Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Probe

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2009, 12:17   #1
Marcin G.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Kielce, okolice
Postów: 15
Domyślnie Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

Witam. Przymierzam się do kupna forda probe II. Pieniądze jakie chce przeznaczyć na autko to ok.6tyś. Dziś byłem oglądać probe z 96r 2.0 16V za 6tyś. Ale po głowie mi bardziej chodzi silnik 2.5 V6 dlatego że koni o wiele więcej a spalanie tylko minimalnie większe. Wiem że opłaty są większe na taki silnik. Ale koledzy możecie się podzielić swoimi doświadczeniami i wiedzą jaki koszt jest w utrzymaniu forda 2.0 a 2.5 V6?? Każdy mnie straszy wymianą rozrządu w V6 czy to na prawdę taka kosztowna wymiana?
Pozdrawiam

Marcin G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 14:42   #2
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

witam, kolego -zalezy czego szukasz? oba silniki to dobre sprawdzone silniki MAZDY, 2.0 FS ma 115km i jest wystarczajacy , przyspieszenie okolo 10s, dobra elastycznosc ale ma i wady mianowicie zapiekajace sie pierscienie olejowe. Zeby sprawdzic stan tych pierscieni nalezalo by go pozsotawic na cala noc w temp zewnetrznej max 10 stopni i jak go odpalisz i nie kopci to jest ok. Latem tylko bardzo zuzyte pierscienie dadza znac o sobie. jest to specyfika tego motoru.Jezeli natomiast slyszysz w silniku cykanie zaworow to jest to temat bardzo tani do ogarniecia i w tym temacie moge pomoc(koszt naprawy ok 50 zl) Natomiast wiekszy 2.5 KL bedzie palil wiecej ( moze nawet wziasc 15 l po miescie, zalezy od kierowcy) ,natomiast ma duzo lepsze brzmienie i elastycznosc. Oba motorki maja BEZKOLIZYJNY ROZRZAD co jest ich wielka zaleta. W silniku 2.0 bardzo ciezko zwiekszyc moc, trzeba duzo pieniazkow zeby cos dlubnac(mozna sprobowac z glowica od 136 konnej wersji montowanej w mazdzie 626 gf ale to sa juz duze koszty jak na tak tanie autko). Jakbys mial jeszcze pytanka odnosnie silnikow to pisz.POZDRAWIAM
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 14:44   #3
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

-PASEK ROZRZĄDU JAPOŃSKI MITSUBOSHI

-ROLKA NAPINAJĄCA JAPOŃSKA GMB

-ROLKA PROWADZĄCA JAPOŃSKA GMB

-ROLKA PROWADZĄCA JAPOŃSKA GMB

-NAPINACZ HYDRAULICZNY JAPOŃSKI CAMELLIA-TSUBAKI

585zl

Wiec pewnie i 1000zl jakies tez moga kosztowac.

allegro google internet nie gryzie.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 15:35   #4
Marcin G.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Kielce, okolice
Postów: 15
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

Właśnie myślę nad ta probą 2.0 z 96 za 6tyś. Tylko martwi mnie w niej parę rzeczy. Chce go sprzedać koleś z komisu z racji że jego ciocia właścicielka samochodu choruje ciężko. Światła się nie zamykają bo cioci w zimę zamarzały i nie chciały się otwierać i pojechała do elektryka i coś jej zrobił że są ciągle otwarte. Tak mi wkręcał ten koleś z komisu. Wlał olej pół syntetyk jakiś tydzień temu a już jest brązowy, wydaje mi się że silnik wcześniej jeździł na mineralnym i nowy olej zaczął myć silnik i boje się tego skutków. Sprzęgło jest takie jak by linka była nie naciągnięta, nie ślizga się i nie ciągnie biegi wchodzą ok ale sprzęgło szybko bierze i pedał jest dość nisko. Przejechałem się jako pasażer, i jechało się fajnie, fajnie wchodził w zakręty. I nawet gdy wpadliśmy w dziurawą nawierzchnię nic nie stukało ani nie pukało. Ale znowu mnie zmartwiło to że probek ładnie ciągnie ale tak do 4tyś obrotów a powyżej gorzej ale to może kierowca taki byłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Muszę to jeszcze sprawdzić sam. I silnik w górnych obrotach tak powyżej właśnie 4tyś zaczyna głośno pracować, boje się że to panewki. Bo poniżej to jest elegancko cichutko.
Następne co mnie zmartwiło to to że jakieś dwa nawet grube kable są ucięte i wystają z wiązki tej pod bezpiecznikami przy akumulatorze. Jeden chyba czarny a drugi chyba żółty z jakimś paskiem.
Powinienem się martwić tym co zauważyłem?? Fajnie jak by się znalazł jakiś spec co by mi sprawdził to autko ale gdzie takiego szukać....
A dokładnie to jest ten probek: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Marcin G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 18:07   #5
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

Moc silnika 115KM @ 5500obr.
Moment obrotowy 170Nm @ 4500 obr.

