Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2021, 19:18   #41
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,510
Domyślnie Odp: Podłączenie rejestratora

Cytat:
Napisał eumagic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[…] Znalazłem nr 3 i tam nie ma napięcia na wyłączonym zapłonie.[…]
Skorzystałem z tej informacji i faktycznie - zasilanie kamery działa tak jak chciałem - gaśnie po wyłączeniu zapłonu


pozdrawiam
Arturek

__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2021, 22:29   #42
maxpawkas
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-06-2020
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 52
Domyślnie Odp: Podłączenie rejestratora

Robiłem dzisiaj przymiarkę jak pociągnąć kabel do tylnej kamery. Mój plan to: wzdłóż przednich drzwi pod uszczelką, potem przez słupek C, uszczelką zdłuż tylnych drzwi, słupek D... i pod (nad) podsufitką do kanału z przewodami do klapy bagażnika.

Pytanie tylko brzmi czy ktoś z Was odpinał podsufitkę, żeby wygodniej się dostać do tego kanału? Teoretycznie mógłbym próbować od drugiej strony, wpuścić kabel od bagażnika... ale boję się, że jak odegnę podsufitkę zbyt mocno to zostawię na niej ślad od zginania...

Macie jakieś rady?
maxpawkas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2021, 23:28   #43
KubaJ
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 11-07-2020
Model: Focus MK4 kombi ActiveX
Silnik: 1.5 150KM
Rocznik: 2020
Postów: 74
Domyślnie Odp: Podłączenie rejestratora

Jak lekko odegniesz podsufitka to będziesz miał dobre dojście, łączenie karoserii z klapa łatwo można zdjac i włożyć tam przewód Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KubaJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2021, 13:17   #44
Kubasp
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-04-2021
Skąd: Kraków
Model: Focus MK4 K Active
Silnik: 2.0 EcoBlue A8
Rocznik: 2019
Postów: 11
Domyślnie Odp: Podłączenie rejestratora

Cytat:
Napisał maxpawkas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robiłem dzisiaj przymiarkę jak pociągnąć kabel do tylnej kamery. Mój plan to: wzdłóż przednich drzwi pod uszczelką, potem przez słupek C, uszczelką zdłuż tylnych drzwi, słupek D... i pod (nad) podsufitką do kanału z przewodami do klapy bagażnika.

Pytanie tylko brzmi czy ktoś z Was odpinał podsufitkę, żeby wygodniej się dostać do tego kanału? Teoretycznie mógłbym próbować od drugiej strony, wpuścić kabel od bagażnika... ale boję się, że jak odegnę podsufitkę zbyt mocno to zostawię na niej ślad od zginania...

Macie jakieś rady?
Popatrz na mój post [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Kuba

Ostatnio edytowane przez Kubasp ; 27-07-2021 o 13:19
Kubasp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2021, 19:56   #45
maxpawkas
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-06-2020
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 52
Domyślnie Odp: Podłączenie rejestratora

No i niestety. Ta osłona światła stop na klapie bagażnika mnie pokonała. Nie dość, że nie dałem rady jej zdjąć, to jeszcze jeden zatrzask się ułamał. Także porażka całkowita.

Pytanie - czy wymienią mi tę osłonę w ASO? I ktoś może orientuje się jakiego rzędu to jest koszt? Mam kabel do tego miejsca dociągnięty, więc podejrzewam, że przy okazji mogliby go też przeciągnąć już kawałek dalej...

Edit: Jednak nie to osłona, tylko jedna ze spinek pękła. Zrobiłem dzisiaj drugie podejście i osłona zeszła.

Ostatnio edytowane przez maxpawkas ; 07-08-2021 o 11:39
maxpawkas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2021, 15:21   #46
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Podłączenie rejestratora

Cytat:
Napisał maxpawkas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oraz notkę, że w Fordach bardzo często zasilanie zostaje jeszcze przez chwilę po odłączeniu zapłonu (do zamknięcia drzwi). Stąd aby to miarodajnie przetestować trzeba zgasić silnik, zamknąć samochód i dopiero wtedy sprawdzać.
u mnie w obu mk3 i mk4 ponad 20 minut po zamknięciu auta i włączeniu alarmu zasilanie działa. sprawdzałem specjalnie, kamerka zgasła po 20-30 minutach, w momencie gdy przestało się świecić gniazdo zapalniczki.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podłączanie kamerki na żywca do aku w MK4 to proszenie się o problemy, a przynajmniej upierdliwości że strony softu pilnującego stanu akumulatora - cuda z start-stop, bezkluczykowym dostępem, dźwiękiem czujników parkowania i jeszcze paroma rzeczami.
mam elektroniczną autokunę wpiętą i nic mi się nie dzieje.

Ostatnio edytowane przez AdoKrycha007 ; 07-08-2021 o 15:26
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2021, 12:45   #47
Kubasp
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-04-2021
Skąd: Kraków
Model: Focus MK4 K Active
Silnik: 2.0 EcoBlue A8
Rocznik: 2019
Postów: 11
Domyślnie Odp: Podłączenie rejestratora

Cytat:
Napisał maxpawkas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robiłem dzisiaj przymiarkę jak pociągnąć kabel do tylnej kamery. Mój plan to: wzdłuż przednich drzwi pod uszczelką, potem przez słupek C, uszczelką wzdłuż tylnych drzwi, słupek D... i pod (nad) podsufitką do kanału z przewodami do klapy bagażnika.

Pytanie tylko brzmi czy ktoś z Was odpinał podsufitkę, żeby wygodniej się dostać do tego kanału? Teoretycznie mógłbym próbować od drugiej strony, wpuścić kabel od bagażnika... ale boję się, że jak odegnę podsufitkę zbyt mocno to zostawię na niej ślad od zginania...

Macie jakieś rady?
Przy tylnych prawych drzwiach musiałem odgiąć dosyć mocno, nie został żaden ślad.
Kubasp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2021, 07:53   #48
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 416
Domyślnie Odp: Podłączenie rejestratora

KOMBI: Przeciągnąłem to bez dotykania podsufitki, z gniazdka zapalniczki z lewej strony, trzeba tylko powyciągać przepusty. Przepusty wyciągamy tak, że gumę szarpiemy aż zejdzie z plastikowych środków potem podważamy zaczepy. Wkładamy odwrotnie, najpierw zakładamy na plastik a potem tylko pstryk i jest. To jest guma więc przepchnąć kabel trochę trudno, trzeba jakiś sztywny drut. Tak samo z częścią z podsufitką, czymś sztywnym możemy całkiem daleko zapchać kabelek. W kombi wymontowałem białą maskownicę słupka to była łatwiej, nie wiem jak to jest w HB.
Kabelek do kamerki jest z lewej strony.
IMG_20210802_181706743.jpg
michałek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.