Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-03-2016, 13:22   #1
wassyll
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 04-03-2016
Skąd: Lubin
Model: Transit
Silnik: 2,2 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie przygasające światła mijania, brak możliwości otworzenia drzwi od strony pasażera

Witam.

Chciałem zapytać, gdzie powinienem szukać problemu lub czy ktoś byłby w stanie mi naprawić problem, ponieważ mam coś nie tak z elektryką w Transicie 2008r.

Po ruszeniu zatrzaskują się drzwi (tak wiem-to normalne) ale czasami od strony pasażera nie da się ich otworzyć, sprawę załatwia dopiero pociągniecie klamki od strony kierowcy.

Zauważyłem także, że podczas jazdy na światłach, gdy uruchamiam kolejną rzecz związaną z elektryką, to przygasają mi delikatnie światła mijania, np podczas gdy podnoszę szyby elektryczne. Czy to normalne?

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Bump: Przeczytałem na tym forum, że najprawdopodobniej to przyczyna masy, i doczytałem, że ponoć jest aż 11 punktów styku masy z karoserią.
Może ktoś bardziej doświadczony podpowiedziałby gdzie znajduje się najbardziej prawdopodobna przyczyna?

wassyll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2016, 21:58   #2
wassyll
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 04-03-2016
Skąd: Lubin
Model: Transit
Silnik: 2,2 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: przygasające światła mijania, brak możliwości otworzenia drzwi od strony pasażer

...
wassyll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2016, 08:52   #3
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: przygasające światła mijania, brak możliwości otworzenia drzwi od strony pasażer

Obyś tylko takie problemy miał...
Generalnie te auta mają bardzo dużo obwodów zasilanych na przekaźnikach, więc jeżeli masz takie objawy (nie przejmowałbym się tym), to zacznij od oczyszczenia miejsc łączenia przewodów prądowych akumulatora, klem, łączenia ich do masy, zasilania skrzynki bezpieczników w komorze silnika i w kabinie, itd., itd.
To są typowe objawy dla samochodu, który ma już trochę lat - wszystkie styki nie są przecież ze złota, ale miedziane i powoli się utleniają. Im większy prąd na nich, tym większe spadki napięcia - to wynika ze wzoru U = I x R. I te styki się grzeją.
Sprawdź też może akumulator - gęstość elektrolitu, napięcie statyczne na postoju (12,6 - 12,8V). Zmierz napięcie ładowania - także pod obciążeniem (14,4V).

Obawiam się, że aby całkowicie usunąć zjawisko, trzeba by przełożyć całą instalację na nową.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 07-03-2016 o 08:55
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2016, 09:14   #4
wassyll
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 04-03-2016
Skąd: Lubin
Model: Transit
Silnik: 2,2 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: przygasające światła mijania, brak możliwości otworzenia drzwi od strony pasażer

uuuu nieźle.

Akumulator mam nowy, sprawidzili ze napiecie w porzadku, ladowanie tez w normie.

Przy wymianie aku wymienilem lapy mocujące klemy, bo te stare mocno nie zaciskaly, wszystko przy aku zostalo wyczyszczone.

Wiec zostaja wszystkie pozostale styki. Niezla zabawa sie szykuje.

Dzieki za odpowiedz
wassyll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drzwi , elektryka , przygasanie , światła mijania , transit



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.