Wiec jak powyzej 4 nie ciagnal to juz ewidentnie sa spore problemy z czyms.

ogolnie auto wedlug mnie padaka , kupisz mine.

Z probe jest jak scorpio wiele tego az nie jezdzi , wiekszosc juz to sympatycy wozu.

Potem laik kupuje szrota z komisu albo kogos kto przypadkiem stal sie wlascicielem , dojechal go i soprzedaje. To wtedy sa ryki zgrzyty na forum rozpacz nowego wlasciciela portfela i polowy rodziny.

No i ten przebieg podany ..... jaja jakich malo.

Chcesz kupic probe ? wejdz na forum probe , zobacz czy jakis user nie sprzedaje auta , zaloz temat ze chcesz kupic , chlopaki pewnie jak gdzies z okolic chętnie pomoga , doradza poogladaja.

Ostatnio edytowane przez tomiscorpio ; 10-07-2009 o 18:10
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 20:42   #6
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

kolego ,odpowiem ci tak. Na stronach forda o tym autku za duzo nikt ci nie powie. zaloguj sie na stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i tam znajdziesz duzo wiecej osob zorientowanych w temacie bo ford probe mk2 to mazda mx6( nawet byl robiony na tych samych tasmach produkcyjnych co mazda).Ja osobiscie moge ci duzo powiedziec o samych silnikach ,zaweszeniu i napedzie forda probe bo jestem fanem MAZDY. co do konkretnego egzemplarza to mosial by sie ktos przejechac co zna forda probe lub mazde mx6/626 ge, ja "troszke" sie znam na mazdach ale to za daleko ode mnie.POZDRAWIAM
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 20:46   #7
Marcin G.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Kielce, okolice
Postów: 15
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

jeszcze się sam nim przejadę i zobaczę jak to jest z tym przyspieszaniem. Ale ta reszta i tak mnie będzie gnębić. Na tym forum znalazłem do sprzedania
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Warto? Wie może ktoś co to za probek?
i
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale niestety ma daleko aby jechać je obejrzeć...
Marcin G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 21:26   #8
Marcin G.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Kielce, okolice
Postów: 15
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

jackoba1 Możesz mi dać parę wskazówek jak sprawdzić taki silnik 2.0? A i jeszcze zauważyłem że silnik po odpaleniu i po do daniu gazu i puszczeniu silnik spada na 1.5tyś obrotów i po 2s dopiero na 1tyś czy to normalne? Nie wiem czy silnik był ciepły bo odpalałem go w komisie.
Marcin G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2009, 14:44   #9
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

mi chodzilo zebys na forum forda probe wszedl
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2009, 16:09   #10
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

kolego sprawdzenie tego silnika nie jest latwe latem. Najprosciej go sprawdzic jak jest zimno na dworze poniewaz silnik szybko stygnie i wtedy pierscienie olejowe sie minimalnie zwezaja i przepuszczaja olej. Co dziwne nie sprawdzisz ich stanu jak silnik jest cieply nawet jak masz urzadzenie do pomiaru kompresji , poniewaz one nie odpowiadaja za kompresje. Ich zuzycie jest podobne do zuzycia uszczelniaczy zaworowych z tym ze jak saa walniete uszczelniacze to silnik kopci rowniez na wysokich obrotach lub jak przegazowujesz, a w przypadku pierscieni olejowych silnik kopci tylko przez okolo 30 sekund jak go odpalisz. Jest to wada tego silnika i powiem ci ze pomimo ze ja sam o tym dobrze wiedzialem rowniez wtopilem z tym silnikiem, a naprawa troche kosztuje, chyba ze ci nie przeszkadza kopcenie na zimno. Paktycznie kazdy z tych z silnikow po przejechaniu 200,000 ma z tym problem. Jezeli juz kupisz samochod z tym problemem moge podpowiedziec jak ewentualnie ten problem zlagodzic bez drogiego remontu. Wszystkie uwagi ktore tu opisalem wiaza sie tylko z silniukiem 2.0, 2.5 ma inne wady. Tymi obrotami o ktorych piszesz bym sie nie przejmowal, temat latwy do ogarniecia. POZDRAWIAM
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.