Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2014, 11:58   #61
andgwi
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-03-2014
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Utrzymujące się wysokie obroty silnika.

Ja zacząłem od podpięcia pod laptopa (elm +scanmaster). Żadnych błędów nie miałem, ale wyszło zbyt wysokie ciśnienie w kolektorze. Myślę, że warto by było zacząć od diagnostyki kompem.
Jeśli chodzi o tps'a to jest przykręcony do przepustnicy (od strony kabiny i jest przykręcony na 2 wkręty). Żeby go dokładnie sprawdzić najlepiej wyjąć przepustnicę, podpiąć omomierz i sprawdzać jak zmieniają się wskazania przy zmianie położenia przepustnicy. Jeśli wskazania będą zanikały w niektórych położeniach to tps jest do wymiany (podobno niektórzy czyszczą).
Jeśli chodzi o czyszczenie przepustnicy to zdecydowanie trzeba ją wyjąć. Ja do czyszczenia używam benzyny ekstrakcyjnej, ale możesz kupić środek do czyszczenia przepustnic.
Link z opisem czyszczenia map sensor'a udostępnił djibiza:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeśli świece masz dobrane zgodnie z katalogiem i są w miarę nowe to tego bym nie ruszał. Ja założyłem najtańsze jednoelektrodowe świece boscha i wszystko chodzi ok.

Z tego co widzę do Chorzowa nie masz daleko więc jeśli Ci to pasuje to mogę podpiąć kompa i zobaczyć czy widać tam jakieś problemy.


Ostatnio edytowane przez andgwi ; 09-04-2014 o 12:01
andgwi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2014, 19:34   #62
Bomba1233
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Libiąż
Model: Mondeo Mk III i Ford S-max
Silnik: 2.0 PB i 2.0 EB
Rocznik: 2002 i 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Utrzymujące się wysokie obroty silnika.

grało by mi to zrobić bd musieli sie ugadać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a co do czujnika map sensor'a to w 2.0 jest w tym samym miejscu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.??
czekam aż bedzie ciepło i biorę się za przepustnice Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a powiedz mi jaka uszczelka jest na przepustnicy?? bo w oplu miałem papierową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bomba1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2014, 12:35   #63
andgwi
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-03-2014
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Utrzymujące się wysokie obroty silnika.

Ok to wymienimy się kontaktami i jakoś się umówimy. Uszczelka jest gumowa i nie trzeba jej wymieniać. Z tego co wiem cały kolektor jest taki sam więc opis czyszczenia map sensor'a powinien pasować. Powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
andgwi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2014, 21:26   #64
Bomba1233
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Libiąż
Model: Mondeo Mk III i Ford S-max
Silnik: 2.0 PB i 2.0 EB
Rocznik: 2002 i 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Utrzymujące się wysokie obroty silnika.

kupiłem interface elf 327 i wskazał tylko jeden błąd ten co zawsze czyli zdolność katalizatora do usuwania szkodliwych spalin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba bd musiał wymienić świece na platynoweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bomba1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2014, 20:39   #65
Bomba1233
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Libiąż
Model: Mondeo Mk III i Ford S-max
Silnik: 2.0 PB i 2.0 EB
Rocznik: 2002 i 2011
Postów: 112
Domyślnie Re: Utrzymujące się wysokie obroty silnika.

Świece wymienione katalizator bede wymieniał w czwartek bo z tym błędem sie już nie da...ale nadal mnie wkurzają te obroty nie wiem czy krokowca nie bede musiał wymienic...
Bomba1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2017, 22:10   #66
Przemas72
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Świebodzin
Model: Mondeo
Silnik: Mk IV Titanium ON 2.0 140KM i Mk III Pb+LPG 1.8 125KM
Rocznik: 2011, 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Utrzymujące się wysokie obroty silnika.

Witajcie, odświeżam temat, czy ktoś do czegoś doszedł? przy zmianie biegów silnik podbija do 2-2,5 tys. obrotów, przy toczeniu się na jałowym ma 2 tys., po stopie trzyma kilka sekund 2 tys, po czym losowo - albo spada do normalnych 900 albo trzyma jeszcze 1100- 1200 - wszystkie wartości podaję przy rozgrzanym silniku do normy

na zimnym jest ssanie więc nie biorę pod uwagę

silnik 1.8 Pb + LPG 125 KM Duratec, oczywiście dzieje się to samo i na samej PB i na LPG

podstawowe rzeczy robione - adaptacja, kontrole przewodów podciśnienia (osłuchany, nic nie świszcze), wywalone łopatki z kolektora plus nowe uszczelki, zamieniony krokowy na nowy (z dobrej półki za prawie 400 zł), kompletny remont głowicy, czyszczona przepustnica, komputer oczywiście nic nie pokazuje

mech mówi że się sprzęgło zaczyna kończyć, dosyć wysoko bierze jak na mondeo (to moje piąte z kolei), z tej strony by coś mogło być? ale się nie ślizga, moc ma normalną, oleju nie bierze, spalanie w normie

wiem że temat wałkowany dawno ale szlag mnie już trafia, widzę że przypadków tyle co aut, w każdym objawy podobne a nikt tak naprawdę nie doszedł co się stało (oprócz chyba 1 przypadku z przepustnicą która się nie domykała)

Ostatnio edytowane przez Przemas72 ; 06-12-2017 o 22:32
Przemas72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2020, 08:50   #67
Dominoos
ford::amateur
 
Imię: D
Zarejestrowany: 28-06-2020
Skąd: Kalisz
Model: Mondeo MK3 Hatchback
Silnik: 1.8 Duratec HE
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Utrzymujące się wysokie obroty silnika.

Witam. Po odpaleniu Mondeo MK3 1.8 16v z gazem obroty wskakują na 3500 po czym powoli spadają. Podczas jazdy i zmiany biegów, wciśnięciu sprzęgła lub puszczeniu gazu obroty wskakują na 4000 i powoli spadają do 1000. Wczoraj jeździłem i wszystko było ok. Co to może być? Auto było dzisiaj podłączone do komputera i nie było żadnego błędu. Pozdrawiam
Dominoos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2021, 21:23   #68
GRYKA
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-04-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: benzina
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Utrzymujące się wysokie obroty silnika.

Ponieważ temat obrotów na jałowym i wachania" obrotów ciągle tu jak widzę powraca, a i u mnie od dłuższego czasu borykałem się z tym problemem, chciałem podzielić się informacją o przyczynie (przynajmniej u mnie). Otóz dziś byłem na corocznym OT i poprosiłem ponownie miszcza mechanika żeby się serdecznie przyjrzał problemowi i ... jest, mamy to : Przewód odpowietrzenia skrzyni korbowej Mondeo Mk3 1.8 cena oryg. 250 zet i więcej a miszczu znalazł z rozbiórki za 30 zł ... i po kłopocie . tak się cieszę i dzięki miszczu!!!
GRYKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2021, 10:32   #69
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Utrzymujące się wysokie obroty silnika.

Cytat:
Napisał GRYKA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przewód odpowietrzenia skrzyni korbowej
Co było nie tak z tym przewodem?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2021, 22:16   #70
mischel
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 274
Domyślnie Odp: Utrzymujące się wysokie obroty silnika.

U mnie było to samo ale biorąc pod uwagę ile z tym roboty kupiłem nówkę oryginał
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mischel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.