Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2009, 18:53   #1
ryba2000
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2007
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie stukanie na dziurach

podczas jazdy po dziurach (czyli na większości dróg ) słychać dziwne stukanie, ciężko je opisać, obejrzałem zawieszenie i wydaje mi się ze to sutka w przednich kolach mniej więcej tam gdzie amortyzatory łącza się z karoseria (pewnie to jakoś fachowo się nazywa ale znawcy będą wiedzieli o co chodzi) tam podobno jest jakaś guma która się rozwaliła chybaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy ta gumę ciężko wymienić ? bo to pod maska trzeba chyba tez odkręcać, z lewej strony to nawet byłby dobry dostęp ale z prawej jest bardziej to zabudowane. Czy ktoś coś podobnego wymieniał ?

ryba2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2009, 19:11   #2
hexe
ford::average
 
Avatar hexe
 
Zarejestrowany: 18-10-2009
Skąd: 3 City
Model: Sharan Carat
Silnik: Różowy autobus VR6 + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 149
Domyślnie Odp: stukanie na dziurach

Najprawdopodobniej masz do wymiany łożysko McPhersona czy jak się toto pisze. Miałem podobnie, po wymianie nastała błoga cisza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Drogi mej nie wytyczyły ni dźwięk werbla ni cytra,
idę póki sił starczy - idę po pół litra.....
hexe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2009, 19:18   #3
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: stukanie na dziurach

Chodzi Ci o gume z kielicha od mocowania amorka?Możliwe że to ona...sprawdź podstawy stuków czyli: końcówki drążków,drążki,stabilizatory,maglownice w ciężkim przypadku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2009, 20:16   #4
ryba2000
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2007
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: stukanie na dziurach

tak to chyba ta guma z kielicha co mówisz sprawdzałem końcówki drążków stabilizator wszystko się sztywno trzyma.
Jak auto jest podniesione i poruszać kołem w gore i w dól to ta śruba co jest pod maska nad amortyzatorem wydaje się być luźna z stąd wnioskuje ze to ta guma
chociaż kolega wyżej pisze ze to łożysko McPhersona ale żeby się dowiedzieć trzeba by chyba najpierw to rozebrać ale gdyby to było łożysko to były by jakieś problemy ze skręcaniem a takich nie maGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a wymieniałeś może ta gumę ? czy to dużo roboty ?
taka guma kosztuje ok 90 zloty a mechanik za wymianę obu powiedział ok 500
a ciekawe ile dałeś za wymianę łożyska ?
ryba2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2009, 20:27   #5
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: stukanie na dziurach

trzeba wymienić i łożysko i gumę, łożysko kosztuje grosze i jest pod tą gumą (przy jednym rozbieraniu) mechanika trochę poniosło chyba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no ale fakt trzeba rozpiąć całe zawieszenie. Można zrobić samemu ale pierwszy problem pojawi się z odkręceniem amora, drugi to ściągacz do sprężyn - bez niego nie podchodź. Inna sprawa, że robota dość parszywa o tej (mokrej) porze roku. Powiem jeszcze, że ja zrobiłem jakieś 15 tysięcy po wymianie gum i okazało się, że amory też umarły, warto by się przyjrzeć czy autem nie buja.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2009, 20:37   #6
hexe
ford::average
 
Avatar hexe
 
Zarejestrowany: 18-10-2009
Skąd: 3 City
Model: Sharan Carat
Silnik: Różowy autobus VR6 + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 149
Domyślnie Odp: stukanie na dziurach

Za gumę i łożysko zapłaciłem jakieś 70 złociszy. Wymiana rzeczywiście żmudna i upierdliwa ale jak się ma ściągacze do sprężyn to można zrobić samemu. Albo jak w moim przypadku wystarczy kolega z warsztatem, zapleczem i mechanikami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przy okazji jak juz rozebrali pół zawieszenia to wymienili mi gumy i sworzeń wahacza bo też już podpadały. No tutaj samemu się nie da bo bez prasy ani rusz.
Uważam ze mechanior proponując ci stawkę 500 bardzo mocno przesadził. O ile się orientuję to robięc to u mnie z wahaczem skasowaliby pewnie z 250 (ja nie płaciłem bo rozliczamy sie w barterze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
__________________
Drogi mej nie wytyczyły ni dźwięk werbla ni cytra,
idę póki sił starczy - idę po pół litra.....
hexe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2009, 20:48   #7
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: stukanie na dziurach

Cytat:
Napisał hexe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No tutaj samemu się nie da bo bez prasy ani rusz.
bez prasy rusz rusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2009, 21:07   #8
hexe
ford::average
 
Avatar hexe
 
Zarejestrowany: 18-10-2009
Skąd: 3 City
Model: Sharan Carat
Silnik: Różowy autobus VR6 + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 149
Domyślnie Odp: stukanie na dziurach

Jak się tak przyglądałem kolesiowi co to robił to raczej bym wolał bez prasy nie tykać. Wyciskanie starych gum to była masakra. Ta szeroka z pierścieniem na zewnątrz była baaardzo uparta. A biorąc pod uwagę że pierścień na niej jest chyba aluminiowy to wciskanie nowej też niesie za sobą pewne ryzyko uszkodzenia (jakby ktoś chciał np wbijać czy co tam). A tak rachu ciachu i po strachu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Drogi mej nie wytyczyły ni dźwięk werbla ni cytra,
idę póki sił starczy - idę po pół litra.....
hexe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2009, 08:32   #9
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: stukanie na dziurach

Ja dałem grosze za oryginały z Intercarsu....koło 30zł po zniżkach za kielich + łożysko,wymieniaj komplet bo inaczej nie ma sensu.A i tak jak chłopaki piszą wyżej...odkręcić te dziadostwo bez obcinania amorka zajeło mojemu kolesiowi dobrych pare dni.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale sie udało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2009, 22:59   #10
Kinematick
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: TST/LU/Oslo
Model: Ford Galaxy mk2 ghia
Silnik: 2,0 TDCi, 140 koni
Rocznik: 2007
Postów: 43
Domyślnie Odp: stukanie na dziurach

Heh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oryginały + grosze = cos podejrzanego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z ciekawostek: mi jak stukało w podwoziu na każdym dołku i przy skręcaniu w lewo to miałem wyrobiony wieloklin na długiej półośce. Koszt kolosalny, wiec jak ktos wie gdzie są szroty z galaxami w świetokrzyskim to ja chętnie taka informacje posiądę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kinematick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.