Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2005, 01:24   #1
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie V6 2,5 oraz 2,0 prośba do użytkowników

Po skasowaniu ;( mojego TD, zamierzam kupić benzynę tak ok 1995 roku.
Przeglądałem wiele starych postów i tak wiem np, że zużycie gazu w 2,0 to 9,5 - 13 litrów na 100 km (instalka II gen i IV wychodzi chyba podobnie), silnik jak zrozumiałem jest prostej konstrukcji.
Natomiast gaz w V6 prawie nie występuje, jest tutaj wielu przeciwników "mulenia" auta, ale Ci co mają co o tym sądzą, czy warto było? Widziałem posty o zużyciu nawet 17 litrów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (na pocieszenie - dobrze, że nie np 22 litry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i tego silnika zbyt wielu mechaniorów się nie podejmuje robić.
Napiszcie proszę jakie macie zużycie paliwa, gazu (i jaka instalacja) co Was wkurza w tych motorach, a co cieszy, ile zrobiliście na tych silnikach i na co zwracać uwagę.
Dodam, że przeglądając stare posty gdzieniegdzie pojawiały się pewne niekonsekwencje i całkiem różne opinie tych samych osób - proszę o szczere wypowiedzi.
Z góry wielkie dzięki.

__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2005, 08:25   #2
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

2 litorwka bedzie latwiejsza w obsludze, ale v-ka ma ws sobie to cos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

przy vce wieszke koszty chocby przy pasku rozrzadu (wiecej role itp), wiecej swiec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Generalnie wszystko co zwiazane z jej budowa.

osobiscie wolalbym jezdzic vka, ale trafil sie ten ktorego mam, i nim jezdze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2005, 09:17   #3
curchuck
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2004
Skąd: Niekłonice
Model: volvo xc90, focus 1,8 tdci, chrysler voyager 3,3
Silnik: 2,4
Rocznik: 2005
Postów: 229
Domyślnie

Vka ma to cos.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Eksploatacja, gdy nic sie nie psuje jest zblizona do 2.0, ale jezeli cos padnie, to przynajmniej u mnie trudniej dostac. Poza tym sa np inne tarcze hamulcowe. Musisz brac pod uwage ze czesci beda drozsze. Tak jak napisal misiek wiecej swiec, wiecej kabli WN. Ale za to odpada Ci rozrzad. Lancuszki a nie paski jak w 2,0. Znajomy mechanik namawial mnie na kupno 2-litrowki, argumentujac nizszymi kosztami eksploatacji i latwiejszym montazem gazu. Kupilem v-ke z racji duszy, dzwieku silnika i mocy. Gazu nie zamierzam instalowac. Nic sie psuje mimo przebiegu 158k km. Ale auto bylo serwisowane w ASO. Poza tym v6 z natury sa troszke lepiej wyposazone, i duzo lepiej dziala TCS niz w 2,0
__________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 LPG 2001 rok chętnie sprzedam
Volvo v40
Wojtek
curchuck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2005, 21:23   #4
ereres
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-03-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: MONDEO kombi
Silnik: 1.8 16V 125KM (92KW)
Rocznik: 2002
Postów: 64
Domyślnie

Cytat:
Napisał misiek
przy vce wieszke koszty chocby przy pasku rozrzadu
V6 nie ma paska tylko łańcuchy, których się nie wymienia okresowo tylko przy remoncie kapitalnym. Te silniki bez problemu powinny przejechać pół miliona kilometrów

pozdrawiam

ereres
__________________
kiedyś MONDEO MK1 2.5 V6 24V GHIA 170 KM Kombi LPG - potem wiele innych -
teraz znowu MONDEO MK3 1.8 16V 125 KM kombi i też LPG
ereres jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2005, 21:51   #5
rjas
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-06-2004
Skąd: Kraków
Postów: 60
Domyślnie

