Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2019, 12:53   #2391
pkakakozi
ford::average
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 22-09-2008
Skąd: okolice Puław
Model: Mondeo MKIII Ghia
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 59
Domyślnie Odp: komputer paliwowy dodanie opcji w benzynie i dieslu

Witam.
W trybie pilnym niestety musiałem się pożegnać że swoim Mondeo ale zostały mi zegary wraz z aktywowaną chwilowką plus dźwignia info.
Jeżeli ktoś jest chętny to służę pomocą.
Pozdrawiam

pkakakozi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2019, 16:24   #2392
kaeres
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-05-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 57
Domyślnie Odp: komputer paliwowy dodanie opcji w benzynie i dieslu

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie działało to całkiem poprawnie. Pamiętaj, ze zasięg wyliczany jest ze średniego spalania z jakiegoś tam ostatniego odcinka. To ładnie było u mnie widać. Wracam z trasy do domu. Mam średnie wyliczone na dość przyzwoitym poziomie zatem zasięg prognozowany jest na powiedzmy 250km. Rano jadę do pracy. Wroclaw, korki - mam niewielki odcinek do pokonania. Auto zupełnie nie daje rady złapać temperatury. Po dojechaniu do pracy zasięg wskazywany był ok 150km (do pracy 4km). Zakładając ze po dotarciu do domu miałem w baku ok 16l ropy to 250km wskazywane z wyliczeniem średniego z trasy jest tak samo poprawne jak 150km z wyliczeniem średniego z miasta.

Z perspektywy całego baku średnie spalanie 7l nie oznacza, ze zawsze pali te 7l. 10 w mieście i 6 w trasie zależnie od proporcji pokonanych km może takie dawać. Objawia się to również wzrostem wskazań komputera wraz z pokonanymi km. Ruszam z miasta - nim z niego wyjadę mam do pokonania ok 10km do ekspresowki. Komp liczy średnia i przewiduje zasięg, potem wjazd na ekspres rozpędzenie się i tempomat. Przez kolejne km średnie zarzucie spada a zasięg (pomimo cały czas przebywanych kolejnych km) rośnie. I to również jest jak najbardziej poprawne zachowanie.

Roznic w pokazywaniu bezpośrednio przed zgaszeniem i zaraz po uruchomieniu silnika nie miałem albo były pomijalnie małe i ich nie zauważałem. To mi jest dość trudno wytłumaczyć (zakładając, ze nie masz problemów z plywakiem i ilość paliwa na wskaźniku jest pokazywana prawidłowo).
To jest zrozumiałe i logiczne co piszesz ale nie tłumaczy głupich wskazań w komputerze Forda.
Przy pełnym baku pokazuje mi 900km.
I tak jeżdżę 150km i zasięg się nie zmniejsza. Później nagle w ciągu 10km spada do 800km, aby po kolejnych 10km zejść do 730km.
Opisuję niemal na żywo co teraz obserwuję.
Trasy mam 100% codziennie takie same.
Aha. Jeszcze nigdy nie udało mi się osiągnąć 900km, które pokazuje tuż po zatankowaniu do pełna
Jeżdżę nim już pół roku i raczej powinien znać mój styl bo średnie z tankowania się nie zmienia.
I oczywiście nadal zaniża wskazania o 1l /100km.
kaeres jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2019, 23:26   #2393
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: komputer paliwowy dodanie opcji w benzynie i dieslu

Na prawdę nie wiem w czym macie problem. Kiedyś też chorowałem na chwilowe spalanie. Teraz nawet na nie nie patrze. Co do przekłamywania to wszystko zależy od wersji softu. Miałem ich kilka. jeden zaniżał, drugi zawyżał. Ale jak kiedyś HEKO kastrował mi DPFa to od tamtej pory pokazuje niemal idealnie. Teraz średnie mam 7.0, i zrobiłem na zbiorniku 800 km. Jazda typowo miejska. W trasie 1000 km+ robiłem bez problemu ale bez mocnego palowania.
U mnie nawet do 200 kilometrów wskazówka stoi w miejscu ale to dlatego że pływak wyżej nie może się wychylić bo leję pod sam korek, 57 litrów to max co weszło.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2019, 16:13   #2394
kaeres
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-05-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 57
Domyślnie Odp: komputer paliwowy dodanie opcji w benzynie i dieslu

Skończyłem posta na tym, że w Fordzie to zbędna funkcja więc nie ma co się starać i kombinować z przeróbkami.
kaeres jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2019, 08:11   #2395
kaeres
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-05-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 57
Domyślnie Odp: komputer paliwowy dodanie opcji w benzynie i dieslu

Tutaj mam hita.
Ten uczuć gdy po wlaniu pełnego baku, po przejechaniu pierwszych 200km przy średnim spalaniu 6,7l/100km masz szansę zrobić 950km.
Ale jak się okazuje, przy średnim 6,3l/100km pod koniec baku ledwo zrobisz 750km.
Jednak 2 stówki to spory rozjazd c'nie ,?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaeres jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2019, 22:27   #2396
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: komputer paliwowy dodanie opcji w benzynie i dieslu

Cytat:
Napisał kaeres Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tutaj mam hita.
Ten uczuć gdy po wlaniu pełnego baku, po przejechaniu pierwszych 200km przy średnim spalaniu 6,7l/100km masz szansę zrobić 950km.
Ale jak się okazuje, przy średnim 6,3l/100km pod koniec baku ledwo zrobisz 750km.
Jednak 2 stówki to spory rozjazd c'nie ,?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zauważyłem u siebie że te przewidywane kilometry się aktualizują jakby co 100 km przejechanych albo co któreś odpalenie auta jak jeździłem po trasie 105 km to przeważnie na koniec trasy wskakiwał mi nowy przewidywany przebieg. Np po zatankowaniu pod korek z ostatniego stylu jazdy wyliczył mi np 850km a po przejechaniu spokojnie 105 km wskakiwało np 900 . Sego czasu kiedy jeździłem tylko po trasie nie przekraczając 100 potrafiłem zejść do 5.5 i wtedy po tankowaniu pokazywał mi ponad 1000 km do przejechania na baku.Po wyjechaniu z miasta na przyśpieszenie ponownego obliczenia zasięgu pomaga skasowania miejskiego spalania średniego i średniej miejskiej prędkości np zawsze robiłem to przy 90 na km/h i zawsze miał komputer miał świeższe dane niż jak sam sobie podnosił powoli parametry z miejskich .
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 14:03   #2397
amanek15
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 24-01-2020
Skąd: Olechów Stary
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Zmiana licznika z komputerem pokładowym

Witam. Posiadam Mondeo z 2003 r. po lifcie 2.0 TDCi 115 km.
Zmieniłem już manetkę z przyciskiem info.
Teraz chce kupić licznik.
I pytanie brzmi. Jakie numery muszę mieć zeby pasował do mojego auta.
Auto posiada tempomat ale nie posiada ESP.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
amanek15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , spalanie chwilowe


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.