Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-10-2020, 11:19   #21
Swist87
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 18-03-2020
Skąd: Meszna
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jakie opony na zimę

Witam,
Zamieżam kupić komplet nowych opon zimowych 215/55/16 do mojego mondeo mk4 polift 2.0 TDCi kombi. Im więcej czytam tym więcej mam wątpliwośći czy lepiej kupić opony asymetryczne np. Hankook evo2 W320 czy zaryzykować ząbkowanie i kupić opony kierunkowe np. Kleber krisalp hp3. Czy ząbkowanie opon w autach z zawieszeniem wielowahaczowych rzeczywiście jest tak częste czy problem ten jest wyolbrzymiony? Jak to jest w przypadku mondeo w wersji kombi?

Swist87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2020, 18:12   #22
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: Jakie opony na zimę

Jak dla mnie zimówka tylko kierunkowa która lepiej odprowadza wodę i błoto.
Opony kupuję z najlepszą etykietą "na deszcz" na jaką mnie stać, na suchym poradzi sobie większość.
Tu masz B w w Kleberze i i C w Hankook. Wziałym klebera i to w rozmiarze 205/55/16, dużo tańszy, a na zimę wystarczy.
Nie patrząc na budżet kupiłbym Bridgestone Blizzak LM005 z klasą"A".
arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2020, 19:19   #23
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: Jakie opony na zimę

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale pamiętam, że roczniki 2020 stały na węższych
dokładnie - 215/55R17 takie teraz są - mam auto z marca 2020 i właśnie też jestem na etapie szukania zimówek
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2020, 22:55   #24
pcz
ford::average
 
Avatar pcz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-06-2020
Skąd: Śląsk
Model: Mustang S550 / Skoda Scala
Silnik: 5.0 // 1.5 TSI
Rocznik: 2021 // 2021
Postów: 50
Domyślnie Odp: Jakie opony na zimę

Cytat:
Napisał Swist87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Zamieżam kupić komplet nowych opon zimowych 215/55/16 do mojego mondeo mk4 polift 2.0 TDCi kombi. Im więcej czytam tym więcej mam wątpliwośći czy lepiej kupić opony asymetryczne np. Hankook evo2 W320 czy zaryzykować ząbkowanie i kupić opony kierunkowe np. Kleber krisalp hp3. Czy ząbkowanie opon w autach z zawieszeniem wielowahaczowych rzeczywiście jest tak częste czy problem ten jest wyolbrzymiony? Jak to jest w przypadku mondeo w wersji kombi?
W Astrze zrobiłem masę km na Continental T850 - moim zdaniem najlepsza zimówka na jakiej jeździłem, mega pewne prowadzenie.
Hankooki evo2 też podobno dobre ale nie aż tak.
Porównując Dunlop, Bridgestone, Continental i inne tańsze to zawsze najlepiej mi się jeździło na Conti, drugie miejsce Dunlop, później Bridgestone a dalej cała reszta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

_____________________________________
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2020, 11:57   #25
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Jakie opony na zimę

Cytat:
Napisał Usefull Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dokładnie - 215/55R17 takie teraz są - mam auto z marca 2020 i właśnie też jestem na etapie szukania zimówek
Zimówki w tym rozmiarze są o około 130 zł tańsze na sztuce niż 235/50r17. Sprawdziłem na przykładzie Goodyear Ultragrip Performacne+.

Pytanie tylko jak się jeździ na wyższym profilu i jak wyglądają. Czy nie są trochę baloniaste? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdy brałem z salonu mojego to specjalnie zwróciłem uwagę aby stał na 235/50, ale teraz myślę o zimówkach 215/55. Są węższe, to na zimę powinno być ok ?
Czy ma ktoś już jakieś doświadczenie z takimi zimówkami?
Ponad 5 stów taniej na komplecie to już warto się zastanowić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2020, 13:18   #26
Ticz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-12-2018
Model: Ford
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jakie opony na zimę

Cytat:
Napisał robsto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co myślicie o oponach yokohama, myślę czy nie zdecydować się na BluEarth Winter V905, są tu jacyś posiadacze?
Ja mam Yokohamy V903 będzie to ich ostatni 5 sezon. Opony z dobrej mieszanki, bieżnik wyciera się równomiernie i dość wolno. Ja na swoich pewnie bym jeszcze zrobił ze 2 sezony, ale to dopiero zobaczę za kilka m-cy. Z zalet na pewno dobre prowadzenie na mokrej drodze, bo na suchej dobre jak wszystkie. No i niski hałas. Pojeździsz dłużej do docenisz, że nie są głośne.
Ticz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2020, 00:19   #27
poset
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 31-07-2018
Model: Mondeo
Silnik: 1,5 EcoBoost 165 KM
Rocznik: 2018
Postów: 60
Domyślnie Odp: Jakie opony na zimę

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zimówki w tym rozmiarze są o około 130 zł tańsze na sztuce niż 235/50r17. Sprawdziłem na przykładzie Goodyear Ultragrip Performacne+.