Ja swoim zrobiłem 20.000 km. Mam instalkę II gen. bez komputera. Na gazie czuć lekki spadek mocy, ale przy 170 KM dla mnie nie jest to problemem. Zużycie benzyny - osobiście nie wiem, natomiast do momentu kiedy śmigał u mnie w firmie w zależności od nogi 10-14 l/100 km. Zużycie gazu w moim przypadku 12,5 l/100 km - generalnie miasto/trasa - 50/50 % - bez szczególnego oszczędzania silnika - to brzmienie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)). Ostatnio miałem okazję śmigać po autostradzie - jakieś 1000 km i wyszło 14 l/100 km - praktycznie non stop 170-180 km/h. Jak na razie wad nie widzę oprócz chyba nieco droższych części niż do innych silników - np. świece 40 zł x 6 szt, kable WN ~ 300 zł, komplet tarcz przód ATE ~550 zł, wchodzi trochę więcej oleju do silnika - ok. 6 litrów (o ile się nie mylę), a poza tym jak na razie wad nie widzę.
To chyba tyle na razie - mam nadzieję, że przydadzą się te informacje przy podejmowaniu decyzji.
__________________
Pozdrawiam
rjas

Już odebrałem nowe - Vectra kombi 1.9 CDTI 150 kM, 320 Nm.
rjas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2005, 00:39   #6
MariuszBurgi
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-08-2004
Skąd: Warszawa
Postów: 60
Domyślnie

Cytat:
Napisał misiek
przy vce wieszke koszty chocby przy pasku rozrzadu (wiecej role itp)
Chyba nastąpiła mała wpadka ale koledzy już to poprawiali. Napiszę krótko>> W Mondeo V6 170 PS nie ma paska co jest akurat ogromnym plusem !!

Sprowadziłem swoje Mondeo MK1 w zeszłe wakacje. Przebieg 148 tkm (teraz ma 160 tkm). Samochód nie miał do tej pory najmniejszej awarii a jego wyglad nie budzi żadnych zastrzeżeń (był bezwypadkowy). Największym plusem jak dla mnie jest silnik. V6 ma super brzmienie i rewelacyjną wprost elastyczność. Spalanie o dziwo jest rozsądne jak na taką moc. Aktualnie w mieście samochód przy spokojnej jeździe spala ok 10- 11 l. na 100 a w trasie ok 9 l na 100 przy prędkościach nie przekraczających 140- 160 km/h. Bardzo miłą sprawą jest bezszmerowa praca silnika.
Dużym plusem jest wyposażenie V6- ek a jeśli trafisz na Ghia to palce lizać. Full.
Minusy? To co w każym Mondku: Papierowe zderzaki, płowiejące reflektory (akurat u mnie trzymają się dzielnie) i problemy z korozja w zaniedbanych zaprawkowo egzemplarzach.
Nie polecam gazu do tego silnika!!! Dlaczego? Poczytaj archiwum.

Życzę owocnych zakupów.
__________________
Pozdrawiam
MariuszBurgi
MariuszBurgi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2005, 19:00   #7
ereres
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-03-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: MONDEO kombi
Silnik: 1.8 16V 125KM (92KW)
Rocznik: 2002
Postów: 64
Domyślnie

Cytat:
Napisał MariuszBurgi
Dużym plusem jest wyposażenie V6- ek a jeśli trafisz na Ghia
O ile wiem wszystkie V6 występują w wersji GHIA. Nie spotkałem w swojej karierze V-ki, która nie była GHIA. Wydaje mi się, że jest to standardowe wyposażenie tego auta.

pozdrawiam

ereres
__________________
kiedyś MONDEO MK1 2.5 V6 24V GHIA 170 KM Kombi LPG - potem wiele innych -
teraz znowu MONDEO MK3 1.8 16V 125 KM kombi i też LPG
ereres jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2005, 22:51   #8
MariuszBurgi
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-08-2004
Skąd: Warszawa
Postów: 60
Domyślnie

Cytat:
Napisał ereres
Cytat:
Napisał MariuszBurgi
Dużym plusem jest wyposażenie V6- ek a jeśli trafisz na Ghia
O ile wiem wszystkie V6 występują w wersji GHIA. Nie spotkałem w swojej karierze V-ki, która nie była GHIA. Wydaje mi się, że jest to standardowe wyposażenie tego auta.

pozdrawiam

ereres
W sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałem i pewnie masz racje ale np. patrząc na taką oferte nic nie ma na temat wersji GHIA choć wyposażenie jest maksymalne oprócz skóry>
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W sumie i tu nic nie ma na ten temat. Nawet lusterka ma nie lakierowane>
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Faktem jednak jest, że praktycznie wszystkie V6 mają bardzo bogate wyposażenie, które czyni te auta bardzo atrakcyjnymi. Z tego co zauważyłem dość rzadkim dodatkiem jest skórzana tapicerka.
__________________
Pozdrawiam
MariuszBurgi
MariuszBurgi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2005, 00:20   #9
ex-runner
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-01-2005
Skąd: Wrocek
Model: Focus II
Silnik: 1,6 Duratec
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie

