Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-05-2021, 15:41   #1
Raf66
ford::average
 
Avatar Raf66
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: Mondeo MK4 Titanium X/ Fusion
Silnik: 2.0 TDCI/ 1.4 TDCI
Rocznik: 2008/ 2002
Postów: 124
Domyślnie Wymiana napinacza paska klinowego 1.4 tdci

Witam, czeka mnie wymiana napinacza paska osprzętu w Fusionie 1.4 tdci, ponieważ obecny na biegu jałowym zaczął drgać i hałasować. Próbowałem dokręcić napinacz i rolkę, ale na nic się to zdało... Jak najlepiej się do tego zabrać? Paska chyba ściągać całkiem nie trzeba...?

Raf66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2021, 16:14   #2
synek03
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2018
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana napinacza paska klinowego 1.4 tdci

A jak chcesz zdjąć napinacz nie ściągając paska? Zresztą chyba nie chcesz powiedzieć że wymieniasz napinacz za ok 100 zł, a zostawisz stary pasek który kosztuje ok 30 zł .
15 min roboty z przerwą na fajkę.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
synek03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2021, 09:18   #3
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: Wymiana napinacza paska klinowego 1.4 tdci

Cytat:
Napisał synek03 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zostawisz stary pasek który kosztuje ok 30 zł .

Gdzie to takie ceny ? oczywiscie chodzi o wyró akcetowalnej jakośći Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał synek03 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
15 min roboty z przerwą na fajkę.
Oooo w benzynie wymienia kolega w 9 minut z przerwą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dobra jedyna sluszna droga : Wymieniaj komplet !
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2021, 14:29   #4
synek03
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2018
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana napinacza paska klinowego 1.4 tdci

Cytat:
Napisał KRUKER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie to takie ceny ? oczywiscie chodzi o wyró akcetowalnej jakośći Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.





Oooo w benzynie wymienia kolega w 9 minut z przerwą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dobra jedyna sluszna droga : Wymieniaj komplet !

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja pasek Boscha kupiłem za 37 zł, dla mnie jest to akceptowalna jakość.

Ile chciałbyś wymieniać pasek osprzętu, jak wszystko jest na wierzchu? Jak nie chce ściągać koła pasowego i robić coś więcej, to tylko odgiąć napinacz, zdjąć pasek, odkręcić JEDNĄ śrubę, założyć nowy napinacz, przykręcić nową śrubę z zestawu, nałożyć wstępnie pasek, wyjąć pin blokujący, dociągnąć do końca napinacz, założyć "na gotowo" i puścić napinacz. Viola. Robiłem to 2 tyg temu przy okazji wymiany rozrządu też w 1.4 TDCI, tam nie ma wielkiej filozofii. No może przesadziłem z tymi 15 min, ale w 30 to na dużym luzie.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
synek03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2021, 16:52   #5
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: Wymiana napinacza paska klinowego 1.4 tdci

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.@ synek03 oczywiscie masz racje !!!
OMG czytalem/pisalem akurat w temacie o pasku rozrządu i po...mylilem wątki. Stąd ta cena, czas, benzyna itd...

Moja wina ! Przepraszam.
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2021, 18:44   #6
Raf66
ford::average
 
Avatar Raf66
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: Mondeo MK4 Titanium X/ Fusion
Silnik: 2.0 TDCI/ 1.4 TDCI
Rocznik: 2008/ 2002
Postów: 124
Domyślnie Odp: Wymiana napinacza paska klinowego 1.4 tdci

Pytanie odnośnie samego odkręcenia napinacza- śruba imbusowa pod plastikową zaślepką ma prawy czy lewy gwint? Próbowałem ruszyć przeciwnie do ruchu wskazówek zegara (jak na zdjęciu) i ani drgnęła...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20210514_193534.jpg (98.8 KB, 25 wyświetleń)
Raf66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2021, 20:36   #7
synek03
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2018
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana napinacza paska klinowego 1.4 tdci

Cytat:
Napisał Raf66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie odnośnie samego odkręcenia napinacza- śruba imbusowa pod plastikową zaślepką ma prawy czy lewy gwint? Próbowałem ruszyć przeciwnie do ruchu wskazówek zegara (jak na zdjęciu) i ani drgnęła...
Z tego co pamiętam, to grzechotkę miałem normalnie na odkręcanie, tylko u mnie ta śruba była grubo dokręcona i trzeba było trochę siły.

Dokręcanie wg autodata na 25Nm.
synek03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2021, 20:45   #8
Raf66
ford::average
 
Avatar Raf66
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: Mondeo MK4 Titanium X/ Fusion
Silnik: 2.0 TDCI/ 1.4 TDCI
Rocznik: 2008/ 2002
Postów: 124
Domyślnie Odp: Wymiana napinacza paska klinowego 1.4 tdci

Napinacz i pasek wymieniony 🙂 Z braku czasu, dopiero dwa dni temu wziąłem się za to, ale poszło szybciej niż myślałem. Ale tylko dlatego że napinacz odkręciłem..... przez otwór po lewym przednim reflektorze! Po jego zdemontowaniu bez problemu weszła grzechotka z długim ramieniem i śruba puściła. Nie mam kanału i trochę gimnastyki było z założeniem samego paska. Temat do zamknięcia 😁
Raf66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2021, 14:25   #9
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Wymiana napinacza paska klinowego 1.4 tdci

Cytat:
Napisał Raf66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przez otwór po lewym przednim reflektorze!
przez otwór po lewym to sobie akumulator możesz odkręcić a nie napinacz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2021, 15:15   #10
Raf66
ford::average
 
Avatar Raf66
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: Mondeo MK4 Titanium X/ Fusion
Silnik: 2.0 TDCI/ 1.4 TDCI
Rocznik: 2008/ 2002
Postów: 124
Domyślnie Odp: Wymiana napinacza paska klinowego 1.4 tdci

Stojąc przed autem, to właśnie lewy reflektor był zdjęty! Wiadomo, że z drugiej strony byłoby to niemożliwe.... No chyba , że ktoś chciałby pół silnika przy okazji rozebrać😁
Raf66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.