Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2014, 08:16   #1
Perszing37
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-04-2014
Skąd: Kiełczów/Wrocław
Model: Ford Focus MK2 FL Kombi
Silnik: 1,6 109 KM
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Lekkie szarpanie przy puszczaniu i dodawaniu gazu (odczuwalne głównie na 4 i 5 biegu)

Witam,

Kupiłem Foczkę MK2 FL kombi z 2011 roku (TDCi 1.6 109 KM). Chodzi ładnie ale jedna rzecz mnie niepokoi.
Mianowicie jak się rozgrzeje to jeżeli puszczam gaz to jest odczuwalne szarpnięcie/lekki stuk i podobnie jak dodaje gaz. Nie jest to mocno odczuwalne ale nie powinno tak być.
Najmocniej na 4 i 5 biegu.
Dzisiaj jechałem do pracy swoim starszym Fokusikiem (2006 1.6 TDCi 90KM) - także kombi. Bawiłem się gazem i przejścia były płynne.
Jakiś pomysł ???

Perszing37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2014, 18:09   #2
pbpbpb
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2012
Skąd: Kraków
Model: ford focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: Lekkie szarpanie przy puszczaniu i dodawaniu gazu (odczuwalne głównie na 4 i 5 b

Witam,
Czy poradziłeś sobie z tym problemem? bo niestety u mnie jest podobnie tzn. po przejechaniu kilkunastu km jak się zagrzeje na 3, 4 lub na 5 po gwałtownym puszczeniu gazu lub po gwałtownym dodaniu gazu słychać głuche pukniecie gdzieś z przodu. Czy ktoś miał podobny problem jeszcze? Dodam ,że obie półośki wymienione bo miałem drgania podczas przyspieszania. Drgania ustały a stuki pozostały.
pbpbpb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2014, 18:44   #3
backdel
ford::average
 
Avatar backdel
 
Zarejestrowany: 04-08-2013
Model: Focus Kombi MK1/MK2 srebrny metalik
Silnik: 1.8-TDDI, 1.6 TDCI
Rocznik: 2005/2009
Postów: 188
Domyślnie Odp: Lekkie szarpanie przy puszczaniu i dodawaniu gazu (odczuwalne głównie na 4 i 5 b

Też to zauważyłem, jest taki stuk jakby odbity kamień w okolicy lewego koła.
backdel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2014, 21:14   #4
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Lekkie szarpanie przy puszczaniu i dodawaniu gazu (odczuwalne głównie na 4 i 5 b

Witam

Może macie za małą prędkość do tych biegów i zbyt małe obroty silnika w czasie zmiany.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2014, 18:30   #5
pbpbpb
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2012
Skąd: Kraków
Model: ford focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: Lekkie szarpanie przy puszczaniu i dodawaniu gazu (odczuwalne głównie na 4 i 5 b

prędkość i obroty są ok. dzieje się tak dopiero po przejechaniu jakieś 20-30 km od startu...
pbpbpb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2014, 16:54   #6
pbpbpb
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2012
Skąd: Kraków
Model: ford focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: Lekkie szarpanie przy puszczaniu i dodawaniu gazu (odczuwalne głównie na 4 i 5 b

nikt nie miał podobnych przypadków? nikt nie wie co może być przyczyna takiego zachowania? dodam jeszcze, że pojawiają się drgania całego auta na 2 biegu przy ok 1200-1600 obr/min przy przyspieszaniu (i nie jest to gwałtowne przyspieszanie). drgania znikają i są tylko na 2 biegu w tym zakresie obrotów. dodatkowo oprócz głuchego stuknięcia przy dodaniu i puszczeniu gazu pojawia się stuk/"uderzenie" po zmianie biegu po puszczeniu sprzęgła (przeważnie przy ostrzejszej zmianie biegów). wszystkie to objawy występują po przejechaniu kilkunastu kilometrów od startu po nagrzaniu się samochodu
pbpbpb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2015, 10:29   #7
papaj57
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-03-2012
Model: Ford Transit
Silnik: 2,4 DDCI
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Lekkie szarpanie przy puszczaniu i dodawaniu gazu (odczuwalne głównie na 4 i 5 b

Cytat:
Napisał Perszing37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Kupiłem Foczkę MK2 FL kombi z 2011 roku (TDCi 1.6 109 KM). Chodzi ładnie ale jedna rzecz mnie niepokoi.
Mianowicie jak się rozgrzeje to jeżeli puszczam gaz to jest odczuwalne szarpnięcie/lekki stuk i podobnie jak dodaje gaz. Nie jest to mocno odczuwalne ale nie powinno tak być.
Najmocniej na 4 i 5 biegu.
Dzisiaj jechałem do pracy swoim starszym Fokusikiem (2006 1.6 TDCi 90KM) - także kombi. Bawiłem się gazem i przejścia były płynne.
Jakiś pomysł ???
Witam, czy znalazłeś przyczynę swojego problemu, zaobserwowałem podobne zjawisko w swojej Foce mk2 fl 2010 1.6 tdci 109 ps. 4 i 5 bieg puszczam gaz i po pół sekundy jest lekkie szarpniecie i zaczyna się hamowanie silnikiem , wciskam gaz , po ułamku sekundy następuje lekkie szarpnięcie i auto normalnie przyspiesza. Nie mam pojęcia czy jest tak cały czas czy tylko jak się rozgrzeje. A najbardziej odczuwalne jest przy większych prędkościach powyżej 100-120 km/h.
Co obstawiacie poduszki silnika, skrzyni? Czy raczej coś związane z przeniesieniem napędu?
papaj57 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2015, 15:37   #8
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Lekkie szarpanie przy puszczaniu i dodawaniu gazu (odczuwalne głównie na 4 i 5 b

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , może masz luz na wieloklinach półosi? Poczytaj pod tym linkiem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2015, 17:22   #9
papaj57
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-03-2012
Model: Ford Transit
Silnik: 2,4 DDCI
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Lekkie szarpanie przy puszczaniu i dodawaniu gazu (odczuwalne głównie na 4 i 5 b

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , może masz luz na wieloklinach półosi? Poczytaj pod tym linkiem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzięki za sugestię, ale ...

Mieszkam w Monachium, autko kopiłem tydzień temu z pewnej ręki,serwisowane w ASO Forda, TUV (przegląd) był robiony w DEKRZE 10.2015 więc sądzę że na szarpakach i ogólnych oględzinach coś by wyszło.

Metalicznego stuków przy zmianie kierunku jazdy nie stwierdziłem.

Miał ktoś jeszcze podobne " objawy " ?
papaj57 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2016, 13:29   #10
ajax1973
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 22-12-2014
Skąd: Den Helder
Model: ford Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: Lekkie szarpanie przy puszczaniu i dodawaniu gazu (odczuwalne głównie na 4 i 5 b

Czy to może mieć związek z zapychajacym sie katalizatorem
ajax1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.