Hi!
Co do "dodaków" w wersji ghia to jest różniście - moja ghia nie należy do "wypasionych" nawet uważam ja za spartańską przy niektórych - takie minimum na otarcie łez - klima, abs, tcs, 2 jaski, samopozujace zawieszenie check panel i kilka drobnych dodatków (np alusy). Akurat wyposażeniem dodatkowym (oprócz klimy i systemów poprawy bezpieczeństwa) nie kierowałem się przy jej wyborze, a miałem przegląd przez kilkanaście autek z różnymi dodatkami.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdro
ex
__________________
Focus Mk2 1.6 SilverX '07
było
Mondeo Mk1 Ghia Kombi v6 2,5l '95
ex-runner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2005, 20:12   #10
ereres
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-03-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: MONDEO kombi
Silnik: 1.8 16V 125KM (92KW)
Rocznik: 2002
Postów: 64
Domyślnie

Cytat:
Napisał MariuszBurgi
W sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałem i pewnie masz racje ale np. patrząc na taką oferte nic nie ma na temat wersji GHIA choć wyposażenie jest maksymalne oprócz skóry>
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W sumie i tu nic nie ma na ten temat. Nawet lusterka ma nie lakierowane>
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Faktem jednak jest, że praktycznie wszystkie V6 mają bardzo bogate wyposażenie, które czyni te auta bardzo atrakcyjnymi. Z tego co zauważyłem dość rzadkim dodatkiem jest skórzana tapicerka.

teoretycznie każda GHIA powinna posiadać znaczek "GHIA" W modelach do 96 roku umieszczany był na błotniku przednim pod kierunkiem bocznym. W modelach powyżej 96 umieszczano go na plastykowych trójkącikach przy szybie w drzwiach tylnych. Często jednak stają się celem amatorów cudzej własności. prawda jest taka, że nie znaczek jest wykładnikiem bogatej wersji GHIA tylko jej wyposażenie. A z tym bywa różnie.
W każdym V6 jest na 100%:
1. ABS
2. TC
3. 2x airbag
4. podgrzewana przednia szyba
5. podgrzewane końcówki spryskiwaczy
6. 4x elektryczne szyby
7. klimatyzacja manualna
8. elktrycznie sterowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne
9. elektrycznie podnoszony fotel kierowcy
10. wykończnie w "drewnie"
11. przy kombi - samopoziomujące amortyzatory z tyłu
12. programator pracy wycieraczki szyby przedniej
13. cenralny zamek ( sterowany kluczem - pilotem na podczerwień lub radiowo)
14. podświetlane lusterka w osłonach przeciwsłonecznych
15. zespół kontrolek sygnalizujących np stan klocków hamulcowych, poziom płynu w chłodnicy, poziom płynu w zbiorniczku spryskiwaczy, przymrozek, gołoledź itd.
16. nowsze wersje mają wykończenia zewnętrzne w chromie np gril, listwy itp
17 powinny być aluminiowe felgi ale .......
18. wersja GHIA w sedanie ma wycieraczkę szyby tylniej. ( kombi i HB to standard)
o takich rzeczach jak
elektrycznie regulowane światła przednie, wspomaganie ukł kierowniczego czy halogeny przednie nie wspomnę.

dodatkowo może występować:
1. tempomat ( ze sterowaniem w kierownicy)
2. 4x a nie 2x airbag ( dochodzą poduszki boczne)
3. klimatronik zamiast manuala
4. fotel kierowcy regulowany elektronicznie w 3 płaszczyznach
5. fotel kierowcy i pasażera podgrzewany
6. szyberdach - sterowany manualnie lub elektrycznie
7. automatyczna skrzynia biegów
8. autoalarm zintegrowany z centralnym zamkiem
9. komputer pokładowy
10. skórzana tapicerka wnętrza
11. spryskiwacze i wycieraczki reflektorów przednich

pozdrawiam

ereres
__________________
kiedyś MONDEO MK1 2.5 V6 24V GHIA 170 KM Kombi LPG - potem wiele innych -
teraz znowu MONDEO MK3 1.8 16V 125 KM kombi i też LPG
ereres jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.