Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2016, 15:24   #1
jekr62
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 107
Domyślnie podgrzewanie foteli - długo się rozkręca

Witam.
Co prawda temat może okazać się już nieaktualny niemniej jednak chciałbym poznać spostrzeżenia innych użytkowników. Chodzi mianowicie o podgrzewanie foteli ze skórzaną tapicerką. Podgrzewanie jest, funkcjonuje, ale usiąść na takim siedzeniu zimą to prawie tak samo jak gołą d..ą na betonie i mimo iż owo podgrzewanie się włączy to zanim poczuje się jego efekty szybciej zagrzeje się to siedzenie własnymi 4 literami. Wcześniej miałem samochód z siedzeniami z tapicerką materiałową i funkcja podgrzewania w pełni spełniała swoją rolę tzn. chwila moment i robiło się cieplutko w wiadomym miejscu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Natomiast tutaj trzeba dłuuuuugo czekać zanim Celsjusz da oznaki życia. Mam zatem pytanie, czy to we wszystkich samochodach tak jest, czy może tylko w moim coś jest nie tak.
Dziękuję za podzielenie się swoimi uwagami.

jekr62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2016, 15:43   #2
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: podgrzewanie foteli - długo się rozkręca

Ja mam standardowe siedzenia częsciowo skorzane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i ogrzewanie działa blyskawicznie. 4 bieg wręcz piecze w zadek. A w innej furce ze skórzanymi siedzeniami po 20 minutach zaczynam czuć jakieś podgrzanie. Skóra chyba gorzej przewodzi ciepło i możliwe że dla jej bezpieczeństwa tak jest odizolowana. Takie grzanie i zamrażanie skóry w zimie chyba by ją rozwaliło w kilka dni.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2016, 18:35   #3
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 287
Domyślnie Odp: podgrzewanie foteli - długo się rozkręca

U siebie też mam skórę i też wolno się nagrzewa, ale na pewno nie trwa to 20 min Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w drugim aucie mam fotele z materiału i tam działa to błyskawicznie.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2016, 22:13   #4
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: podgrzewanie foteli - długo się rozkręca

Skóra jest przede wszystkim dużo grubsza od szmaty. Przez to, że jest grubsza, to dużo więcej ciepła z maty odbijana jest w dół i samo jej ogrzanie trwa też znacznie dłużej.

Na materiałowych tapicerkach ja zazwyczaj włączam w Focusie poziom 2 i po minucie-dwóch jest już dobrze. Jak mi bardzo zimno, to trójka, czwórka - jajka na miękko, piątka - jajka na twardo.
Dłużej na tym (na maks grzaniu) się wysiedzieć nie da inaczej niż lewitując nad fotelem.
Te dwa dodatkowe poziomy grzania przydają się pewnie w skórach, chyba, że po lifcie zmniejszyli siłę grzania.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2016, 14:53   #5
jekr62
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 107
Domyślnie Odp: podgrzewanie foteli - długo się rozkręca

W moim jest 5 stopni grzania, ale tak jak wspominałem trzeba dłuuuuuuugo czekać na efekt cieplny. Macie rację, ewidentnie to wina skóry, nie pozostaje nic innego jak wymienić fotele albo ciepłe poddupniki na zimę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jekr62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2016, 21:26   #6
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: podgrzewanie foteli - długo się rozkręca

Cytat:
Napisał jekr62 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co prawda temat może okazać się już nieaktualny ...
Jeszcze aktualny.
Rano temp. spada w okolice 0. W mojej Qdze fotele półskóra. Materiał szybko się nagrzewa (przy temp. na zewnątrz ≈0°, 1min i siedzisko jest ciepłe), lecz boki skórzane (pod którymi chyba nie ma mat grzewczych) dużo dłużej łapią temp.
Dla tego zawszę będę polecał, przy zamawianiu nowego auta, na doposażanie w webasto. Koszt stosunkowo niewielki (2400,-), a korzyści wiele i odpada problem siadania na zimnych fotelach.

Ostatnio edytowane przez Audi'ofil ; 16-04-2016 o 21:29
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2016, 18:37   #7
maciek_84
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 09-08-2015
Skąd: Wrocław
Model: Kuga
Silnik: 1.5 EB 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 33
Domyślnie Odp: podgrzewanie foteli - długo się rozkręca

U mnie jest skórzana tapicerka i także potwierdzam - rozgrzewanie pupy trwa powoli.
maciek_84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.