Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2019, 22:04   #1
krudar
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 19-07-2019
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Szum w głośnikach

Witam
Trzy tygodnie temu pojawił się dziwny problem. Po otwarciu auta, bez włączania silnika i radia po kilkunastu sekundach w głośnikach pojawił się samoistnie szum i trzaski. Zjawisko to potrafi samoistnie zaniknąć. Dzisiaj zaobserwowałem, iż na wyświetlaczu po otwarciu auta i uruchomieniu radia pojawił się napis błąd CD. Przypadkowo włożyłem płytę i szum zanikł. Po kolejnych próbach płyta raz wchodziła raz się blokowała czyli coś jednak nie tak z CD.
Pytanie podstawowe skąd ten samoistny szum i trzaski w głośnikach po otwarciu auta?
Oczywiście tematu nie ma jak wyjmę bezpiecznik audio.
Czy ktoś może miał podobny problem?
Pozdrawiam

krudar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2019, 18:51   #2
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: Szum w głośnikach

Miałem to raz kilka lat temu, nie wiedziałem co się dzieje, trwało to z 5-10 minut w czasie jazdy, zatrzymałem się, wyłączyłem silnik, buczało aż samoistnie przesłało. Pod koniec czerwca tego roku było to samo i też pobuczało z 20 minut i przestało, nieważne czy włączony czy wyłączony silnik, czy chodzi radio czy nie, swoje musiało wybuczeć i przestało. Szukałem info na necie ale nic nie znalazłem, aż dzisiaj ten post. Dla mnie to bardziej nie szum tylko głośne buczenie takie basowe.
edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2019, 21:49   #3
Konrad Gerard
ford::average
 
Avatar Konrad Gerard
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 06-11-2016
Skąd: Kraków
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 96KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: Szum w głośnikach

A mieliście podpiętą jakąś ładowarkę samochodową itp.?
Konrad Gerard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2019, 20:15   #4
krudar
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 19-07-2019
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Szum w głośnikach

Od kilki dni głośny szum ("pisk", buczenie - i tak było od samego początku) pojawia się po uruchomieniu silnika i po komunikacie - BŁĄD ODTWARZACZA CD. Zanika po włożeniu płyty. Jak uda się włożyć płytę to i tak "nie staruje sama", dopiero po naciśnięciu klawisza CD.
Odnośnie pytania Konrada - teraz nie podpinam niczego. Normalnie był podpinany przez gniazdo zapalniczki telefon i nawigacja, korzystałem również z MP3 przez osobne gniazdo USB. Nie było wtedy żadnego szumu (buczenia). Nawet po pierwszym stwierdzeniu "buczenia" jadąc nad morze miałem podpięty telefon i nic.
krudar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2019, 22:15   #5
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Szum w głośnikach

Głowica odtwarzacza CD jest zepsuta i przetwarza szumy.
Wiec albo odłączyć całkowicie radyjko, wymienić na nowe (używane) lub rozebrać o odłączyć głowice CD. Nie będzie generować sygnału na głośniki i nie będzie szumów i buczenia.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2019, 18:14   #6
krudar
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 19-07-2019
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Szum w głośnikach

Po kilku dniach obserwacji.
Szum (głośne buczenie) pojawia się tylko po komunikacie na wyświetlaczu "BŁĄD ODTWARZACZA CD". Nie trzeba nawet całkowicie wkładać płyty aby szum zanikł. Wystarczy, że uruchomi się silniczek napędu wsuwu/wysuwu płytki. I można jeździć i jeździć. Dopiero wtedy jak zamknę auto ale muszę poczekać aż się uśpi, zazbroi, wtedy po ponownym otwarciu i nawet bez włączania silnika po kilkunastu sekundach (nie raz szybciej, nie raz później) komunikat na wyświetlaczu i od nowa. Jak auto zamknę po "załatwieniu" szumu ale ponownie otworzę w czasie gdy nie zdąży się zazbroić tematu nie ma, nawet komunikat się nie pojawia.
Radio działa normalnie, po zaniku szumu nawet normalnie działa CD.
Podejrzewam wtyczkę w radiu - poluzowany styk, "zimny lut" ???
krudar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2019, 19:22   #7
arcik@mp.pl
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-05-2015
Skąd: Kłodzko
Model: ford fiesta
Silnik: 1.4
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Szum w głośnikach

Podpinam się pod temat. Także pojawia mi się dziwne buczenie, po komunikacie błąd CD... Wcześniej auto było w serwisie, obok oleju wymienili filtr kabinowy, przy odbiorze mówili, że ciężko było z tym filtrem, bo trudny dostęp, gdzieś za jakimiś kablami. Może coś poruszyli? Albo odczepili? Może urwali? Najgorsze, że przez kilka dni jeździła żona, która mi nic nie powiedziała, dopiero wczoraj wieczorem po powrocie z pracy oznajmiła, że coś jej buczy, nie wiedziała nawet gdzie. Poszedłem, sprawdziłem, buczenie jest z głośników. Podejrzewam obruszenie jakichś kabli łączących radio, dźwięk jest podobny dotkniętego nieekranowego kabla mikrofonowego. W weekend popatrzę, w miejscu filtra, czy coś nieodpięte lub - nie daj boże, urwane. Może jakaś popowiedź?
arcik@mp.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2019, 06:14   #8
swampshark
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 21-11-2016
Skąd: Biłgoraj
Model: Fiesta mk7, Focus mk3
Silnik: 1.25 80KM, 1.5 EB
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 191
Domyślnie Odp: Szum w głośnikach

pod schowkiem w okolicach filtra kabinowego (ale wcale nie tak blisko) jest moduł odpowiadający za sterowanie głosowe, bluetooth, odtwarzanie z USB i AUX. Mogli faktycznie zruszyć wtykę od tego modułu (zapinana jest taką dziwną dźwigienką). Aby się do niego dostać trzeba pod schowkiem wyjąć takie dwa kołki i opuścić osłonę do której jest przymocowany moduł. Odepnij i podepnij wtykę, oraz wyjmij i po kilku minutach włóż bezpieczniki od modułu i radioodtwarzacza. Powinno pomóc
swampshark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.