Pytanie tylko jak się jeździ na wyższym profilu i jak wyglądają. Czy nie są trochę baloniaste? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdy brałem z salonu mojego to specjalnie zwróciłem uwagę aby stał na 235/50, ale teraz myślę o zimówkach 215/55. Są węższe, to na zimę powinno być ok ?
Czy ma ktoś już jakieś doświadczenie z takimi zimówkami?
Wyglądają niemal tak samo, bo wysokość opony 215/55 jest praktycznie identyczna z 235/50 (OIDP różnica średnic 3 mm). Trochę mniej wystają w bok poza obrys felgi, więc trzeba bardziej uważać przy krawężnikach. I to w zasadzie tyle.

Co do wrażeń z jazdy - bez zastrzeżeń. Nie miałem okazji jeździć w warunkach ekstremalnych - ostatnie dwie "zimy" były głównie mokre. Nie zauważyłem pogorszenia komfortu, stabilności i kierowalności na suchym.
poset jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2020, 15:08   #28
pablo1803a
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-08-2020
Skąd: Kielce
Model: Fusion
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 52
Domyślnie Odp: Jakie opony na zimę

Witam, znalazłem taki kalkulator opon jeśli chodzi o zamienniki: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Teoretycznie można brać każdy rozmiar który został tam wymieniony, ale który wy polecacie? Na zimę planuje zakup felgi 17, ale ciągle nie wiem jaki rozmiar opon wybrać.
pablo1803a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2020, 14:59   #29
xardi321
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 EB 190km
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Odp: Jakie opony na zimę

Jeszcze dodam dwa grosze od siebie odnośnie zamiennika standardowego rozmiaru. Czyli standard to jest (u mnie i ogólnie chyba bardzo często w RM 2020) 235/50/17. Inny rozmiar według naklejki (czyli oficjalny zamiennik) na felge 17 to 215/55/17.
Jako, że chciałem się upewnić czy rzeczywiście mogę kupować zamienniki (analogiczna opona kosztuje 130zł mniej więc różnica na 4 spora) to zasięgnąłem opinii w trzech miejscach i tak:
- Mail do osoby od której kupowałem auto (sprzedawca) - powiedział, że lepiej nie zmieniać bo można dostać mandat - tą opinie bym odrzucił bo chyba nie miał większego pojęcia o tym
- Telefon do ASO i w dziale części otrzymałem informacje, że jeśli jest na nalepce to ok, można kupować i będzie ok. Pan jakoś specjalnie nie sprawdzał (podszedł jedynie do Mondeo na salonie i zobaczył naklejke). Mówił też, że będzie pasować na tą felge
- Dzwoniłem też do Oponeo i tam informacja była taka, że owszem rozmiar 215/55/17 jest oficjalnym i niektóre Mondeo z tego rocznika wyjeżdżały na tej oponie, ale generalnie to te z oponom 215/55/17 miały minimalnie inną felge

To by też pasowało do informacji, że ten mniejszy rozmiar opon mniej wystaje o czym jedna osoba pisała wcześniej, ale równocześnie on będzie pasować najprawdopodobniej na tą felge (no bo realnie różnica jest minimalna).

Ja już kończę temat bo dziś zamówiłem opony, ale może komuś się to jeszcze przyda więc dopisałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xardi321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2020, 17:10   #30
Robcio79
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-08-2020
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1,5
Rocznik: 2015
Postów: 22
Domyślnie Odp: Jakie opony na zimę

Cytat:
Napisał xardi321 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze dodam dwa grosze od siebie odnośnie zamiennika standardowego rozmiaru. Czyli standard to jest (u mnie i ogólnie chyba bardzo często w RM 2020) 235/50/17. Inny rozmiar według naklejki (czyli oficjalny zamiennik) na felge 17 to 215/55/17.
Jako, że chciałem się upewnić czy rzeczywiście mogę kupować zamienniki (analogiczna opona kosztuje 130zł mniej więc różnica na 4 spora) to zasięgnąłem opinii w trzech miejscach i tak:
- Mail do osoby od której kupowałem auto (sprzedawca) - powiedział, że lepiej nie zmieniać bo można dostać mandat - tą opinie bym odrzucił bo chyba nie miał większego pojęcia o tym
- Telefon do ASO i w dziale części otrzymałem informacje, że jeśli jest na nalepce to ok, można kupować i będzie ok. Pan jakoś specjalnie nie sprawdzał (podszedł jedynie do Mondeo na salonie i zobaczył naklejke). Mówił też, że będzie pasować na tą felge
- Dzwoniłem też do Oponeo i tam informacja była taka, że owszem rozmiar 215/55/17 jest oficjalnym i niektóre Mondeo z tego rocznika wyjeżdżały na tej oponie, ale generalnie to te z oponom 215/55/17 miały minimalnie inną felge

To by też pasowało do informacji, że ten mniejszy rozmiar opon mniej wystaje o czym jedna osoba pisała wcześniej, ale równocześnie on będzie pasować najprawdopodobniej na tą felge (no bo realnie różnica jest minimalna).

Ja już kończę temat bo dziś zamówiłem opony, ale może komuś się to jeszcze przyda więc dopisałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja natomiast dzwoniłem do serwisu Forda gdzie poinformowano mnie abym zachował rozmiar z opon letnich ( 235/50 R17 ). Problem może być po zmianie na 215/50 R17 w czujnikach które trzeba będzie przeprogramować oraz licznik może pokazywać inną prędkość.
Robcio79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.