Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2023, 19:33   #331
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Dzisiaj zauważyłem że po aktualizacji sync 3.4 23188 nie wyświetla mi się ikona wypalania Dpf-a, reszta parametrów jest wyświetlana tylko ikony brak.

mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2023, 20:20   #332
mcteusz
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 10-07-2015
Model: Tourneo Custom
Silnik: 2.0 170HP
Rocznik: 2019
Postów: 43
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Cytat:
Napisał PAFFCIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślałem, że to z moim autem jest coś nie tak
Nie mam póki co pudełka, ale bez niego moje odczucia były identyczne. Wydaje się że sposób ładowania wynika z tzw. inteligentnej kontroli ładowania. Uważam że ten wynalazek wnosi więcej złego niż dobrego. Boleśnie się nawet o tym raz zimą przekonałem, gdy auto- ze względu na rozładowany akumulator (kto się wtedy spodziewał tak prozaicznej przyczyny)- trafiło do ASO na 2 tygodnie, aby stać na tzw. "podpłociu" aż ktoś łaskawie się nim zajmie.
mcteusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2023, 21:45   #333
Jacek,heser
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2022
Model: Kuga mk3
Silnik: 2.0 Tdci 190PS
Rocznik: 2020
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Moim zdaniem zanim będziecie chcieli zobaczyć w jakim stanie macie akumulator i jak wam ładuje to najpierw naładujcie go do 99% oczywiście porządnym prostownikiem a nie ładowarką z Lidla bo sam się przekonałem że taką ładowarką ładując nawet dwa dni procent naładowania wynosił max 85% ja to robię raz na półkroku porządnym prostownikiem na 24godz i jest 99% ale kilka dni w aucie i spada do 72% jazdy po miesicie no chyba że trasa to % w granicach 85 ale kilka dni i znowu siedemdziesiąt parę % tak widocznie jest ustawione
Jacek,heser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2023, 10:30   #334
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Cytat:
Napisał mcteusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tzw. inteligentnej kontroli ładowania.
Sam pomysł, niby ok ale z tą "inteligencją" bym polemizował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z drugiej strony, moje auto bez każdorazowego wyłączenia, nie używa "Stop-Startu" z powodu niedoładowania aku...może więc celowo tak to porobili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W sumie właściwie mi to nie przeszkadza, tylko zwyczajnie nie jest spójne z logiką i drażni bo mając pudełko, to widzę...choć jak zawsze to kwestia względna i zależne od punktu odniesienia.
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2023, 10:02   #335
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Mam dwa pudełka
1 -Ford Focus MK3
2- Mondeo Mk5
Jaja z odczytem stopnia naładowania aku występują tylko w wersji z Mk5.
Odczyt wykazuje np.55% a po ponownym rozruchu auta ,kilka chwil później 17%. Wymieniłem na nowy aku i dalej to samo. Nie występują żadne problemy z rozruchem . Alternator wymieniany na nowy 2 lata temu i podaje prawidłowe napięcia.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2023, 09:25   #336
Rusher
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-09-2021
Model: Ford Focus Trend Sport
Silnik: 1.0 125km
Rocznik: 2013
Postów: 26
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Po podłączeniu pudełka do kompa program hex upoloader w pozycji device i serial mode nie widzi podłączanego pudełka. Czy ktoś miał już taki problem ?
Edit.
Brak regulatora wiec usb nie działa
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tylko za pomocą programatora aktualizacja

Ostatnio edytowane przez Rusher ; 27-08-2023 o 20:57
Rusher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2023, 07:23   #337
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Cytat:
Napisał julo99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobacz Forscanem jak masz ustawiony parametr w BCM "Battery Target State of Charge %" Domyślnie jest na 80%
Zmień na 90% i sprawdź czy coś się zmieniło w zakresie ładowania aku.
Jeżeli jest domyślnie 80%, to by w miarę się kupy trzymało. Jednakże, czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć:
-wydawało mi się, że to baterie litowo-polimerowe w telefonach, lubią utrzymywać taki poziom naładowania, a akumulatory samochodowe, to bliżej 95-100%. Zmieniły się baterie? Technologia? Czym to wytłumaczyć? Bo chyba nie teorią spiskową, że trzeba przyśpieszać starzenie elementów i ich wymianę??
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2023, 09:46   #338
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,199
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Cytat:
Napisał julo99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobacz Forscanem jak masz ustawiony parametr w BCM "Battery Target State of Charge %" Domyślnie jest na 80% (...)
Pewnie Focusa MK3 to nie dotyczy?
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2023, 21:15   #339
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

chcesz powiedziec ze ilosc energii porzebnej do nabicia z 70 do 80% jest rozna od ilosci energii potrzebnej do naladowania z 80 na 90%?

To mi przypomina regularne tankowanie za 50zl, ale dopiero jak w baku zostaje paliwa na 5km. Bo tankowac za 50 z polowy baku jest “drozsze”
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2023, 07:56   #340
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Cytat:
Napisał julo99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie teoria spiskowa ale praktyka spiskowa czyli ekologia. trzymanie aku na 80% daje oszczędności spalania
Proszę użyj jakichś argumentów, na obronę tej tezy, bo mnie w szkole uczyli czego innego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i bliżej mi do
Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ilosc energii porzebnej do nabicia z 70 do 80% jest RÓWNA ilosci energii potrzebnej do naladowania z 80 na 90%
co za tym idzie, niby skąd miałaby wynikać "oszczędność" na takim niedoładowaniu?
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.