrokinetyczną (klasyczny automat) to w toyocie zestawiana jest tylko z 2,2 D-CAT - cena KOSMOS.
Jeżeli zależy Ci na wolnossącej benzynie z klasycznym automatem to w zasadzie nie masz dużego wyboru. Z tego co się orientowałem jakieś pół roku temu to na polskim rynku w tym połączeniu dostępna jest tylko Honda CRV, ale wybór należy do Ciebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
guzziec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2014, 15:52   #15
apko
ford::beginner
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 21-07-2014
Skąd: WW
Model: KUGA
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie Odp: Benzyna + automat = wrażenia

Cytat:
Napisał guzziec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem wątpliwą "przyjemność" jeździć RAV4 poprzedniej generacji. W Toyocie "automat" z benzyną to CVT czyli skrzynia bezstopniowa. Ogólnie PORAŻKA !!!. Jeździ się tym jak nie powiem czym. Zestrojone to jest tak, aby silnik pracował w jak najlepszych warunkach, czyli wkręca się na 3,5 tyś. obrotów i zaczyna się rozpędzać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jak byś chciał skrzynię hydrokinetyczną (klasyczny automat) to w toyocie zestawiana jest tylko z 2,2 D-CAT - cena KOSMOS.
Jeżeli zależy Ci na wolnossącej benzynie z klasycznym automatem to w zasadzie nie masz dużego wyboru. Z tego co się orientowałem jakieś pół roku temu to na polskim rynku w tym połączeniu dostępna jest tylko Honda CRV, ale wybór należy do Ciebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to co kupic? Kuga benz+autom=porażka, RAV4 benz+CTV= druga porażka,

to może MAZDA CX-5 benz + automat = wysoka cena...

Co sądzicie o mazdzie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
apko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2014, 16:48   #16
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Benzyna + automat = wrażenia

Cx-5 spoko. CVT nie wszystkim pasuje, to prawda, ale zła skrzynia to nie jest.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2014, 20:06   #17
guzziec
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Będzin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 54
Domyślnie Odp: Benzyna + automat = wrażenia

Musisz pojeździć po salonach. Toyota, Honda i Mazda powinny mieć democary w automatach. Jak dobrze pogadasz ze sprzedawcą to może wypożyczą Ci jakieś na weekend, bo w dobrych salonach jest taka możliwość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
guzziec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2014, 08:19   #18
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Benzyna + automat = wrażenia

Albo kupić mało używane coś typu X1, X3 z automatem ZF 8-bieg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2014, 11:53   #19
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Benzyna + automat = wrażenia

Cytat:
Napisał apko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to co kupic? Kuga benz+autom=porażka, RAV4 benz+CTV= druga porażka,

to może MAZDA CX-5 benz + automat = wysoka cena...

Co sądzicie o mazdzie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po pierwsze: CTV to nie jest porażka. Jeździłem taką Avensis i muszę przyznać, że było przyjemnie.

A co z Tiguanem? Ja rozważałem go zamiast kugi i niestety kuga wygrała ze względu na wyposażenie w cenie i rabaty. Ale za 100 tysi u VW można było dostać bardzo fajne Tiga z DSG chyba 7 biegowym i benzyną. Super to jeździło a samchód wart dużo więcej niż Ford.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2014, 17:22   #20
androzek49
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2013
Skąd: okolice Bydgoszczy
Model: Kuga II 2.0 TDCI 163 KM Powershift
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 38
Domyślnie Odp: Benzyna + automat = wrażenia

Niestety zostaje jakiś VW z DSG i TSI. Mówię niestety bo na forach o jednym i drugim jest dużo...Jeśli jednak kupisz z przedłużoną gwarancją do np. 5 lat jest szansa ,że usterki nie będą Ciebie przerażać. Mnie ciężko by było przesiąść się na atmosferyczną benzynę ( Mazda CX-5 ) ale turbo jak najbardziej. Jeździłem Skodą z 1.4 TSI 180 KM - przepysznie ,ale 10 l/100 km musi brać. Tak więc zostaje Tiguan,trochę podobny do hitlerowskiego hełmu podobnie jak Audi Q. O gustach się nie dyskutuje. U mnie odpadł ze względu na wygląd. daj sobie spokój z BMW używkami - przerost formy nad treścią zwłaszcza te X.
androzek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.