Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2013, 20:57   #21
_krzychu__
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

Nie mam zamiaru ryzykować, z ciekawości sprawdzę może w urzędzie, zresztą być może są przypadki, gdzie taki zakup z fakturą marża, itp jest legalny.
Procederu oszukiwania nie mam zamiaru umacniać.
Co do płacenia za gościa to to chyba tak nie działa. Bo VAT (chyba) nie jest od gościa, czy za gościa, tylko od przeprowadzonej transakcji, a więc teoretycznie nie powinno być różnicy, kto go do urzędu przyniesie, tylko, że od danej transakcji sprzedaży został odprowadzony. Tak samo działa podatek od czynności cywilno-prawnej (2%), czy jak to się tam zwie, a co występuje, gdy kupujemy od osoby prywatnej. Strony ustalają, kto go zapłaci, wiadomo, praktyką jest, że płaci kupujący, ale nie jest to obowiązkowe. W umowach, zdaje się, robi się zapis, że podatek 2 % płaci kupujący, żeby nie było niejasności

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 21:00   #22
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

Cytat:
Napisał _krzychu__ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zresztą być może są przypadki, gdzie taki zakup z fakturą marża, itp jest legalny.
są , np gdy auto jest od osoby prywatnej
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 21:01   #23
_krzychu__
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

no i wracam do pytania o firmy sprowadzające auta. Warto?
Jeszcze się dokładnie w nie nie wczytałem, ale wychodzi, że podstawiają auto, które wcześniej widzieliśmy tylko na zdjęciach. Wprawdzie gwarantują przebieg, no ale przebieg to nie wszystko.
Niemniej, czy są na tyle solidne, że wygoda warta ryzyka?

Bump:
Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
są , np gdy auto jest od osoby prywatnej
Czyli jeśli handlarz-pośrednik kupił od osoby prywatnej za granicą, to wtedy w Polsce może mi sprzedać bez VAT?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 21:04   #24
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

są takie firmy, automeritum ma dobre opinie , choć spotkałem się też ze złymi, ale tych była zdecydowane mniejszość, jednak w tym temacie niech wypowiedzą się osoby które w ten sposób nabyły auto
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 23:07   #25
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

Cytat:
Napisał _krzychu__ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze się dokładnie w nie nie wczytałem, ale wychodzi, że podstawiają auto, które wcześniej widzieliśmy tylko na zdjęciach. Wprawdzie gwarantują przebieg, no ale przebieg to nie wszystko.
Niemniej, czy są na tyle solidne, że wygoda warta ryzyka?
Nie kupowałem, ale się kontaktowałem, jest tak jak piszesz kupujesz z obrazka i na podstawie raportu rzeczoznawcy. Ja uważam że jest to za mało, nie wiesz jak to auto zachowuje się podczas jazdy, kilometry i magiczne słowo "serwisowanie" wg mnie nie gwarantują porównywalnego i przewidywalnego stanu samochodu.
Nie wiem w takim razie czy warto...? ja nie skorzystałem z ich usług głównie przez brak benzyn w ofercie.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 09:12   #26
_krzychu__
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

Cytat:
Napisał Markoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja uważam że jest to za mało, nie wiesz jak to auto zachowuje się podczas jazdy, kilometry.......
No właśnie to mi również się nie podoba w takim zakupie. Dobry mechanik z samej pracy silnika dużo usłyszy, czy też kawałek się przejedzie i będzie wiedział co w zawieszeniu czy tam układzie kierowniczym piszczy. No a skoro piszesz, że jeszcze mało benzyn maja, to tym bardziej se odpuszczę.
Swoją drogą widzę, że podobne zainteresowanie, jeśli chodzi o kolejne auto mamy. Ja również się przymierzam do mkIV lub mazdy 6 (II), też w benzynie, 2 litry, 145 czy też 147 KM
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 10:00   #27
radekzaj
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

Cytat:
Napisał _krzychu__ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump: Padły tu nazwy:
http://www.wymarzoneauto.pl/
http://www.automeritum.pl/
ktoś może coś więcej powiedzieć o tych firmach, polecić, lub nie?
Wskazać inne solidne?
Kupiłem S-Maxa w lutym 2013r. od chłopaków z WymarzoneAuto.pl - w skrócie mogę ich polecić w 100%.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 10:57   #28
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

Cytat:
Napisał Markoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jest tak jak piszesz kupujesz z obrazka i na podstawie raportu rzeczoznawcy. Ja uważam że jest to za mało, nie wiesz jak to auto zachowuje się podczas jazdy
jasne że tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , dlatego mając już taki raport, podejmujesz decyzję czy jechać i sprawdzać auto, bo jeżdżenie to każdego z ogłoszenia byłoby bezsensowne. Trzeba, o ile to możliwe przed wyjazdem zdobyć jak najwięcej informacji .
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 12:11   #29
_krzychu__
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

Czyli proponujesz zamówić takie auto na zasadzie selekcji kandydatów, i pojechać z nimi je weryfikować?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 16:47   #30
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

kasy nie dam za coś czego nie widzę , pojechać z nimi to najlepsze rozwiązanie ale nierealne, wątpię żeby była taka opcja w tych firmach że jedziecie razem
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.