Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2016, 14:22   #251
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 397
Domyślnie Odp: Ile palą wam autka ?

Pytanie od mającego dylemat czy kuga czy mondeo., jeżeli kuga to czy silnik 1,5 180km czy 2.0 150KM. Warunek musi być automat. Przebiegi roczne ok 13-15kkm. Głównie miasto.. Dla ułatwienia jeżeli mondeo to będzie 2.0 203KM.
Mam obawy do Kugi czy silnik 1,5 nie jest zbyt mocno wyżyłowany i czy poradzi sobie z taką masą.. Z drugiej strony czy wchodzić w diesla przy takich małych przebiegach i głównie na miasto??
Jak z żywotnością tego silnika 1,5 180KM bo jak przeczytałem wątek to skubany ma apetyt na paliwo jak 2.0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2016, 19:24   #252
robdz
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 28-04-2016
Skąd: częstochowa
Model: FORD KUGA
Silnik: 2.0 TDCI /182 KM by CINSOFT
Rocznik: 2013
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ile palą wam autka ?

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oto moje średnie wyniki spalania
-miasto 10 l/km
- autostrada prędkości 160-170 km/godz 12-13 litrów
- autostrada prędkości 180-200 km/godz 14-15 litrów

p.s. skrzynia automat
wnioski : bardzo mały bak ma Kuga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
robdz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 18:05   #253
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Ile palą wam autka ?

Cytat:
Napisał robdz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oto moje średnie wyniki spalania
-miasto 10 l/km
- autostrada prędkości 160-170 km/godz 12-13 litrów
- autostrada prędkości 180-200 km/godz 14-15 litrów

p.s. skrzynia automat
wnioski : bardzo mały bak ma Kuga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brawo. Na reszcie, widzę kogoś, kto ma podobne wyniki jak u mnie w moim 1,6 aut. Bak na 300 km to na prawdę mało. Ponadto dokładność wskazań poziomu paliwa jest taka, że człowiek już się denerwuje gdy ma jeszcze jakieś 10 l w zapasie.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 21:17   #254
robdz
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 28-04-2016
Skąd: częstochowa
Model: FORD KUGA
Silnik: 2.0 TDCI /182 KM by CINSOFT
Rocznik: 2013
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ile palą wam autka ?

Cytat:
Brawo. Na reszcie, widzę kogoś, kto ma podobne wyniki jak u mnie w moim 1,6 aut. Bak na 300 km to na prawdę mało. Ponadto dokładność wskazań poziomu paliwa jest taka, że człowiek już się denerwuje gdy ma jeszcze jakieś 10 l w zapasie.
z mojego doświadczenia jako kierowca to samochody średniej klasy czy to w benzynie czy dieslu 1,8 -2,2 tak palą - jedyną perełką był MERCEDES SPRINTER 2010 r 2.9 TD - ten zawsze spalał 10 litrów ropy bez względu na prędkość czy ciężar .... no ale takich samochodów już nie produkują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
robdz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 23:17   #255
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: Ile palą wam autka ?

Czyżby benzyniak aż o tyle więcej palił? W mojej przeloty 140-160 spalanie ≈8,5÷9 l.
Teraz w automacie, wydaje mi się, że mniej spala jak poprzednia - też 2 l, w manualu; 163km.
Już gdzieś pisałem. Jestem zaskoczony, że z taką budą, gratami na dachu, w wakacje po przejechaniu 3kkm i ø prędkości 90 km/h, spalanie na poziomie 7,8l

Fakt.
Bak mógł by być większy.

.

Ostatnio edytowane przez Audi'ofil ; 26-10-2016 o 05:51
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2016, 08:06   #256
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Ile palą wam autka ?

Średnie spalanie z kompa po ok. 2 latach 9,1 l.
Miejsko wg. kalkulatora 10,5 l. (raz się postarałem i zeszło do 9,5 ale nie dałem rady dłużej tak jeździć)
Autostrada 140-180 km/h nawet 11,5 l.
Przejazd S1 Katowice – Łódź (załadowany i spokojnie) 8,5 l/100
Wszystko zależy od stylu jazdy.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2016, 08:51   #257
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: Ile palą wam autka ?

Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Wszystko zależy od stylu jazdy.
Racja.
Częste przygazówki i hamowanie, znacznie podnoszą ø spalania. Niestety trakcja i b. dobre prowadzenie kuszą do agresywnej jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

.
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2016, 14:02   #258
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Ile palą wam autka ?

U mnie co by się nie działo to zawsze jest 7,5 litra. Czy jeżdżę po mieście, czy jadę gdzieś w trasę to komputer cały czas pokazuje taki wynik. Choć przyznaję, że na autostradzie to tak 140 - 150 km/h. Od granicy w Zgorzelcu do Frankfurtu to na jednym baku przelatuje.
Pamiętam jak czułem kiedyś pośpiech i cisnąłem 180-190 ... szybko spaliło się to co w baku było.

P.S.
Co Właściciele Kug myślą o Edgu ... zastanawiam się nad przesiadką na początku roku i tak mu się przyglądam.
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2016, 15:13   #259
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: Ile palą wam autka ?

Właśnie ostatnio przyglądałem się w salonie. Tylko w moim przypadku po co mi takie auto? Teraz może kilka razy do roku razem z Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. robimy dłuższe wypady i Quga w zupełności nam wystarczy.
Jak ktoś ma takie potrzeby (większe auto), kasę i sentyment do FORD'a, to warto. Edge to czołg dosyć spory i takiego spodziewam się spalania.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] oszczędnie jeździsz (Jaka moc i jaka skrzynia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - chyba kiedyś pisałeś).
Aby mieć takie wyniki, to musiał bym bardzo popracować nad cierpliwością Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

.
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2016, 17:19   #260
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Ile palą wam autka ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] silnik i skrzynia jak u poprzedniej Twojej blondyny, czyli 2.0 diesel 166 koni w manualu. Poniekąd to prawda że jeżdżę oszczędnie... nie lubię strasznie cisnąć silnika...delekuje się jazdą haha.

Co do Edga to może widziałeś w Germazie tą białą co wystawili teraz w Magnolii... daje radę.
Ja tak się rozglądam i zaglądam do Forda bo kończy mi się na początku roku leasing, 100 tys już najechalem więc czas na zmiany. I tak jakoś dylemat Edge kontra nowe A4 allroad, które jest co prawda droższe o chyba 40tys. Ty zapewne nie miał byś problem z wyborem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.